بروز رسانی :10/ 05 / 1401 – قیمت بتن آماده

قیمت بتن آماده 1401
قیمت بتن آماده

مقدمه

با افزایش روز افزون جمعیت، نیاز به ساخت و ساز به طور چشم‌گیری افزایش یافته ‌است. همین امر سبب اهمیت سرعت اجرای پروژه می‌باشد. یکی از اصلی‌ترین راه‌های افزایش سرعت ساخت، استفاده از بتن آماده است.

بتن که اصلی‌ترین پایه ساخت و ساز می‌باشد به دو صورت کارگاهی و آماده در دسترس است. بتن آماده شکل سیال بتن است که در کامیون‌های همزن به محل‌های ساخت و ساز تحویل داده می‌شود و به شکل دلخواه ریخته می‌شود.

استفاده همه جانبه از بتن آماده به عنوان مصالح ساختمانی عمدتاً به دلیل دو مزیت است، ارزان بودن آن و همچنین تنوع زیادی که در طراحی و عملکرد آن وجود دارد، زیرا به شکل سیال می‌توان آن را در قالب‌هایی با هر شکلی ریخت. همچنین علت افزایش تقاضا برای بتن آماده، صرفه‌جویی در تهیه میکسرهای بتن تخصصی می‌باشد.

برای شروع هر پروژه ساختمانی برآورد هزینه مصالح قدم نخست می‌باشد. دانستن نحوه برآورد قیمت بتن آماده به عنوان ماده مهم و اولیه ساخت و ساز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

قیمت بتن آماده

قیمت بتن آماده در ابتدا به مواد خام، شیوه عمل‌آوری، دستگاه میکسر و عیار بتن بستگی دارد.‌ همچنین انتقال مصالح، شرایط آب‌وهوایی و نیروی کار در قیمت بتن ‌آماده موثر می‌باشد.

قیمت بتن آماده  بیشتر به تغییرات قیمت سیمان نسبت به قیمت شن و ماسه حساس می‌باشد. زیرا سهم سیمان از هزینه های مواد صنایع آماده حدود 60 درصد بیشتر از سهم ماسه و شن است

جالب است بدانید افزایش قیمت فولاد بر قیمت بتن آماده تاثیر مستقیم دارد. علت این امر جنس فولادی میکسرها می‌باشد.

عوامل موثر در تخمین قیمت بتن آماده

برای تخمین قیمت بتن آماده در ابتدا باید مقاومت بتن، اسلامپ و حجم مورد نیاز بتن ریزی مشخص شود. که در ادامه به توضیح مختصری در رابطه با آنها پرداخته می‌شود.

 1. بتن مصرفی رایج، بتن با عیار 350 می‌باشد که بتن C25 می‌باشد. عدد بعد از C نشانگر مقاومت بتن بر حسب واحد مگاپاسکال می‌باشد.

عیار بتن به میزان سیمان مصرفی بستگی دارد. واحد حجم بتن در ایران متر مکعب می‌باشد. بنابراین، هر کیلوگرم گرم سیمان برای ساخت یک متر مکعب بتن، عیار آن بتن را مشخص میکند. کمترین عیار بتن 150 می‌باشد که برای آماده سازی کف فنداسیون استفاده می‌شود و به نام‌های بتن مگر، بتن نظافت و بتن رگلاژ معروف است. همپنین بیشترین عیار بتن 450 می‌باشد.

 1. اسلامپ بتن کارایی و روانی بتن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در هنگام دریافت بتن آماده به اسلامپ آن توجه شود و در صورت کمتر بودن اسلامپ از مقدار مقرر از استفاده آن اجتناب شود.

همچنین در صورت اسلامپ بالای بتن آماده پس از تبخیر آب اضافی، بتن دچار ترک‌های ریز و مویی و حتی ترک‌های بزرگ می‌شود.

 1. با دانستن طول و عرض و ارتفاع محل بتن ریزی حجم بتن ریزی مشخص میشود. به عبارت ساده‌تر مساحت بتن ریزی که می‌تواند هر شکلی باشد در عمق آن محل ضرب شده و حجم بتن ریزی حاصل می‌شود.

تاثیر مواد افزودنی بر قیمت بتن آماده

ممکن است بر اساس نوع کاربری نیاز به مواد افزودنی خاصی در طرح اختلاط بتن آماده باشد. مواد افزودنی می تواند بر کارایی (چقدر راحت بتن را می توان به شکل درآورد)، زمان پخت، رنگ، تخلخل و سایر ویژگی ها تأثیر بگذارد.  این انعطاف پذیری در ویژگی های فیزیکی محصول نهایی، دامنه استفاده از بتن آماده را افزایش داده است.

