گروه ایران بتن اجاره دهنده اجاره پمپ، انواع ماشین آلات تولید و حمل بتن در تهران آماده همکاری با کلیه سازندگان محترم شرکت های ساختمانی و عمرانی و کلیه همکاران محترم این صنعت است عمده فعالیت این شرکت اجاره انواع میکسر و پمپ و دکل می باشد.
این شرکت افتخار داشته با در اختیار داشتن بلند ترین پمپ دکل های ایران به ارتفاع 65 متر در اکثر پروژه های مرتفع ایران به ارائه خدمات بپردازد پمپ دکل 65 متری پمپ دکل 46 متری اجاره انواع ماشین آلات حمل و نقل بتون

اجاره بچینگ پلانت
اجاره انواع ماشین الات بتن ریزی سبک و سنگین

 • اجاره میکسر 8 متری و میکسر 10 متر مکعبی.
 • توانایی پمپاژ در طبقات نامحدود و در طول های نامحدود
 • تامین ناوگان حمل
 • تامین بتن

تامین شن و ماسه

دکل 28 متری

دکل 36 متری

دکل 47 متری

دکل 52 متری

دکل 65 متری

دکل 75 متری

برای اجاره  میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید:

آدرس : تهران – آزاد راه آزادگان

تلفن همراه جهت سفارش بتن آماده در محدوده تهران

09122119609 – مهندس چگینی

 

جهت انتقال بتن تازه از تراک میکسر به داخل مقطع و پمپاژ بتن به طبقات در ساختمان و قالب از پمپ بتن بهره میگیریم. پمپهای بتن با توجه به موقعیت و شرایط بتن ریزی به دو دسته پمپ زمینی (ثابت) و پمپ هوایی (دکل)  تقسیم میشوند.

عوامل موثر در قیمتهای اجاره پمپهای زمینی سختی کار و نوع مقطع بتن ریزی (به عنوان مثال فونداسیون-سقف-دیوار-ستون و …)

همچنین طول مسیر جهت لوله کشی و حجم پمپاژ است. همچنین پمپهای زمینی به دو صورت پمپ سوار بر ماشین و پمپ یدک کش اجاره داده میشوند که مدل یدک کش جهت ورود به معابر تنگ و کوچه های باریکتر امکان جدا شدن از ماشین و اشغال فضای کمتر در معبر را دارا هستند.

پمپهای هوایی یا دکل با توجه به طول دکل اجاره داده میشوند. پمپهای دکل با طول مفید دکل 36 و 42و 55 و 60 و65 متری با توجه به نیازهای پروژه اجاره داده میشوند. پمپ دکل  مزایا و معایبی دارد که در ذیل به بعضی از آنها اشاره میکنیم:

پمپهای دکل سرعت بتن ریزی را به میزان قابل توجهی افزایش میدهند و قابلیت دسترسی بسیار راحتتری نسبت به پمپهای زمینی به نقاط مختلف مقطع را دارا هستند. همچنین با توجه به اینکه لوله کشی در این مدل پمپاژ وجود ندارد.

بنابراین فشار و ضربه به قالب و مقطع نسبت به پمپ زمینی بسیار کمتر بوده و در نهایت کار بسیار تمیز و بدون آسیب به مقطع انجام میگیرد.

از مشکلات پمپ دکل میتوان به فضای اشغال زیاد جهت استقرار و جک زدن در پروژه اشاره کرد که همین مورد در پروژه های کوچک و شهری گاها دسترسی به این پمپ را محدود میکند.

در زمان اجاره پمپ بتن حتما به موقعیت پروژه و طول موثر پمپ دکل و مسیردسترسی توجه کنید که در زمان بتن ریزی با مشکلات انتقال مواجه نشوید .

اجاره پمپ بتن

مقدمه

کیفیت سازه‌های بتنی به مراحل بتن‌ ریزی بستگی دارد. به طوریکه اهمیت ندادن به آن هزینه‌های مالی و آسیب‌های جبران ناپذیری را به همراه دارد.

تجهیزات به‌خصوصی که در مراحل بتن ریزی به‌کار گرفته می‌شوند عبارتند از: میکسر، ویبراتور و دستگاه انتقال دهنده بتن.

