مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

قیمت بتن آماده در عیار های ۳۵۰ و ۴۰۰ در قزوین بسیار مهم است زیرا می توانید با انتخاب بتن با کیفیت و قیمت خرید بتن با هزینه مناسب در مصرف هزینه زیاد کوشید.

Table of Contents

قیمت بتن آماده در قزوین چیست؟

امروزه اهمیت بتن در زمینه ساختمان سازی و استحکام بنا در بخش سازه بر کسی پوشیده نیست. البته این ماده کاربردهای فراوان دیگری هم در پروژه های عمرانی مانند سد سازی، راه سازی و همچنین کارهای هنری دارد.

به دلیل پرمصرف بودن این ماده تصمیم گرفتیم تا مقاله ای در مورد قیمت بتن آماده در قزوین ، بتن عیار ۳۵۰ در قزوین ، بتن عیار ۴۰۰ در قزوین ، بتن مگر و قیمت خرید بتن تدوین کنیم و آن را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در آغاز امیدواریم تمامی مطالب گفته شده مفید واقع گردد.

جهت مشاوره خرید بتن آماده با شماره زیر تماس حاصبل فرمایید:

۰۹۰۰۱۸۸۷۰۰۰ کارشناس فروش تهران

همچنین بتن آماده به عنوان پر مصرف ترین مصالح ساختمانی نقش مهمی در قیمت تمام شده ساختمان دارد. در بخش های قبل به بررسی عوامل موثر بر قیمت بتن آماده در قزوین پرداخت شد. در این قسمت قصد داریم به طور تخصصی در ارتباط با فروش در قزوین مطالبی را عنوان می کنیم. با ما همراه باشید.

ویژگی های ساخت و ساز در شهر قزوین:
قزوین به عنوان یکی از کلان شهر های واقع در بخش غربی کشور یکی از شهر های فعال در زمینه ساخت و ساز های بتنی به شمار می رود. بخش اعظم ساخت و ساز شهری در این ناحیه از نوع اسکلت بتن آرمه است. ساخت انواع پل ها، راه ها و تونل های بتنی از دیگر موارد استفاده از بتن در این استان به شمار می رود. موارد موثر بر قیمت بتن آماده، که اساسا مرتبط به طرح اختلاط بتن های ساخته شده در این شهر هستند .

همچنین وجود بافت فرسوده در شهر ها یکی از مشکلات در ساخت و ساز شده که شهر قزوین هم در این مورد مستثنا نیست زیرا در این شهر ادغام بافت فرسوده با بافت تاریخی بسیار است و جدا کردن آن ها بسیار کار هزینه بر و زمان بر بوده و خاک این مناطق بسیار سست است و برای ساخت سازه های خوب و با کیفیت نیاز دارد که مقاوم سازی شود همچنین افزایش قیمت سیمان و دیگر مصالح باعث شده است که عملیات باز سازی خیلی دیر انجام شود . قیمت بتن آماده در قزوین را با تماس با کارشناسان در تولید و در خرید می توانید انتخاب کنید.

بتن آماده چیست؟

بتن آماده به بتنی گفته می شود که در کارخانه یا کارگاهی خاص که به همین منظور آماده شده ساخته می شود و سپس با استفاده از ماشین آلات خاص به محل مورد نظر انتقال داده می شود.

معمولا به دلیل اینکه بتن ماده ای بسیار مهم به شمار می رود، هر چه زمان می گذرد راه های بیشتری در زمینه ی تولید بهتر این ماده و استفاده راحت تر از آن پدید می آید. برای مثال در گذشته بتن در محل پروژه ساخته می شد که این موضوع دردسرهایی با خود به همراه داشت که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

به همین دلیل روش های ایجاد شد که در آن بتن در محلی مختص به این کار ساخته و بعد به محل پروژه منتقل می شود که این بتن، بتن آماده گفته می شود.

به طور کلی می توان گفت بتن یا در کارگاه و محل پروژه ساخته می شود یا به صورت آماده به آنجا منتقل می گردد.

برای خرید بتن آماده به چه نکاتی توجه کنیم؟

انتخاب نوع بتن در هر پروژه متفاوت است و به شرایط خاص آن بستگی دارد. پیشرفت های ساخت بتن به شکلی بوده که در حال حاضر در برخی از کارخانه ها امکان خرید بتن آماده در کیسه و در وزن های مختلف وجود دارد.

در هر صورت باید مقدار خرید بتن را با توجه به شرایط پروژه خود مشخص نمایید و سپس نسبت به خرید اقدام کنید. با توجه به فروش بتن آماده در قزوین دسترسی به این ماده راحت است.

