مقدمه رزین سنگ مصنوعی

رزین سنگ مصنوعی امروزه مواد افزودنی جایگاه ویژهای در صنعت ساختمان سازی به خود اختصاص داده است. رسیدن به کیفیت بالاتر در حالیکه کمترین انرژی و زمان صرف شود دغدغه اساسی هر سازندهای میباشد. این امر به وسیله ی افزودنی های مناسب میسر میشود.

در ساخت سنگ مصنوعی به دلیل متفاوت بودن مواد و نوع واکنش خاص آن فقط نمیتوان با سیمان به گیرش مطلوب، بین مواد اولیه رسید. استفاده از رزین سنگ مصنوعی که نوعی ماده افزودنی با شباهت زیاد به روان‌کننده‌ها می‌باشد، چسبندگی لازم بین مواد را ایجاد می‌کند.

در ادامه به معرفی یکی از افزودنی های پرکاربرد پرداخته میشود.

یکی از نما سازیی های مورد علایق ی افراد نمای سنگی میباشد. استفاده از سنگ های طبیعی در نما نیازمند تغییراتی در ساختار آن هاست، تا پس از پرداخت های ویژه به سنگی لوکس و مناسب نمای ساختمان تبدیل گردد.

یکی از مشکلات سنگ های طبیعی مورد استفاده در نما خلا و فرج موجود در آنها میباشد. با وجود اینکه این تخلخل ها موجب برقراری ارتباط بهتر بین ملات و سطح ساختمان میشود و چسبندگی الزم را فراهم میکند، از طرفی قسمت نمای بیرونی آن در معرض شدید عوامل جوی قرار دارد.

رزین سنگ مصنوعی چیست؟

رزین سنگ مصنوعی همانطور که گفته شد در این مقاله قصد معرفی رزین سنگ مصنوعی ، سمنت پلاست و نانو پلیمری آنتیک را داریم. اما شاید برای شما سوال باشد که رزین آلفا دقیقا چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم که زرین آلفا از خانواده رزین های اپوکسی می باشند. ساختمان شیمیایی این رزین طوری است که آنها را در مقابل مواد شیمیایی مقاوم می کـند. رزین های آلفا چسبندگی بسیار خوبی به طیف وسیعی از مواد دارند. همچنین ابعاد قالب خود را به خوبی حفظ می کنند.

این مواد پس از پخت استحکام و مقاومت خوبی در مقـــابل سایش از خود نشان می دهند. همچنین از جمله رزین های نادری هستند. که قادرند در حرارت های بالا مقاومت خوبی نشان دهند.قیمت رزین سنگ مصنوعی ، رزین های آلفا در کاربرد های مختلفی استفاده می شوند. 

رزین سنگ مصنوعی عملی مشابه با روان کننده های بتن دارد. هنگام یکه سیمان به آب اضافه میشود به دلیل چسبندگی سیمان، کلوخه شدن مواد بوجودمی آید. برای رفع این مشکل رزین اضافه میشود. که با ایجاد بار الکتریکی بر روی ذرات باعث ایجاد دافع های بین ذرات میشود که در نتیجه از کلوخگی جلوگیری میشود. و اسلامپ نمونه ها را افزایش میدهد که موجب شکل پذیری راحت در هنگام قالب گیری میشود.

رزین سنگ مصنوعی

در ساخت سنگ مصنوعی به دلیل متفاوت بودن مواد و نوع واکنش خاص آن فقط نمیتوان با سیمان به گیرش مطلوب، بین مواد اولیه رسید. استفاده از رزین سنگ مصنوعی که نوعی ماده افزودنی با شباهت زیاد به روان‌کننده‌ها می‌باشد، چسبندگی لازم بین مواد را ایجاد می‌کند.

نحوه استفاده از رزین سنگ مصنوعی

رزین سنگ مصنوعی به صورت گالنی و یا بشکه ای در دسترس قرار می‌گیرد. روی بسته بندی و یا در دیتا شیت مخصوص آن مقدار مصرف بر حسب درصدی از وزن سیمان بیان شده است. این مقدار معمولا بین 0.3 تا 0.9 درصد وزن سیمان می‌باشد. بهترین نحوه استفاده از رزین سنگ مصنوعی، ترکیب نمودن آن با مقداری آب و سپس اضافه نمودن آن به مواد خشک درون میکسر می‌باشد.علت این امر غلیظ بودن و عدم مخلوط شدن مناسب این ماده، به تنهایی با مصالح می‌باشد.

ویژگی‌های رزین مصنوعی

رزین سنگ مصنوعی، به علت نفوذ در منافذ و ایجاد چسبندگی بین مصالح هوای محبوس بین ذرات را خارج نموده. در نتیجه باعث کاهش نفوذپذیری و کاهش آب اضافی ملات می‌شود. همچنین آب موجود در طرح اختلاط را حداکثر تا 20 درصد کاهش داده و به همین علت باعث افزایش مقاومت سنگ‌ها می‌شود. لازم به ذکر است که با کاهش آب مصرفی، نه تنها اسلامپ را کاهش نداده بلکه به دلیل خصوصیات شیمیایی خود، اسلامپی بهتر حاصل می‌شود.