انتقال بتن توسط تجهیزاتی نظیر: حمل با فرغون، حمل با جرثقیل و پمپ بتن صورت می‌گیرد. مقیاس پروژه مورد نظر و همچنین فاصله محل پروژه در انتخاب نوع دستگاه انتقال دهنده‌ی بتن تاثیرگذار است.

پمپ بتن

در انتخاب نوع دستگاه انتقال دهنده‌ی بتن باید توجه کرد که نوع انتقال باعث جداشدگی مواد و از بین رفتن حالت خمیری بتن در بتن ریزی‌های پی‌درپی نشود. پمپ بتن دستگاهی است که بتن تازه را از طریق پمپاژ انتقال می‌دهد. همچنین مطلوب‌ترین روش انتقال بتن در پروژه‌های متوسط و بزرگ می‌باشد. با استفاده از اجاره پمپ بتن می‌توان هر نوع مسیر اعم از ساده، پیچیده و شیب دار (افقی یا عمودی) را بتن ریزی نموند.

اجاره پمپ بتن

پمپ‌های بتن را میتوان خرد و یا اجاره کرد. به منظور کاهش هزینه‌های ساخت وساز، تمایل به اجاره پمپ بتن بیشتر می‌باشد.

در اجاره پمپ بتن معیارهایی نظیر هدف پمپاژ، کیفیت دستگاه و شرایط اقتصادی و نوع پروژه از لحاظ حجم بتن ریزی و سختی و یا سهولت بتن ریزی و دسترسی‌های موجود تاثیرگذارند.

هزینه اجاره پمپ بتن

هزینه اجاره پمپ بتن به عوامل زیادی بستگی دارد و قیمت ثابتی برای آن نمیتوان در نظر گرفت. در ادامه برخی از عوامل موثر بیان می‌شوند.

 1. نوع پمپ

پمپ تریلر

برای بتن ریزی در حجم کم از این نوع پمپ استفاده می‌شود. همانگونه که از نام این پمپ مشخص است این پمپ بر روی تریلر نصب شده است  با شلنگ‌هایی از جنس فولاد یا پلاستیک، بتن به محل مورد نظر انتقال می‌یابد. این پمپ با نام پمپ زمینی یا پمپ ثابت نیز شناخته می‌شود. همچنین به دلیل اتصال شلنگ‌ها به یکدیگر با دست به پمپ دستی نیز معروفند.

پمپ بوم

برای بتن ریزی در حجم زیاد از این نوع پمپ استفاده می‌شود. این نوع پمپ بر روی شاسی کامیون نصب شده که به دلیل تحمل وزن بالا، محورهای بیشتری نسبت به کامیون‌های معمولی دارند و به همین علت به این نوع پمپ، پمپ بوم و یا پمپ هوایی می‌گویند. پمپ بوم از طریق بازوی رباتیک بتن را دقیقا در محل پروژه می‌ریزد. بازوی رباتیک با کنترل از راه دور این عمل را انجام می‌دهد و با فعالیت چند منظوره‌ای که دارد نیاز به نیروی انسانی را کاهش می‌دهد.

پمپ تخصصی

کمترین استفاده از این نوع پمپ می‌باشد، زیرا برای کارهای تخصصی نظیر تونل و معادن استفاده می‌شود. این نوع پمپ به ریلر و ترمز مخصوص مجهز است و با نام‌های پمپ چرخ ریلری یا پمپ چرخ زنجیری نیز شناخته شده‌اند.

 1. مشخصات فنی پمپ

مشخصات فنی پمپ عبارتند از: وزن، فشار، ظرفیت پمپ، ظرفیت قیف، توان پمپاژ (افقی و یا عمودی)، توان موتور، طول لوله انتهایی، حجم بتن خروجی و تعداد ضربه در دقیقه.

با بررسی تمام شرایط ذکر شده، می‌توان اطلاعات بتن ریزی مورد نظر را به پیمانکار و یا شرکت اجاره پمپ بتن ارائه داد تا از هزینه دقیق اجاره پمپ بتن آگاه شد و انتخابی مناسب از لحاظ عملکردی و همچنین اقتصادی

نکات قابل توجه در اجاره پمپ بتن

 1. پیش از اجاره پمپ بتن در رابطه با شرکت سازنده پمپ بتن، اطلاعات پیمانکار و تجهیزات مورد استفاده‌ی آنها تحقیق کافی صورت پذیرد. دلیل این امر حساس بودن این عملیات و نیازمند بودن به افراد خبره می‌باشد.
 2. حجم خروجی بتن و فشار پمپاژ بر اساس شرایط پروژه تایین می‌شوند. در واقع این دو عامل توان پمپ را مشخص می‌کنند. سعی شود در اجاره پمپ بتن، پمپی با نرخ پمپاژ مناسب و قیمت مناسب تهیه شود.