در پروژه های بزرگتر به دلیل اینکه مقدار بتن مورد نیاز توسط افراد کار بلد و با تجربه تعیین می شود، مشکلی در این زمینه پیش نخواهد آمد اما ممکن است کار برای پروژه های کوچک مانند تعمیرات بخشی از ساختمان و تعیین میزان بتن مورد نیاز سخت باشد. اما در این بخش برای افراد مبتدی نکاتی را ارائه خواهیم داد که می تواند در تعیین مقدار مناسب بتن کمک کننده باشد.

به دلیل اینکه بتن یک سیال است واحد اندازه گیری آن حجم و به شکل متر مکعب انجام می گیرد. نحوه ی اندازه گیری به این صورت است که باید ابتدا محل مورد نظر را متر کنید (طول، عرض، ارتفاع) و پس از به دست آوردن حجم محل مورد نظر میزان بتن مورد نیاز مشخص می شود و می توانید آن را از کارخانه خریداری نمایید.

شرح بتن آماده

بتن آماده یا در کارخانه سیمان تولید می گردد و یا در فضایی با نام بچینگ و کارگاه مخصوص آن را تولید می کنند. بتن پس از اینکه ساخته شد به کمک ماشین ها ی مخصوص مانند کامیون یا میکسر به کارگاه برده می شود.

محل تولید بتن ممکن است کارخانه سیمان، یک فضای بچینگ یا کارگاه مخصوص ساخته شده به همین منظور باشد. بتن پس از تولید شدن در این مکان ها به وسیله ی ماشین هایی مانند کامیون یا میکسر به محل مورد نظر منتقل می گردد.

به کمک بتن آماده کار برای سازنده یا پیمانکار راحت تر خواهد بود و بتن را به شکل کاملا آماده و مهیا برای ساخت تحویل خواهد گرفت.

از عیب های بتن آماده قیمت بیشتر آن است اما اگر مزیت های آن را بسنجیم خواهیم دید پرداخت این قیمت در بخش های دیگر مانند جبران خواهد شد. از مزیت های بتن آماده می توان به کیفیت بیشتر ، نظارت دقیق تر در حین عملیات ساخت و … نام برد. همچنین در صورت استفاده از بتن آماده دیگر نیازی نیست سازنده هزینه ی ناظر بتن و سیمان پرداخت کند.

دلایل استفاده از بتن آماده چیست؟

کاربرد بتن آماده در قزوین:

مهم ترین استفاده از بتن آماده به عنوان بتنی مرغوب، ساخت بتن مسلح است. پس این بتن را می توان ماده ی اصلی تشکیل دهنده سازه ساختمان در بخش فنداسیون، ستون و سقف دانست. کاربرد بعدی و مهم بتن آماده استفاده از آن در لایه های مختلف عملیات راه سازی و ساخت پل است.

از بتن آماده در تولید کفپوش های بتنی نیز استفاده می کنند. همچنین این ماده به دلیل اینکه در برابر گرما مقاوم است برای ساخت کفپوش های فضاهای داخلی استفاده و برای تنوع بیشتر به آن رنگ های مختلف اضافه می کنند.

در فضاهای باز و مکان هایی که ترافیک بالایی دارند نیز می توان از بتن آماده استفاده نمود چرا که این ماده مقاومت و استحکام بسیار خوبی دارد.

با استفاده از بتن آماده امکان ساخت قطعات پیش ساخته ی بتنی و سازه هایی با طرح های متنوع نیز وجود خواهد داشت.

برای ساخت پله پیش ساخته و گرد بتنی بهترین کار این است که پیش از بتن ریزی سقف و نازک کاری آن را نصب کنید و مکان آن را به طور دقیق مشخص نمایید. برای اطلاع از قیمت بتن آماده در قزوین و تعریف بتن مگر به ادامه متن توجه فرمایید.

خلاصه ای از مقاله بتن عیار ۳۵۰ و بتن عیار ۴۰۰ در قزوین

مراحل تولید بتن آماده در قزوین چگونه است؟

برای ساخت این ماده مهم ابتدا مواد تشکیل دهنده آن مانند سیمان، سنگ آهک، آب و مواد پر کننده مانند شن و ماسه را با دقت و با ابزارهای دقیق اندازه گیری و مخلوط می کنند و مکمل های مورد نیاز با توجه به شرایط هر پروژه را در آن می ریزند و سپس عملیات مخلوط کردن را انجام می دهند.

تفاوت بتن آماده با بتن درجا در نحوه ساخت و نظارت دقیق تر آن است. پس از ترکیب مواد با هم در میکسرهای مخصوص به محل مورد نظر انتقال داده می شوند و در زمان استفاده کاملا تازه هستند و این موضوع یعنی تازه بودن بتن یکی دیگر از مزیت های مهم این ماده به شمار می آید.