در این صورت مقدار و نوع مواد افزودنی ماننده فوق روان‌کننده مورد نظر باید تعیین شود و به کارخانه تولید بتن آماده اطلاع داده شود تا قیمت بتن آماده بر اساس آن داده شود.

تاثیر دمای هوا بر قیمت بتن آماده

 1. در فصول گرم سال با توجه به دمای محیط و به جهت پایین آوردن دمای بتن، به ازای هر قالب یخ مصرفی، به قیمت بتن آماده اضافه خواهد شد. از بین روش‌های کاهش دمای بتن استفاده از یخ رایج‌تر می‌باشد. از مزایای یخ این است که می‌توان آن را ذخیره نمود و یخ‌سازها می‌توانند تقریباً به طور پیوسته کار کنند.
 2. در فصول سرد سال به ازای هر متر مکعب بتن باآبگرم به قیمت بتن آماده اضافه خواهد شد. یکی از روش‌های کم هزینه و مؤثر جهت گرم کردن بتن آماده، افزایش دمای آب بتن است. در صورت مصرف سنگدانه‌ها با دماها و رطوبت‌های مختلف، لازم است آب با دماهای مختلف برای تولید بتن استفاده شود.

بتن آماده تحت نظر متخصصین توانمند و حرفه‌ای با توجه به تمام ریزه کاریی‌های اجرایی و شرایط محیطی حاکم بر منطقه ساخته می‌شود. مواد اولیه با دقت بالا با یکدیگر ترکیب می‌شوند. همین موضوع کیفیت این نوع بتن‌ها را افزایش داده و موجب پایداری و دوام بالاتر ساختمان مورد نظر می‌شود.

تاثیر حمل بار بر قیمت بتن آماده

تولیدکنندگان بتن آماده فقط تولیدکننده نیستند، بلکه تدارکات هستند: آنها معمولاً در مدت کوتاهی، یک محصول فاسد شدنی را به خریدارانی که حساس به زمان اند، در مکان‌های مختلف تحویل می‌دهند. داشتن چندین کارخانه در یک منطقه محلی و هماهنگ کردن تحویل آنها از طریق یک دفتر مرکزی یک مزیت شرکت‌های بتن می‌باشد.

فاصله از محل تولید تا مکان پروژه در قیمت بتن آماده موثر است. افزایش فاصله حمل موجب افزایش هزینه می‌گردد. باید توجه داشت که بتن آماده باید در نزدیکی مشتریان خود تولید شود. مشکل حمل و نقل به این دلیل به وجود می‌آید که بتن آماده به شدت فاسد شدنی است. این نوع بتن قبل از اینکه سخت شود باید کاملاً از کامیون تخلیه شود.

تاثیر نوع بتن ریزی بر قیمت بتن آماده

بتن ریزی برای فنداسیون، سقف و دیوارها با قیمتی متفاوت انجام می‌شود. هر چه مساحت بتن ریزی افزایش یابد، قیمت بتن ریزی کاهش پیدا کرده و همچنین هر چه ضخامت بتن ریزی افزایش یابد، قیمت افزایش می‌یابد.

به‌کارگیری تیمی کاربلد و با تجربه در هزینه بتن آماده نقش بسزایی دارد. به این علت که هر اشتباه و خطایی در حین کار به معنای افزایش هزینه بتن ریزی می‌باشد.

سخن پایانی

با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساختمان سازی تمایل سازندگان به سمت استفاده از بتن آماده افزایش یافته‌است. زیرا علاوه بر صرفه جویی در زمان، از لحاظ قیمت نیز مقرون به صرفه است. آگاهی کامل در رابطه با قیمت بتن آماده و نکات مرتبط به آن در استفاده بهینه‌تر از این محصول کمک شایانی به سازندگان می‌کند.

گردآورنده: ستاره خانکی

بروز رسانی : منقضی 

قیمت بتن آماده در سال 99 زمستان

بروز رسانی : منقضی 

قیمت بتن آماده 99
2 قیمت بتن آماده

قیمت های قبلی در سال 99

قیمت جدید بتن آماده در سال 99

قیمت مصوب بتن آماده در سال 99

انجمن صنفی تولید کنندگان بتن آماده و قطعات بتنی ایران طبق اطلاعیه ای، قیمت مصوب بتن آماده در سال 1400   را اعلام کرد.