کاربرد دیگری از رزین سنگ مصنوعی

در تولید بتن معمولی و بخصوص بتن فوق توانمند از رزین سنگ مصنوعی استفاده می‌شود. رزین سنگ مصنوعی در فرمولاسیون خود یون کلر ندارد و به همین علت با هر نوع سیمانی به خوبی ترکیب می‌شود. میزان مصرف رزین سنگ مصنوعی در بتن‌های معمولی حدودا 0.4 درصد وزن سیمان مصرفی و در بتن‌های فوق توانمند 0.5 تا 1 درصد وزن سیمان مصرفی می‌باشد.

تشخیص رزین سنگ مصنوعی با کیفیت

در ابتدا نمونه‌ای ملات با دانستن مقاومت آن به عنوان نمونه شاهد لازم است. حال همان ملات، با رزین سنگ مصنوعی‌ متفاوت ساخته می‌شود. بعد از خشک شدن ملات‌ها، نمونه‌ها تحت آزمایش بارگذاری، قرار می‌گیرند. هر نمونه‌ای که مقاومت بیشتری نسبت به بتن شاهد داشته باشد، کیفیت رزین سنگ مصنوعی بکار رفته در آن بالاتر می‌باشد.

گردآورنده: ستاره خانکی

 

نمونه کار ارسالی از مشتری رزین سنگ مصنوعی

سفارش در واتساپ

برای ثبت سفارش در واتساپ روی ایکون کیلیک کنید برای دریافت قیمت و کاتالوگ پیام دهید خدمات 24 ساعته

رزین سنگ مصنوعی در نمای ساختمان

یکی از معضلات ساختمان سازی دوام و زیبایی نمای ساختمان میباشد. با آغشته کردن سنگهای نما به رزین سنگ مصنوعی مقاومت آنها افزایش مییابد. و همچنین براق و زیبا میشوند. علت این امر خاصیت آب گریزی این رزین میباشد.خرید ویلا دماوند
ضدباکتری و خزه بودن این رزین استفاده از آن را در نما و دکوراسیون ساختمان ها محبوب کرده است. عالوه برآن این محصول تا حد زیادی از ایجاد لکه روی سنگ چلوگیری میکند. در هنگام استفاده از رزین سنگ مصنوعی در سطح مورد نظر، سطح
سنگ کامال خشک باشد. و هر نوع گرد و غبار و آلودگی در صورت امکان برطرف شود.
نوعی موزائیک متشکل از بتن و پلیمر وجود دارد. که با اضافه کردن رزین سنگ مصنوعی به مواد اولیه آن در حین ساخت با کاهش. آب طرح اختلاط موجب افزایش مقاومت آن در برابر شرایط متفاوت آب وهوایی میشود.


مزایا رزین سنگ مصنوعی

رزین سنگ مصنوعی برای بتن اکسپوز موزاییک پلیمری و نرده سراحی استفاده می شود
رزین سنگ مصنوعی ماده ای بر پایه پلی کربوکسیلات و ترکیب چند مونومر است که در دما و فشار کنترل شده در رآکتور طی پروسه‌ پلیمریزاسیون تولید شده می گردد.

استفاده از این رزین ها در تولید، باعث افزایش مقاومت سنگ های مصنوعی به طرز قابل توجهی می شود. همین امر باعث شده که این موارد مورد توجه کارخانه‌های تولید قطعات بتنی و موزاییک پلیمری قرار بگیرند، چراکه مراحل اجرای عملی رزین سنگ مصنوعی را سرعت و کارایی را بهبود می بخشد.

سنگ های طبیعی بکار رفته در نما

سنگ گرانیت و تراورتن در میان سنگهای طبیعی موجود کاربرد بیشتری در نماسازی دارند. در مقابل نفوذ ناپذیری سنگ گرانیت، سنگ تراورتن دارای تخلخل فراوان میباشد. اما به دلیل زیبایی چشمنواز و همچنین وزن سبک به علت تراکم کمتری که بخاطر همین تخلخلها دارا میباشد و در نتیجه وزن سازه را سبک میکند مورد استقبال قرار گرفته است.

راهکارهای رفع تخلخل سنگ های طبیعی

با پیشرفت تکنولوژی هر معایبی تا حد قابل توجهی برطرف میشود. برای همین مشکل تخلخل نیز راهکارهایی ارائه شدهاست.