بتنی که در کارخانه ساخته می شود به دلیل اینکه تمامی مراحل تولید با ابزارهای دقیق انجام می شود از نظر کیفیت فیزیکی و شیمیایی در حد استانداردهای است. به این شکل که اگر بتن قرار است در منطقه ای مرطوب استفاده شود، نسبت آب به سیمان آن باید به گونه ای باشد که تعادل حفظ شود و رطوبت هوا باعث دیرگیر شدن بتن نگردد.

در انتهای متن شرایط قیمت بتن آماده در قزوین و قیمت خرید بتن را عنوان خواهیم کرد.

به طور کلی مراحل تولید بتن همیشه یکسان است اما تجهیرات مورد استفاده را محل ساخت مشخص می کند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت بتن آماده در قزوین:

الف( سنگدانه ):

همانطور که می دانید سنگدانه های مورد استفاده در بتن آماده به دو گونه اصلی درشت دانه شامل شن بادامی و نخودی و ریز دانه شامل ماسه تقسیم بندی می شود. سنگدانه های مصرفی در بتن آماده عمدتا قیمت باالیی ندارد و عاملی تعیین کننده در قیمت بتن به شمار نمی روند. اما استفاده از سنگدانه مناسب می تواند به طور غیر مستقیم تاثیرات زیادی بر روی روی قیمت تمام شده بتن آماده بگذارد.

استفاده از سنگدانه های با بافت شکسته با تاثیر گذاری منفی بر خواص کارایی بتن آماده سبب کاهش میزان اسالمپ و کارپذیری بتن آماده می گردد. همچنین استفاده از دانه بندی مناسب سنگدانه های شن و ماسه می تواند عاملی تعیین کننده در میزان عیار سیمان و میزان مصرف فوق روان کننده در بتن به شمار آید . شهر قزوین عموما به علت نز دیکی به کوهپایه از معادن شن و ماسه رودخانه و آبرفتی به شمار می رود. بدین معنی که اگر سنگدانه های مورد در بتن به طور موثر فرآورده و دانه بندی شده باشند می توانند سبب ساخت بتن با صرفه اقتصادی شوند. استفاده از سنگدانه مناسب در کارخانه های بتن اولین عامل تعیین کننده در قیمت بتن آماده در قزوین به شمار می رود.

ب( سیمان):

سیمان مورد استفاده در بتن مطابق با آیین نامه بتن ایران آبا به طور کلی به ۵ دسته سیمان معمولی ، سیمان کندگیر، سیمان زودگیر، سیمان به کاهش شدید زمان گیرش و سیمان به مقاومت بالای سولفاتی دسته بندی می شود. معموال در اکثر شهر های ایران و از جمله قزوین، سیمان های تیپ ۱ و ۲ از محبوبیت بیشتری نسبت به س ایر سیمان ها برخوردار است. میزان مصرف سیمان عموما در هر متر مکعب بتن در محدوده ۳۵۰ الی ۴۵۰ کیلوگرم در هر مترمربع قرار می گیرد. به علت قیمت بالای سیمان نسبت به سایر اجزای بتن افزایش یا کاهش مقدار سیمان مصرفی می تواند به طور مستقیم بر قیمت بتن نهایی تاثیر گذار باشد.

بتن همواره یکی از اصلی ترین مصالح بشر برای تولید و ساخت سازه های مختلف بوده است. اما در تمام طول سال هایی که از پیدایش و استفاده این ماده می گذرد، ترکیبات مختلفی به آن اضافه یا کسر شده و نوع جدیدی از بتن تولید و عرضه شده است. بتن آماده یکی از انواع بتن است که برای مصارف گوناگون خرید و فروش می شود. در ادامه برای اطلاع از قیمت خرید و فروش بتن آماده در قزوین سال ۱۴۰۱ با ما همراه باشید.

به منظور یکپارچه سازی فروش بتن آماده در کشور، انجمن صنفی تولید کنندگان بتن، قیمت مصوب فروش بتن را سالانه اعلام می کنند. در ادامه متن مصوبه انجمن تولیدکنندگان بتن در خصوص قیمت بتن آماده در قزوین در سال ۱۴۰۰ و نرخ نامه مصوب ارائه شده است.همچنین امروزه مشاوره بتن مکمل تولید بتن بوده و باید در کنار جابه جایی و تولید راهنمایی گرفته شود از کارشناسان حرفه ای تا بتوانید یک بتن مرغوب را انتخاب کنید.