با توجه به اساس نامه شماره 735-98 که در تاریخ 98/02/17 تنظیم شده بود، قیمت یک متر مکعب بتن آماده با رده مقاومتی c25، همچنین مبلغ فروش یک متر مکعب بتن آماده با حمل و پمپاژ در منطقه یک هر واحد تولیدی با پمپ ثابت ۲۸۷۵۴۲۸ ریال و با پمپ دکل ۲۹۲۵۴۲۸ مشخص شده بود.

لازم به ذکر است که با توجه به شرایط عرضه و تقاضا در بازار، اعضای محترم انجمن صنفی، مبلغی از قیمت اصلی را به عنوان تخفیف برای خریداران منظور می کردند.

اما هم اکنون و با توجه به ورود به سال جدید، قیمت مصوب و قطعی در سال 99 اعلام نشده و می بایست طبق اطلاعیه زیر عمل شود.

با توجه به ورود به سال جدید و عدم قطعیت حقوق و دستمزد، همچنین عدم تعیین تکلیف قیمت سیمان و از طرفی مذاکرات در دست انجام برای تعدیل قیمت سنگدانه (شن و ماسه) و از همه مهم تر بررسی آمار تطبیقی و آمار میدانی که حکایت از رکود فعالیت های ساختمانی دارد و در نظر گرفتن جميع جهات، هیات مدیره انجمن مقرر نمود که اعضاء محترم تخفیف های فوق الذکر را منتفی و بتن آماده را به مبالغ مذکور در نامه فوق الذکر به فروش برسانند تا پس از تعیین تکلیف قطعی موارد یاد شده، نسبت به تعدیل قیمت اقدام گردد.

قیمت-مصوب-بتن-آماده-در-سال-99
قیمت مصوب بتن آماده در سال 99
انجمن-تولید-کنندگان-بتن-آماده-قیمت-مصوب-بتن-آماده-در-سال-99

لیست قیمت های مصوب سال 99

با سلام، پیرو نامه شماره ۵۴۹-۹۸ مورخ 98/03/22 متضمن آنالیز قیمت یک متر مکعب بتن آماده با توجه به افزایش قیمت سیمان، آنالیز جدید قیمت یک متر مکعب بتن آماده با رده مقاومتی C25 به شرح ذیل اعلام می گردد:

 • میانگین قیمت یک تن شن با هزینه حمل: 324400 ریال    
 • میانگین قیمت یک تن ماسه با هزینه حمل: 427000 ریال
 • میانگین قیمت یک تن سیمان با هزینه حمل: 2100000 ریال
 •  هزینه شن مصرفی در یک متر مکعب بتن آماده: 227080 ریال
 • هزینه ماسه مصرفی در یک متر مکعب بتن آماده: 512400 ریال
 • هزینه سیمان مصرفی در یک متر مکعب بتن آماده: 890000 ریال
 •  جمع مواد اولیه: 1629480 ریال
 • هزینه سربار (آب، برق، بچینگ، اداری، تولید، فروش و…): 350000 ریال
 • اضافه شود ۱۰٪ سود: 170948 ریال
 • اضافه شود سود سرمایه: 175000 ریال
 • قیمت بتن با رده مقاومتی C25 زیر بچینگ (بدون حمل و پمپاژ): 2325428 ریال
 • حداقل هزینه پمپاژ یک متر مکعب بتن (پمپ دکل): 200000 ریال
 • هزینه حمل یک مترمکعب بتن در منطقه یک هر کارخانه (شعاع ۵ کیلومتر): 400000 ریال
 • قیمت بتن با رده مقاومتی C25 و اسلامپ ۸ درمنطقه یک هر کارخانه با پمپ دکل: 2925428 ریال
 • قیمت بتن با رده مقاومتی C25 و اسلامپ ۸ در منطقه یک هر کارخانه با پمپ ثابت: 2875428 ریال

قابل ذکر است قیمت های فوق بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده میباشد. حداقل پمپاژ ۴۰ متر مکعب و هزینه پمپاژ بستگی به نوع پمپاژ و طول لوله کشی متفاوت است.

سفارش آنلاین بتن آماده

روان کننده بتن

میکسر سنگ مصنوعی

بچینگ پلانت

رزین سنگ مصنوعی

انجمن-تولید-کنندگان-بتن-آماده-قیمت-مصوب-بتن-آماده-در-سال-99
اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

×