راهکار اول که در نمای بیرونی ساختمان کمتر استفاده میشود استفاده از ماستیک میباشد ماستیک متریالی سیمانی با ضریب انبساط نزدیک به سنگ است که میتوان آن را به رنگ دلخواه درآورد و بر روی سنگ بتونه کاری نمود. ظاهر این کار خیلی زیبا نیست به همین دلیل برای نماهای فرعی کاربرد بیشتری دارد. راهکار بعدی استفاده از رزین میباشد. رزین سنگ مادهای شفاف است که تا اعماق سنگ نفوذ میکند. این ماده عایق بسیار خوبی در برابر عوامل مخرب جوی است. نکته قابل توجه شفافیت فوقالعادهای است که این ماده به سنگ می بخشد.

انواع رزین سنگ

1 .رزین طبیعی: همان صمغ میباشد که با خراشیدن تنه گون های از درختان تهیه میشود.

2 .رزین مصنوعی: به طور کلی این ماده از ترکیب روغنه ای بخصوصی و یا اسیدهای چرب با نوع ویژهای از الکل ها بوجود میآید.

انواع رزین مصنوعی

1 .رزین اپوکسی: این ماده با نام پلی پوکساید نیز شناخته میشود. این ماده حاوی گروه های اپوکساید است که قدرت چسندگی نفوذ در منافذ و مقاومت گرمایی و شیمیایی قابل توجه ای دارا میباشد.

2 .رزین سنگ مصنوعی: این نوع رزین به دلیل مزایای بسیاری که دارد مورد توجه مصرف کنندگان واقع شده است. که در ادامه به توضیح آن پرداخته میشود.

رزین سنگ مصنوعی چیست

مشخصات فیزیکی و شیمیایی رزین سنگ مصنوعی

حالت محصول: مایع

رنگ محصول:  قهوه‌ای تا زرد کم‌ رنگ

چگالی: حدودا 1100 کیلو گرم بر متر مکعب

خاصیت شیمیایی: خنثی

 PH: بین 6 تا 8 

میزان یون کلر: فاقد یون کلر

میزان سدیم: فاقد یون سدیم

کاربرد رزین سنگ مصنوعی

سنگ های مصنوعی یا سنگ های پلیمری کاربرد های گسترده ای دارند. از جمله سنگ های مصنوعی و کاربرد آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • رزین سنگ مصنوعی نمای ساختمان
 • سنگ بادبر
 • سنگ انتیک دکوراسیون داخلی
 • سنگ دکوراتیو نما
 • سنگ تزئینی داخل ساختمان و غیره.

روش مصرف رزین سنگ مصنوعی

راه های مختلفی برای استفاده از این محصول وجود دارد اما روش مرسوم مصرف رزین سنگ مصنوعی بدین شکل است که شما ماده را با کمی آب مخبوط کرده و سپس آن را به مخبوط سمانی خود اضافه کنید. شناسایی میزان آب مورد نیاز به خود شما بستگی دارد. چنان چه مخلوط حاصل، چسبندگی خود را از دست داد، به این معناست که میزان آب، کافیست.

رزین سنگ مصنوعی، به علت نفوذ در منافذ و ایجاد چسبندگی بین مصالح هوای محبوس بین ذرات را خارج نموده. در نتیجه باعث کاهش نفوذپذیری و کاهش آب اضافی ملات می‌شود. همچنین آب موجود در طرح اختلاط را حداکثر تا 20 درصد کاهش داده و به همین علت باعث افزایش مقاومت سنگ‌ها می‌شود. لازم به ذکر است که با کاهش آب مصرفی، نه تنها اسلامپ را کاهش نداده بلکه به دلیل خصوصیات شیمیایی خود، اسلامپی بهتر حاصل می‌شود.

مزایای زیر را رزین سنگ مصنوعی می دهد PC-E:

کاهش آب خیلی زیاد

مقاومت اولیه بسیار بالا

زمان جداسازی از قالب کوتاه تر

تولید بتن پلاستیک روان و دینامیک روان با نسبت سیمان آب کم

بهینه سازی سیکلهای محافظت با کاهش زمان محافظت یا دما برای تولید با راندمان و مصرف انرژی پایین

بهبود شکل ظاهر سطح

تولید بتن پیش ساخته با دوام بر اساس EN 206-1

در مقایسه با فوق روان کننده های معمول، مشخصات مهندسی مانند مقاومت اولیه و نهایی و نقاط قوت خمشی، اتصال به فولاد، مدول الاستیسیته، انقباض، خزش و نفوذ ناپذیری بهبود می یابد.

کاربرد و مزایا :

این محصول که برای تولید بتن با مقاومت اولیه بکار می رود دارای مشخصات زیر است:

1. نرخ کاهش آب زیاد: میزان استفاده 0.3 – 0.8% می باشد. میزان مصرف پیشنهادی 0.5% سیمان است. بر اساس ASTM C 494 نوع E و F تست استاندارد ترکیب بتن، نرخ کاهش آب بالای 28% بوده و می تواند. بالای 30% تحت شرایط بهینه مصرف (تایید شده توسط تست آزمایشگاه) باشد. نرخ بهینه سازی سیمان 15-20%. می باشد.