قیمت مصوب سیمان ۱۴۰۰


انواع بتن آماده موجود در ایران:

در این بخش در مورد انواع بتن آماده صحبت خواهیم کرد و در ادامه به بتن مگر و قیمت بتن آماده را شرح خواهیم داد. به بتن آماده، بتن RMC هم گفته می شود. امروزه به دلیل مزایایی زیادی که این نوع بتن دارد استفاده از آن بسیار گسترش پیدا کرده است و کمتر سازنده ای است که بتن را به صورت درجا بسازد، مگر در موارد خاص که شرایط پروژه ایجاب می کند بتن به صورت درجا تولید شود. انواع بتن آماده به شرح زیر است:

بتن آماده استاندارد

این نوع بتن رواج بیشتری دارد و از سه جز اصلی که در بالا به آن ها شاره کردیم، ساخته می شود. از مزیت های بتن استاندارد می توان به شکل پذیری بالای آن اشاره نمود که می تواند در موارد بسیار زیادی مورد استفاده قرار بگیرد.

بتن معماری و تزئینی

به منظور تولید قطعات ساختاری که فرم های خاصی دارند می توان از بتن معماری و تزیینی استفاده نمود به همین دلیل این نوع بتن نیز مصرف بالایی دارد. به عنوان مثال در ساخت استخر، پیاده رو و ورودی از این بتن استفاده می کنند و برای زیباتر شدنش می توان روی آن حکاکی انجام داد.

بتن تقویت شده با فیبر

وجود فیبر در این نوع بتن مقاومت ساختاری آن را افزایش می دهد، بنابراین کاربردهای زیادی دارد. این بتن را با الیاف شیشه ای، فیبر فولادی، فیبر مصنوعی و … تقویت می کنند، به همین دلیل بتنی نفوذناپذیر ایجاد می شود که در آن انقباض شدید رخ نخواهد داد و ترک نمی خورد. در بخش پایانی در مورد قیمت خرید بتن صحبت خواهیم کرد.

بتن پیش ساخته

پیش تر بتن پیش ساخته را شرح دادیم از این نوع بتن در پارکینگ، پیاده رو و برای محافظت از نفوذ رطوبت و باران استفاده می کنند.

بتن متراکم

این نوع بتن به بتنی گفته می شود که همه اجزای آن به خوبی با هم ترکیب و یکنواخت شده اند به همین دلیل مقاوم است و در ساخت پل و پروژه های عظیم مصرف می شود به این بتن، بتن غلتکی هم می گویند و به دلیل اینکه از بتن معمولی سفت تر است، سخت تر از آن شکل می گیرد.

بتن خود متراکم

ترکیبات این بتن به نحوی است که به صورت خود به خود متراکم می شود و برای انجام این کار به هیچ نیرویی نیاز ندارد.


بتن عیار ۳۵۰ در قزوین:

برای توضیح بتن با عیار ۳۵۰ در قزوین ابتدا معنی عیار بتن را شرح می دهیم.

به مقدار سیمان به کار رفته در بتن بر حسب کیلوگرم در واحد حجم عیار بتن گفته می شود. اگر بخواهیم به صورت ساده تر توضیح دهیم می گوییم عیار بتن مشخص می کند که چه مقدار سیمان در یک متر مکعب بتن به کار رفته است.

به عنوان مثال بتن عیار ۳۵۰ در قزوین یعنی ۳۵۰ کیلوگرم سیمان در یک متر مکعب بتن مصرف شده است. مشخص نمودن عیار بتن برای اطلاع از مقاومت فشاری بتن از واجبات است.

چنانچه در بتن بیش از مقدار مورد نیاز سیمان مصرف شود، کارایی بتن کاهش پیدا می کند و سنگد انه های سازنده آن از هم فاصله می گیرند و همین مسئله مقاومت بتن را کاهش می دهد. در بخش بعدی بتن عیار ۴۰۰ در قزوین را شرح خواهیم داد.