محدودیت‌های اجاره پمپ بتن

 1. اندازه سنگدانه‌ها در محدوده استاندارد باشد. اندازه سنگدانه گرد و گوشه‌دار به ترتیب کمتر از 0.4 و 0.33 باشد.
 2. نسبت آب به سیمان طرح اختلاط بتن مورد نظر حداکثر 0.6 باشد.
 3. اسلامپ بتن مورد استفاده باید در بازه‌ی 150 تا 200 میلی متر باشد.

توجه شود علت اسلامپ نسبتا بالای بتن مصرفی در پمپاژ ، انتقال راحت و بدون نگرانی از مسدود شدن مسیر لوله‌ها می‌باشد. و برای رسیدن به این حد از روانی در حالیکه نسبت آب به سیمان از حد مجاز فراتر نرود بهترین گزینه مواد افزودنی مانند روان‌کننده‌ها و فوق‌روان‌کننده‌ها هستند.

 1. پمپاژ در هر مسیر و با هر شیبی قابل اجرا می‌باشد اما سعی شود تا حد امکان با تمرکز بر روی مسیر پمپاژ، طول خطوط پمپاژ کوتاه و مستقیم باشد.
 2. انتقال بتن برای حجم‌های کمتر از 1000 متر مکعب از لحاظ اقتصادی با پمپ بتن مناسب نمی‌باشد.
 3. در طول و ارتفاع انتقال بتن محدودیت دارد.
 4. احتمال خوردگی لوله‌ها وجود دارد.

با وجود محدودیت‌های ذکر شده، میتوان مشاهده نمود که بسیاری از نکات منفی با رعایت نوع بتن قابل حل می‌باشد و در برابر مزیت‌های فراوان این نوع انتقال بهترین نوع می‌باشد.

 

رعایت نکات ایمنی در اجاره پمپ بتن

 1. زمین مورد نظر تحمل فشار وارده از طریق پایه‌های نگه‌دارنده پمپ را داشته باشد.
 2. جانمایی پمپ بتن در محلی مناسب که سقوط مصالح بر روی آن پیش نیاید.
 3. لوله‌های پمپاژ توسط تکیه‌گاه و مهاربند‌های مناسب نصب شوند.

توصیه‌های اجرایی مرتبط با اجاره پمپ بتن

 1. آماده سازی و ساخت راه عبور مناسب در محل قرارگیری پمپ.
 2. با استفاده از پوشش‌های مخصوص مانند پوشش پلی اتیلن در مسیر پمپاژ مانع از ریختن بتن بر روی زمین شده.
 3. مقدار مناسبی ملات روان را پمپاژ نموده تا مسیر حرکت بتن لیز شود و گرفتگی لوله‌ها اتفاق نیفتاد.
 4. تهیه دوغاب مناسب قبل از شروع پمپاژ برای زمانی که لوله‌ها مسدود می‌شوند.
 5. دسترسی به آب کافی با نصب لوله‌های آب در محل پمپ برای شست و شوی مناسب پمپ بتن در انتهای پمپاژ.
 6. شخص ماهر و با تجربه لازم برای هدایت انتهای شیلنگ انتخاب شود.

سخن پایانی

امروزه به دلیل شرایط اقتصادی، سرعت در به اتمام رساندن ساخت و سازها می‌تواند به صورت چشم‌گیری هزینه‌های عملیات را کاهش دهد. با اجاره پمپ بتن علاوه بر اطمینان خاطر از بتن ریزی مناسب و عدم جداشدگی مواد در زمان و انرژی و هزینه‌های اجرا صرفه‌جویی می‌شود.

گردآورنده: ستاره خانکی

 

 

 

 

 

 

 

 

 گروه ایران بتن، بتن و صنایع وابسته

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

گزارش مشکل آگهی

آخرین مطالب

×

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

×