2. مقاومت اولیه بالا: نسبت مقاومت فشاری بتن بالای 180% پس از 1 روز. بالای 160% پس از 3 روز. 150% پس از 7 روز و 40% پس از 28 روز می باشد. اگر PC-E تحت شرایط مصرف بهینه باشد، استحکام طولانی مدت بتن نیز بهبود می یابد.

3. عمرطولانی: به دلیل محتوی کم کلراید و قلیا، شانس انقباض یا ترک بتن در طول زمان کاهش می یابد. محصول ما دارای محتوی هوای مناسب و ساختار پودری برای بتن با عمر بالا می باشد. تفاوت زیادی بین نتیجه پس از عملکرد فوق روان کننده های با مقاومت اولیه نفتالین معمولی و استون سولفونات فرمالدهید می باشد. قیمت رزین سنگ مصنوعی 

ادامه کاربرد ها

4. تولید سبز: به دلیل آنکه فرمالدهید، نفتالین صنعتی یا استون در فرآیند تولید بدون حرارت اتوماتیک استفاده نمی شود، استاندارد تولید سبز برآورده می شود.

5. ایمنی: این محصول غیر سمی، غیر رادیواکتیو و غیر قابل اشتعال می باشد و برای محیط داخل و خارج ایمن می باشد. فرمالدهید یا دیگر مواد معطر مضر یا پسماند در آن وجود ندارد. PC-E با مقاومت اولیه بالا مطابق استانداردهای سازگار با محیط زیست برای ساختار داخل و خارج می باشد.

میزان مصرف

1. گستره مصرف: 0.3%–0.8% وزن مواد سیمانی (محاسبه شده بر اساس PC-E)

2. مصرف پیشنهادی: 0.4% وزن مواد سیمانی (محاسبه شده بر اساس PC-E). تست آزمایشگاهی بتن برای مصرف بهینه قبل از استفاده یا تغییر سیمان مورد نیاز است.

در ابتدا نمونه‌ای ملات با دانستن مقاومت آن به عنوان نمونه شاهد لازم است. حال همان ملات، با رزین سنگ مصنوعی‌ متفاوت ساخته می‌شود. بعد از خشک شدن ملات‌ها، نمونه‌ها تحت آزمایش بارگذاری، قرار می‌گیرند. هر نمونه‌ای که مقاومت بیشتری نسبت به بتن شاهد داشته باشد، کیفیت رزین سنگ مصنوعی بکار رفته در آن بالاتر می‌باشد.

نحوه تشخیص رزین سنگ مصنوعی مرغوب

با کیفیت باید دارای غلظت مناسب و میزان هوای کم باشد. برای تشخیص این دو فاکتور میتوان از آزمایشات مخصوص این کار بهره برد. به عنوان مثال با خشک کردن نمونه در آون میتوان میزان مواد جامد مصرفی را مشخص نمود و اینگونه به میزان غلظت رزین سنگ مصنوعی در نمونه پی برد. هوای وارد شده توسط رزین سنگ مصنوعی به مالت از اهمیت باالیی برخوردار است. اگر هوای محبوس از مقدار مجاز عبور کند باعث کاهش مقاومت سنگ مصنوعی میشود. با آزمایش روش فشار و یا آزمایش تزریق مالت به داخل مایعی بخصوص میتوان مقدار هوای نمونههایی با رزین سنگ مصنوعیهای مختلف را با یکدیگر مقایسه نمود.

استاندارد رزین  مصنوعی

استانداردهای جهانی مختلفی برای سنجش مصالح رایج هستند. رزین سنگ مصنوعی با استاندارد C494 ASTM مورد ارزیابی قرار میگیرد. آزمایشهای اشاره شده در پاراگراف قبل نیز طبق این استاندارد بکار گرفته میشوند.


بهترین محیط نگهداری رزین سنگ

رزین سنگ مصنوعی در بسته بندی هایی نظیر گالن 20 لیتری، بشکه 220 لیتری و حتی مخزنه ای 1000 لیتری در دسترس قرار دارد. این محصول در شرایط ایدهآل در همین بسته بندهای اولیه یک سال ماندگاری دارد. بهترین دما برای نگهداری رزین سنگ مصنوعی حداقل 10 و حداکثر 30 درجه سانتی گراد میباشد. پر واضح هست که این محصول مانند دیگر محصولات ساختمانی نباید در معرض تابش نور خورشید و یا در سرمای شدید قرار گیرد.