سازه های بتنی امروزه از جمله پرکاربرد ترین نوع سازه ها به ش مار می روند. امروزه تقریبا تمامی سازه های صنعتی و بیشتر سازه های س اختمانی از بتن ساخته می شود. دلیل این امر را می توان در صرفه اقتصادی بیشتر سازه های بتنی نسبت به مصالح جایگزین مانند فوالد، چوب و …. دانست.
به مقدار مصرف سیمان در یک متر مکعب بتن عیار سیمان گفته می شود. بتن عیار ۳۵۰ قزوین در گذشته مرسوم ترین و متداول ترین نوع بتن آماده به ش مار می رفت. دلیل این امر نیز بسیار واضح است. اگر به الزامات مرتبط با دوام در پیوست مبحث نهم مقررات ملی ساختمان نگاهی بیندازید ، حد اقل عیار سیمان جهت برآورده سازی الزامات دوامی عیار سیمان ۳۵۰ است. بدین معنی که بتن ساخته شده با عیار سیمان ۳۵۰ عالوه بر دارا بودن مقدار سیمان حداقلی و صرفه اقتصادی دارای خواص مطلوبی از دیدگاه مقاومت و دوام نیز می باشد.
تامین بتن عیار ۳۵۰ در قزوین از اهمیت باالیی برخوردار است. چرا که همانطور که گفته شد معموال عیار سیمان ۳۵۰ حداقل مقدار مصرف سیمان در طرح اختالط سیمان به شمار می رود. این بدین معنی است که تامین کننده بتن آماده باید با استفاده از مقدار سیمان حداقلی به حداقل اسالمپ بتن و مقاومت مورد نظر دست یابد. به همین دلیل نسبت های اختالط در این نوع بتن از اهمیت بالایی برخوردار است،همچنین بتن عیار ۳۵۰ در قزوین را می توان از شرکت های مختلف نزدیک قزوین خرید کرد .

تولید بتن عیار 350

عیار تعیین کننده چه مواردی است؟

کاربرد های بتن با عیار ۳۵۰

درست است که امروزه در پروژه های ساختمانی بلند مرتبه یا ساخت بتن های خاص نظیر بتن خود تراکم یا بتن پر مقاومت از رده عیار های بالاتر سیمان استفاده می شود. اما هنوز هم نمی توان از کاربرد گسترده این رده عیار سیمان در طرح اختالط بتن چشم پوشی کرد.

بیشترین کاربرد بتن عیار ۳۵۰ در قزوین عبارتند از:

کاربردهای مختلف بتن بر اساس عیار

در توضیح باید گفت که در بتن ریزی پایه های پل های بتنی عمدتا نگرانی بابت ابعاد پایه پل احساس نمی شود. بنابراین می توان جهت کاهش هزینه های بتن آماده از بتن با عیار ۳۵۰ استفاده کرد.
نکته بعدی حائز اهمیت آن است که در بتن ریزی های حجیم مانند سازه های فونداسیون یا ستون های حجیم مصرف بالایی سیمان به هیچ عنوان توصیه نمی شود. به این دلیل که مقدار باالی سیمان سبب افزایش دمای اولیه در بتن شده و استعداد بروز ترک های حرارتی در بتن را افزایش می دهد. به همین دلیل بتن عیار ۳۵۰ جزء عیار های محبوب در بتن ریزی این سازه ها به شمار می رود.

مزایای بتن با عیار ۳۵۰در قزوین:

– قیمت پایین بتن نسبت به رده عیار های بالاتر
– طرح اختالط مرسوم
– آشنایی بیشتر جامعه مهندسی با این نوع بتن

معایب بتن با عیار ۳۵۰:

همانطور که گفته شد درباره بتن عیار ۳۵۰ در قزوین  امروزه با افزایش ارتفاع سازه های بتنی و تکامل علم تکنولوژی بتن استفاده از عیار های بالاتر از ۳۵۰ در بتن رواج یافته است. دلیل این مورد را می توان در چند مورد جست و جو کرد.
۱ )اولین دلیل را می توان در عدم توانایی رسیدن بتن به مقادیر اسلامپ بالاجست و جو کرد. آب تنها عامل افزایش کارایی و اسلامپ بتن است. در نسبت آب به سیمان ثابت با پایین نگهداشتن مقدار سیمان مقدار آب نیز در حداقل مقدار قرار می گیرد. به همین دلیل معموال اسلامپ اولیه بتن های با عیار ۳۵۰ مقادیر پایینی است و جهت افزایش میزان اسلامپ آن بالایی از مقادیر زیادی افزودنی فوق روان کننده استفاده کرد.
۲ )با افزایش ازت فاع طبقات نیاز به پمپ بتن به ارتفاعات سازه افزایش می یابد. یکی از خطراتی که هنگام پمپ بتن به طبقات بالایی سازه ها به وجود می آید پدیده جداشدگی و گرفتگی لوله های پمپاژ است. این پدیده عمدتا در زمانی که مقادیر سیمان در طرح اختلاط بتن کم باشد بیشتر اتفاق می افتد . لذا بنظر می رسد که بتن عیار ۳۵۰ در قزوین بتن مناسبی جهت پمپاژ به طبقات بالایی ساختمان ها نباشد. پدید جداشدگی مخصوصا در مواردی که حداکثر اندازه سنگدانه در بتن افزایش پیدا کند نیز بیشتر می شود. جهت رفع این مشکل می توان از افزودنی های سودمندی مانند ژل یا دوغاب میکروسیلیس در طرح اختلاط بتن استفاده کرد.

