مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

مشاوره در .

گروه مهندسی ایران بتن با تکیه بر تیم فنی خود توان ارائه انواع خدمات کارشناسی در امور تکنولوژی بتن را دارا می باشد. امروزه به جهت هزینه های سنگین تعمیر و نگهداری سازه های بتنی، کارشناسان و متخصصان امور تکنولوژی بتن در تلاش هستند از ابتدا شرایط مناسب را در انتخاب مصالح، ساخت بتن، اجرای بتن و … در نظر بگیرند تا در شرایط محیطی بهره برداری، عمر خدمت دهی بتن بر اساس ضوابط طرح باشد.

در خواست مشاوره دارید؟
همین حالا فرم رو پر کنید!

در اولین فرصت با شما تماس میگیریم

خدمات کارشناسی بتن در کنار مباحث فنی می بایست نگاهی به مسائل اقتصادی نیز داشت تا در نهایت بتن ساخته شده از نظر اقتصادی نیز با رعایت کلیه الزامات فنی، مناسب باشد. در برخی موارد مشاهده شده است  با توجه به شرایط بهره برداری سازه عملا به چنین محدودیت هایی نیاز نبوده و صرفا منجر به افزایش قیمت تمام شده بتن گردیده است. 

لذا با توجه به موارد مطرح شده طرح مخلوطی مناسب است که علاوه بر پوشش کلیه الزامات فنی، از نظر اقتصادی نیز بررسی شده باشد. در تهیه طرح مخلوط بتن علاوه بر مائی فنی و اقتصادی مواردی نظیر نحوه حمل، انتقال ، ریختن و عمل آوری بتن می بایست مد نظر باشد. 

یک بتن خوب

به منظور دستیابی به یک بتن خوب کلیه موارد فوق می بایست مدنظر قرار گیرد. یکی از موارد بسیار مهم که در برخی از موارد مورد کم توجهی قرار می گیرد، عمل آوری بتن می باشد. چنانچه همه موارد فوق با نهایت دقت مورد نظر و اجرا قرار گیرد ولی بتن پس از ریختن به طور مناسب عمل آوری نگردد، شرایط و الزامات مورد نظر طراح می تواند تامین نگردد. به عنوان مثال چنانچه بتنی با در نظر گرفتن کلیه الزامات ساخته شود

طرح مخلوط مناسب

انتخاب نوع سیمان
تهیه طرح مخلوط مناسب
نحوه ساخت بتن
نحوه انتقال بتن
نوع ریختن و متراکم ساختن بتن