رزین سنگ مصنوعی چیست

رزین الفا سنگ مصنوعی REZINO

معرفی محصول :  

REZINO یک رزین مایع بر پایه پلیکربوکسیلات میباشد که برای تولید سنگ مصنوعی که نیاز به کسب مقاومتهای زیاد، زمان کارایی و زمان گیرش کم دارند طراحی شدهاست. این محصول فاقد یون کلر میباشد و با انواع سیمان و مواد سیمانی و رنگ ها سازگار است . 

نحوهی عملکرد رزین سنگ مصنوعی : 

REZINO با رزین های معمولی متداول متفاوت است بدین ترتیب که دارای زنجیرههای جانبی مولکولی میباشد و در شروع آبگیری سیمان همانند فوق روان کنندههای متداول با افزایش الکتریسیته ساکن باعث پخش شدگی ذرات سیمان میشود ولی در ادامه حضور همین زنجیرههای جانبی باعث ممانعت شدید از تجمع مجدد ذرات سیمان می-شود. این رفتار باعث پدیدار شدن خمیری روان با حفظ کارایی حتی در مقادیر آب بسیار کم میباشد. 

مقادیر مصرف رزین سنگ مصنوعی

مصرف متداول REZINO بین3/0 تا 9/0درصد وزن سیمان میباشد و مقدار بهینه آن 4/0 توصیه میشود. مقادیر خارج از این محدوده به شرط انجام آزمایشهای لازم مجاز خواهد بود. همچنین بدیهیست برای دستیابی به مقدار بهینهی مورد نیاز، انجام آزمایشهای کارگاهی برای هر پروژه ضروری میباشد. 

رزین سنگ مصنوعی به صورت گالنی و یا بشکه ای در دسترس قرار می‌گیرد. روی بسته بندی و یا در دیتا شیت مخصوص آن مقدار مصرف بر حسب درصدی از وزن سیمان بیان شده است. این مقدار معمولا بین 0.3 تا 0.9 درصد وزن سیمان می‌باشد. بهترین نحوه استفاده از رزین سنگ مصنوعی، ترکیب نمودن آن با مقداری آب و سپس اضافه نمودن آن به مواد خشک درون میکسر می‌باشد.علت این امر غلیظ بودن و عدم مخلوط شدن مناسب این ماده، به تنهایی با مصالح می‌باشد.

تایید کیفیت رزین سنگ مصنوعی

تمام محصولاتی که توسط شرکت ایران بتن  عرضه می گردد مطابق با استانداردهای کیفی بین المللی می باشد. جهت دریافت قیمت رزین سنگ مصنوعی  و سایر افزودنی های بتن، با ما تماس بگیرید.

در ابتدا نمونه‌ای ملات با دانستن مقاومت آن به عنوان نمونه شاهد لازم است. حال همان ملات، با رزین سنگ مصنوعی‌ متفاوت ساخته می‌شود. بعد از خشک شدن ملات‌ها، نمونه‌ها تحت آزمایش بارگذاری، قرار می‌گیرند. هر نمونه‌ای که مقاومت بیشتری نسبت به بتن شاهد داشته باشد، کیفیت رزین سنگ مصنوعی بکار رفته در آن بالاتر می‌باشد.

رزین سنگ مصنوعی

میزان مصرف رزین سنگ مصنوعی

میزان مصرف رزین سنگ مصنوعی به عوامل مختلفی بستگی دارد. پیش از هرچیز شما باید هدف خود را از به کار بردن این مواد مشخص کنید.
مهم ترین امر در میزان مصرف رزین سنگ مصنوعی دانستن مقدار مواد جامد موجود در آن می باشد. اما چگونه می توان به این میزان دست پیدا کرد؟

یکی از ساده ترین شیوه ها بدین شکل است که شما وزن مقداری از رزین را به دست آورده و در ظرفی بزرگ هم چون سینی ریخته و پس از تبخیر و خشک شدن دوباره ماده را وزن کرده و درصد مواد جامد موجود در آن را به دست آورید.قیمت رزین سنگ مصنوعی 

( لازم به ذکر است که این شیوه هم چون دیگر روش ها، دقیق نیست و شما با داده هایی تقریبی روبه رو هستید.)

مکانیزم اثر رزین سنگ مصنوعی کربوکسیلاتی

ساختار مولکولهای تشکیل دهنده رزین سنگ مصنوعی بر پایه پلی کربوکسیلات اتر، از یک شاخه اصلی و چند شاخه فرعی تشکیل شده است . با افزودن پلی کربوکسیلات اتر به مخلوط بتنی یا ملات سیمان ، لایه ای باردار متشکل از مولکولهای پلی کربوکسیلات اتر، اطراف دانه های سیمان را فرا می گیرد و این امر موجب دفع ذرات سیمان از یکدیگر داخل مخلوط بتنی یا ملات می شود.