عیار با مقاومت مشخصه چه ارتباطی دارد؟

میزان سیمان مصرفی در بتن ارتباط مستقیمی با میزان مقاومت نهایی آن دارد به این معنی که هرچه سیمان بیشتری در بتن وجود داشته باشد مقاومت آن نیز بالاتر است و بر عکس. البته باید توجه داشته باشید که فقط تا حد معینی می توان میزان سیمان و در نهایت مقاومت بتن را افزایش داد، زیرا اگر از حد معینی زیادتر شود خواص بتن را تحت تاثیر قرار می دهد.


بتن عیار ۴۰۰ در قزوین:

همان طور که گفته شد عیار بتن ارتباط مستقیمی با مقاومت فشاری آن دارد در بتن عیار ۴۰۰ در قزوین در هر متر مکعب از بتن، ۴۰۰ کیلوگرم سیمان به کار رفته است و میزان مقاومت و کشش بتن را مشخص می کند.

به طور کلی می توان گفت عیار بتن مشخص کننده مقاومت آن در برابر نیروهای فشاری است و نشان می دهند بتن تا چه حد در مواجهه با نیروی فشاری تاب کشیده شده دارد. هر چقدر عیار بتن بالاتر باشد مقاومت و استحکام بالاتری دارد و در کارهای حساس تری مورد استفاه قرار می گیرد.

یعنی می توان گفت بتن عیار ۴۰۰ در قزوین نسبت به بتن عیار ۳۵۰ در قزوین و بتن هایی با عیار ۳۰۰، ۲۰۰ و ۱۵۰ مقاوم تر است و بیشتر در برابر نیروهای وارد شده استقامت نشان می دهد. بنابراین در پروژه های که نیروهای محاسبه شده زیاد است از بتن های با عیار بالا مانند بتن عیار ۴۰۰ در قزوین استفاده می کنند.

در واقع می توان گفت مقاومت و استحکام بتن را عیار آن مشخص می کند و عیار بتن نیز به میزان سیمان مصرفی در آن مربوط می شود.

امروزه بتن پر مصرف ترین مصالح ساختمانی محسوب می شود. طرح مخلوط بتن از سیمان ، آب ، سنگدانه شامل شن و ماسه و افزودنی های بتنی تشکیل می شود. به مقدار وزنی استفاده از سیمان در طرح اختلاط بتن اصطلاحا عیار سیمان یا عیار بتن گفته می شود.

باید در نظر داشت که عیار سیمان معمولا مستقیما به مقاومت بتن ارتباطی ندارد.  تصور نسبتا نادرستی که در میان مهندسین عمران وجود دارد این است که مقاومت بتن با افزایش مقدار سیمان افزایش می یابد. در حالی که باید گفت مقاومت بتن با کاهش نسبت آب به سیمان افزایش می یابد.  بدین معنی که در صورتی که با افزایش مقدار سیمان مقدار آب ثابت باشد و نسبت آب به سیمان کاهش پیدا کند ، شاهد افزایش مقاومت خواهیم بود. از سوی دیگر افزایش عیار سیمان در هنگام ثابت ماندن نسبت آب به سیمان سبب افزایش کارایی و اسلامپ بتن شده و میزان مصرف فوق روان کننده را کاهش می دهد.

شهر قزوین به عنوان مرکز استان قزوین به عنوان یکی از شهرهای بزرگ کشور ، در دهه گذشته شاهد افزایش میزان بلند مرتبه سازی و اجرای بتن های خاص بوده است. افزایش میزان مهاجرت صنایع و نیروی انسانی به این شهر سبب همچنین نیاز به اجرای بتن های خاص را بیش از پیش نمایان می سازد، همچنین بتن عیار ۴۰۰ در قزوین جزوه پر مصرف ترین و بهترین نوع بتن ها است.

بتن عیار 400 در قزوین

مزایای بتن عیار ۴۰۰ در قزوین

معایب بتن عیار ۴۰۰ در قزوین نسبت به بتن با عیار ۳۵۰:

کاربرد های بتن با عیار ۴۰۰ در قزوین

این بتن با ویژگی هایی که دارد در مواردی همچون پشت کاری نماهای ساخته شده از سنگ، بندکشی کردن سنگ های پلاک، سرامیک و کاشی مورد استفاده قرار می گیرد.

از بتن عیار ۴۰۰ در قزوین در ساخت دوغاب سیمان سفید به همراه پودر سنگ نیز می توان استفاده نمود. مورد دیگر ساخت تیرچه است که در آن از بتن با عیار بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ استفاده می شود.