در اصل ممانعت فضایی شاخه های فرعی ماده پلی کربوکسیلات اتر، باعث دفع ذرات می شوند و نیروی هیدروفوب در شاخه اصلی این ماده، موجب جذب مولکول های بزرگ به واسطه ذرات سیمان شده و به این ترتیب مولکول های آب را در فاصله دورتری نسبت به ذرات مخلوط سیمان قرار می دهند . این قابلیت موجب روانی مخلوط بتنی یا ملات می شود. پس از گذر زمان مشخص ، بارهای ایجاد شده در مخلوط بتنی ، در اثر القای معکوس از بین می رود و موجب افت اسلامپ بتن و آغاز هیدراسیون سیمان و فرایند گیرش بتن و ملات می شود.

چگونه رزین سنگ مصنوعی با کیفیت را بشناسیم؟

پایه اصلی رزین سنگ مصنوعی پلی کربوکسیلات اتر می باشد و با افزودنیهای دیگر تقویت شده است . برای شناخت یک رزین سنگ مصنوعی با کیفیت می توان در درجه اول به غلظت آن توجه نمود . برای این کار می توان با کمک دستگاه آون محصول را مورد آزمایش قرار دهیم تا بتوانیم میزان مواد جامد مصرفی در آن چند درصد است. 

همچنین با آزمایش میزان هوای درون رزین سنگ مصنوعی نیز می توان آن را مورد آزمون قرار داد. افزودنی رزین سنگ مصنوعی مجاز است میزان هوای مشخصی را وارد مخلوط تهیه شده جهت سنگ مصنوعی وارد نماید و در صورت ورود میزان هوای کنترل شده مقاومت سنگ مصنوعی کاهش خواهد یافت.

رزین اپوکسی

رزین اپوکسی به انگلیسی (Epoxy resin) اصطلاح اپوکسی به گروه یا خانواده ای از مواد شیمیایی گفته می شود.که در آن ها یک اتم اکسیژن با دو اتم کربن دیگر که به نوعی به هم پیوند خورده اند، وجود داشته باشد. اختلاط هاردنر و رزین اپوکسی آغاز یک واکنش شیمیایی است که آن را از حالت مایع به جامد تبدیل می‌کند. کل این زمان واکنش شیمیایی را ‌ curing time یا زمان سخت(پخت) شدن می‌گویند.جهت دریافت قیمت رزین سنگ مصنوعی  و سایر افزودنی های بتن، با گروه ایران بتن خمراه باشید.

ادامه رزین اپوکسی

وضعیت ژل شدن نیز حالتی است که در حد فاصل بین حالت مایع و سخت شدن اتفاق می‌افتد رزین اپوکسی دارای خواص مکانیکی، شیمیایی، الکتریکی و گرمایی مطلوب است و در برابر خزش مقاومت نشان می­ دهد. با وجود این خواص، رزین اپوکسی پخت شده شکننده است و مقاومت ضربه کمی دارد. به مدت زمانی گفته میشود که مخلوط رزین اپوکسی و هاردنر همچنان مایع بوده و ویسکوزیته آن افزایش نیافته است و قابلیت اعمال در محل کار را داراست و به شکل ظرف و قالب در می‌آید. کلیه فرایند اعمال می‌بایست در همین بازه زمانی انجام شود تا در انتهای کار، یک پیوند پلیمری مستحکم بدست آید.برای نحوهی عملکرد رزین سنگ مصنوعی به بالا مقاله مراجعه کنید. برای خرید رزین سنگ مصنوعی تماس بگیرید.

گروه های بزرگ رزین اپوکسی

رزینهای اپوکسی بالاترین بازده را از بین رزین های موجود در حال حاضر از خود نشان می دهند. اپوکسی ها از نظر خواص مکانیکی و مقاومت در برابر تخریب محیطی نسبت به بقیه رزین ها بسیار عالیتر هستند و به همین دلیل به صورت انحصاری در اجزای هواپیماها استفاده می شوند. به عنوان رزین لایه ای خاصیت بالای چسبندگی و مقاومت در برابر تخریب آب باعث شده این رزین به صورت ایده آل برای استفاده در ساخت قایق ها تبدیل شود. اپوکسی ها معمولاً به خاطر رنگ قهوه ای یا کهربائی به راحتی قابل شناسایی هستند و دارای خواص مفید بسیاری می باشند. هر دوی رزین مایع و عوامل پخت دارای ویسکوزیته پائین هستند و از این رو به راحتی فرایند می شوند.

نحوه تولید رزین سنگ مصنوعی

رزین سنگ مصنوعی را میتوان به دو نوع کلی تقسیم کرد که عبارتند از.: رزین پلی استر و رزین اپوکسی رزین پلی استر نسبت به رزین اپوکسی ارزان تر است. زیرا ویسکوزیته باالیی دارد. که موجب کاهش عمق نفوذ آن میشود ومسبب ایجاد مقاومتی در سطح پایین تری نسبت به رزین اپوکسی داشته باشد. همچنین رزین پلی استر بوی زنندهای دارد و به اندازه رزین اپوکسی شفاف نیست. تغییر شکل رزین پلی استر نسبت به رزین اپوکسی پس از قالبگیری بیشتر میباشد. با این تفاسیر رزین سنگ مصنوعی با رزین پلی استر تولید میشود. رزین سنگ مصنوعی طی واکنش پلیمریزاسیون در رآکتورهایی با دما و فشار کنترل شده تولید میشود. این ماده بر پایه پلی کربوکسیالت اتر است. پلی کربوکسیالت اتر ساختار زنجیرهای دارد که موجب خاصیتهای متفاوت این ماده است.