اجزای تشکیل دهنده بتن عیار ۴۰۰

همان طور که گفته شد بتن عیار ۴۰۰ در قزوین مقاومت بالایی دارد و برای بتن با وزن مخصوص ۲۳۸۰ به ۷۰۰ کیلوگرم شن، ۱۰۶۰ کیلوگرم ماسه، ۴۰۰ کیلوگرم سیمان و ۲۲۰ کیلوگرم آب نیاز است.

مواد مصرفی باعث به وجود آمدن بتن عیار ۴۰۰ در قزوین  می شوند که در مقامت نهایی تاثیر مستقیمی دارد در این مورد ذکر این نکته ضروری است که نباید به بهانه افزایش هر چه بیشتر مقاومت، سیمان بیشتری در آن استفاده شود و توصیه این است که به منظور رسیدن به بهترین طرح اختلاط از کارشناسان ذیصلاح کمک بگیرید.


بتن مگر در قزوین چیست؟

این نوع بتن با نام های دیگری مانند بتن نظافت و لاغر نیز شناخته و مانند بتن های دیگر از سه جز اصلی  سنگدانه (فیلر یا پرکننده)، سیمان (ماده چسباننده) و آب تشکیل می شود.

سنگدانه های مصرفی در بتن مگر شامل ماسه و نخودی هستند که مناسب با کاربرد آن انتخاب می شوند. این بتن غیر سازه ای است یعنی عیاری بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب دارد و به منظور ساخت بستری مناسب جهت بتن ریزی مورد استفاده قرار می گیرد.

سازه های بتنی امروزه جزء پرکاربرد ترین نوع سازه ها در شهر های بزرگ می باشد.  امروزه به علت صرفه اقتصادی بالاتر بتن نسبت به مصالح جایگزین مانند فولاد و چوب استفاده از بتن در صنعت ساختمان استفاده روز افزودنی داشته است.

سازه های بتنی به انواع مختلفی تشکیل می شوند: انواع ساختمان های بتنی ، کف سازی های بتنی ، پل ها و کانال های بتنی ، سد ها و …. از جمله کابرد بتن در صنعت ساختمان است.

بتن ریزی سازه هایی که در در مجاورت خاک انجام می شود نیازمند رعایت الزامات ویژه ای است.  خاک به علت ساختار ویژه خود می تواند آب موجود در بتن را به درون خود کشیده و بتن را پوک کند.

به بخش بتن مگر و توضیح خصوصیات و ویژگی های آن رسیدیم. بتنی که دارای عیار پایینی باشد بتن مگر می گویند البته نام های دیگری مانند بتن رگلاژ و بتن نظافت نیز وجود دارد که دلایل این نامگذاری ها را شرح خواهیم داد.

می توان گفت این بتن در مقایسه با بتن های سازه ای سیمان کمتری دارد بنابراین در کارهایی مانند کف سازی فنداسیون و آماده سازی کف محل هایی که در آن ها خاکبرداری انجام شده برای آرماتوربندی و صفحه گذاری مصرف می شود. عیار بتن مگر بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ است.

ساخت سوله در شهر قزوین به عنوان یکی از شهر های نسبتا صنعتی ایران رواج زیادی دارد. معمولا کف سوله های با کیفیت بالا به صورت بتن ماله پروانه های اجرا می شود.  تامین بتن مگر در قزوین در سازه های صنعتی معمولا با دو هدف صورت می گیرد.

دلایل استفاده از بتن مگر عبارت است از:

به دلیل اینکه در هر عضو و بخش از ساختمان مانند ستون، سقف، فنداسیون و … به مقاومت خاصی نیاز است که بر اساس آن، بتن با عیار مناسب انتخاب می شود و این موضوع کمک می کند تا اعضای مختلف، مقاومت لازم را داشته باشند.

ویژگی های طرح اختلاط بتن مگر:

ساخت بتن مگر

امکان ساخت بتن های غیر سازه ی با دست وجود دارد و بتن مگر هم یکی از آن هاست بنابراین می توان آن را هم در کارگاه ساخت و هم به صورت آماده از کارخانه تهیه نمود. معمولا در پروژه های کوچک در همان کارگاه آن را می سازند اما در پروژه های بزرگتر برای افزایش سرعت ساخت به صورت آماده از کارخانه های تولید بتن آماده تهیه می کنند.

کیفیت بتن مگر معمولا به لحاظ سازه ای اهمیت بالایی ندارد.  به همین دلیل دانه بندی سنگدانه های آن می تواند با دقت کمتری انجام گیرد.  عیار سیمان در بتن مگر مقداری بسیار کمتر نسبت به بتن معمولی است و در محدوده ۱۰۰ الی ۱۵۰ کیلوگرم در هر متر مکعب قرار می گیرد.