گروه ایران بتن

ایران بتن بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سنگ در ایران به شمار می‌رود. عدم فرآوری سنگ و ساخت مصنوعات سنگی، همچون رزین سنگ مصنوعی در کاربری‌های تزیینی، بسیاری از سرمایه کشور را هدر می‌دهد.

استفاده از پسماند سنگ در معادن سنگ، یکی از راه‌های جلوگیری از هدر رفت منابع طبیعی است. دانش ساخت و تهیه و تولید این سنگ‌های مصنوعی، مستقیماً با آشنایی با رزین سنگ مصنوعی در ارتباط است.

یکی از انواع دیگر سنگ مصنوعی، شامل سنگ اصلی خرد شده و ترکیبی از هاردنر و رزین (رزین اپوکسی یا رزین پلی استر) برای ایجاد مقاومت مناسبی، حتی بیشتر از سنگ اصلی استفاده شده در پروژه است.

سنگ مصنوعی دارای مقاومت و دیگر خواص بهبود یافته نسبت 

به سنگ اصلی و جایگزین کردن آن برای استفاده در ساختمان است. کیفیت سنگ مصنوعی ساخته شده، ارتباط مستقیمی با رزین سنگ مصنوعی استفاده شده در آن دارد.

برای اطلاع از عملکرد سنگ مصنوعی، آزمایشی به شکل زیر طراحی شده است: ابتدا سنگ را خرد کرده، به آن رزین و مخلوط چسباننده را اضافه نموده و در محیط خشک کنید. بعد از خشک شدن کامل، نمونه را تحت آزمایش بارگذاری قرار دهید. هر چه مقاومت نمونه بالاتر باشد، رزین سنگ مصنوعی با کیفیت‌تر است.

اهداف رزین سنگ مصنوعی

هدف اصلی استفاده از رزین سنگ مصنوعی ، زیبایی و دوام ظاهری سنگ است. سنگی که در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، در برابر عوامل مخرب شدید محیطی، مثل: تابش نور خورشید و بارش برف و باران قرار دارد. از این رو استفاده از رزین سنگ مصنوعی در نمای ساختمان باعث می‌شود، سطح براق شده، تا حد کمتری نور جذب کند و به دلیل خاصیت ضد آبی، از تخریب سنگ‌های نما در برابر بارش باران حفاظت کند. خاصیت آب گریزی، سبب استفاده این ماده برای حفاظت از سنگ‌ها در برابر رطوبت و چربی نیز شده است.

این ماده بدون رنگ است. پس از اجرا روی سطح سنگ، حالت براق و خیس به سنگ می‌دهد. کاربرد این ماده بیشتر در سنگ نمای ساختمان است. به دلیل کم بودن مقاومت رزین سنگ در برابر بار و ضربه، از این ماده در سنگ کف استفاده نمی‌شود.

ادامه اهداف

ماده رزین سنگ مصنوعی بیشتر در کارخانه‌های سنگ‌بری مورد استفاده قرار می‌گیرد. امکان استفاده از آن در محل اجرای سنگ نیز وجود دارد. برای نماهای قدیمی که سطحی ناصاف دارند، از این ماده استفاده می‌شود. پس از استفاده، سنگ براق و زیبا شده و مقاومت آن هم افزایش می‌یابد. 

به طور کلی استفاده از رزین سنگ، چگالی، جذب آب و تخلخل را نسبت به سنگ طبیعی کاهش می‌دهد. در جدول ذیل، نتایج روی نمونه سنگ گرانیت قابل مشاهده است:

همان‌طور که در جدول نمایان است، جذب آب در سنگ مصنوعی به شدت کاهش یافته است. دلیل اصلی آن، کاهش یافتن خلل و فرج سنگ نمونه طبیعی است. همین موضوع سبب دوام این محصولات در برابر یخبندان‌های شدید است. برای خرید رزین سنگ مصنوعی تماس بگیرید.

غلظت رزین سنگ مصنوعی

رزین سنگ مصنوعی یا روغن سنگ مصنوعی مورد استفاده در ساخت سنگ مصنوعی و سمنت پلاست، پانل گچی، گچبری آماده و موزائیک دارای رنگ شفاف و بی رنگ می‌باشد.رزین آلفا یا رزین سنگ مصنوعی  در غلظت ۵۵ و ۵۰ درصد ارایه میگردد.این رزین در سه نوع دیرگیر ، نرمال و زودگیر میباشد که بیشتر نوع زودگیر آن به لحاظ زودتر خشک شدن سنگ مورد توجه میباشد.

ساخت و مزایا رزین اپوکسی (رزین سنگ مصنوعی)

یکی از بهترین مزایایی اپوکسی ها جمع شدگی بسیار پائین آنها در هنگام پخت است که باعث کم کردن زیر نشان الیاف و کاهش تنش های ورودی می شود. کاربردهای موادی که بر پایهٔ اپوکسی ساخته می‌شوند گسترده‌است و مهمترین آن در ساخت رنگ اپوکسی و کفپوش اپوکسی است و همچنین شامل کاربرد در ساخت موادی چون چسبها، کامپوزیتها (مانند موادی که از فایبر گلاس یا فیبر کربن استفاده می‌کنند) و تقویت‌کننده‌ها می‌شود (اگرچه پلی‌استر، وینیل‌استر و دیگر صمغهای ترموست هم برای پلاستیک تقویت‌شده با شیشه به کار می‌روند.

رزین پلی کربوکسیلات

این مواد همان پلیمرهای بر پایه‌ی آکریلیک اسید و حلال آب هستند که قدرت ترکیب و سنتز بالاتری نسبت به نسل قبلی خود دارند. نسل قبلی این مواد، بر پایه نفتالین فرمالدهید سولفاته شده و ملامین فرمالدهید سولفاته شده بودند.

این اسامی معرف ترکیبات روان کننده بتن و فوق روان کننده بتن هستند و شما می‌توانید اطلاعات کامل این مواد را در قسمت افزودنی بتن و روان کننده‌ها مشاهده کنید.

پلی کربوکسیلات، یکی از اساسی ترین مواد اولیه برای ساخت رزین سنگ مصنوعی است که به عنوان افزودنی فوق روان کننده در بتن مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از رزین سنگ مصنوعی مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال:

افزایش کیفیت رنگ در صورت نیاز به تولید رنگ های بتنی زیبا و ترکیبی

تولید سنگ و قطعه با کیفیت در صورت رعایت شرایط تولید

کنترل جذب آب بتن و بهبود میزان جذب آب

بهبود مقاومت سایشی سنگ و بتن

تراکم مناسب در ملات بتن تولیدی

شماره سفارش : 09122119609

مراحل آزمایش رزین سنگ مصنوعی

به طور کلی، مراحل آزمایش رزین سنگ مصنوعی در 4 فاز ذیل قابل بررسی است: 

الف) همزن

ب) هاردنر

پ) دستگاه بارگذاری سنگ مصنوعی

ت) خشک کردن نمونه

عملکرد مهم رزین سنگ مصنوعی، نتایج آزمایش بارگذاری آن در مقایسه با سنگ طبیعی است. برای خرید رزین سنگ مصنوعی تماس بگیرید .

چسب رزین سنگ مصنوعی؟

امروزه استفاده از سنگ های مصنوعی و تزئینی جهت نصب در سطوح داخلی و خارجی ساختمان جهت زیبا سازی بسیار مرسوم و در حال گسترش است. نصب این سنگ ها به آسانی و توسط چسب های مخصوص انجام می شود. این چسب ها خواصی زیادی دارند که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • چسبندگی فوق العاده زیاد به سطوح زیر کار
 • استحکام و مقاومت عالی
 • مقاومت در برابر نم و رطوبت
 • کاربرد آسان و سرعت بالا در اجرا
 • انعطاف پذیری مناسب در مقابل لرزش ها
 • افزایش فضای داخلی ساختمان و غیره.
 

خرید و قیمت رزین سنگ مصنوعی

 

برای اطلاع از قیمت رزین سنگ مصنوعی، چسب و پلیمر سنگ مصنوعی . خرید آن در قزوین با ما در تماس باشید.

شماره سفارش : 09122119609 رزین ، چسب و پلیمر سنگ مصنوعی در قزوین

توصیه می شود:
تولید رزین سنگ مصنوعی

توجه* زمان انقضای این آگهی یک ماه پس از انتشار آن در وبسایت ایران بتن می باشد.

گروه ایران بتن، بتن و صنایع وابسته

سخن پایانی

جایگزینی سنگ های طبیعی با سنگ های مصنوعی و همچنین دیگر مصالح نوین ساخته دست بشر موجب حفظ منابع طبیعی و کمک به کاهش. آلودگیهای محیط زیست میشود. هزینه ای که برای استفاده از مواد افزودنی نظیر رزین سنگ مصنوعی درساخت وسازها وجود دارد. در برابر دوام و پایداری نهایی و مسائل زیست محیطی ارزشمند است.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

گزارش مشکل آگهی

آخرین مطالب

×

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

×