پس از آن که در  پروژه ای عملیات خاکبرداری به اتمام می رسد لازم است برای اجرای انواع فنداسیون نواری، گسترده و … سطحی مناسب ایجاد کنیم.  بتن مگر ماده ای است که به منظور رگلاژ و تسطیح سطح زیرین فنداسیون مصرف می شود.

اگر در سازه های نظیر کف سازی های بتنی در صورت نفوذ رطوبت از کف زمین به سمت بالا می تواند سبب تخریب کف سازی های بتنی با رویه اپوکسی یا پلی اورتان گردد. در این نوع کف سازی ها اگر ریسک نفوذ رطوبت از بستر کف وجود داشته باشد ، می توان از رزین های آب بند در طرح اختلاط بتن مگر استفاده کرد.. هرچند این موضوع در صنعت ساختمان مرسوم نیست.

کاربرد و مزایای استفاده از بتن مگر

می توان فضاهای خالی را پر کرد.

ریختن بتن مگر چه اصولی دارد؟

سطحی را که قرار است بتن مگر بریزید، مرطوب کنید تا خاک آب آن را نکشد. البته فقط در حد مرطوب شدن آب بریزید و نباید به نحوی باشد که آب جمع شود.

از نکات مهم اینکه ۵ تا ۱۰ سانتی متر بیشتر از محدوده ی مشخص شده را بتن بریزید و برای انجام تمام مراحل از تجهیزات ایمنی استفاده کنید.

ارتفاع بتن مگر باید بین ۵ تا ۱۰ سانتی متر باشد و پس از آنکه ریخته و تراز شد لازم است مراحل عمل آوری آغاز شود.

تراز کردن این بتن با ابزارهایی مانند شمشه و تراز و شلنگ تراز انجام می شود. ارتفاع بتن ریزی در تمام نقاط باید یکسان باشد تا سطحی مناسب برای ساخت فنداسیون ایجاد شود.

جهت اجرای بتن مگر توصیه می شود که ساخت آن در کارگاه صورت نگیرد. بتن مگر معمولا قیمت بالایی نداشته و سفارش آن از کاخانجات ساخت بتن معمولا نسبت به ساخت آن در کارگاه از صرفه اقتصادی بالاتری برخوردار است.


متن نرخ نامه بتن آماده در قزوین

نظر به اینکه آن مجموعه عضو انجمن صنفی تولید کنندگان بتن آماده و قطعات بتنی استان قزوین می باشد، بدینوسیله نرخنامه رسمی فروش بتن آماده استاندارد و خدمات جانی در استان قزوین بحضور اعلام میگردد.

توجه: با توجه به قرار گرفتن فروش سیمان در بورس کالا و ثابت نبودن قیمت آن، ازین پس قیمت بتن بصورت هفتگی بروز خواهد شد. نرخ فروش بتن آماده استاندارد.

قیمت بروز بتن آماده

رده مقاومتی و عیار نرخ هر متر مکعب بتن نرخ حملمبلغ فروشقیمت با ارزش افزوده
C21 با حداقل 350کیلوگرم سیمان در متر مکعب9300000 ریال 2200000 ریال 11500000 ریال 12535000 ریال
C25 با حداقل 400 کیلو گرم سیمان در متر مکعب 9800000 ریال2200000 ریال 12000000 ریال13080000 ریال
قیمت بروز بتن آماده در قزوین با کیفیت عالی

تبصره ۱: برای عیار بالاتر از ۲۰۰ به ازای هر ۵۰ کیلوگرم سیمان مبلغ ۲۵۰,۰۰۰ ريال اضافه و به ازای عیار پایین تر از ۳۵۰ به ازای هر ۵۰ کیلوگرم کاهش عیار به علت جایگزینی مصالح مبلغ ۱۵۰,۰۰۰ ريال کاهش خواهد یافت.

تبصره ۲: برای بتن های خاص و رده های مقاومتی بالاتر C30 (عیار بالاتر از ۴۵۰) با توجه به طرح اختلاط ، اعلام ترع بصورت توافقی می باشد.

نرخ فروش خدمات بتن

قیمت خدمات بتن آماده

نوع خدمتمبلغ واحدپایه محاسبه نرخ
پمپاژ بتن با پمپ دکل تا ارتفاع دکل 36 متر و پایین تر به ازای هر متر مکعب 800000 ریال 50 متر مکعب
پمپاژ بتن با پمپ دکل تا ارتفاع دکل 36 متر تا 42 متر به ازای هر متر مکعب 1100000 ریال50 متر مکعب
پمپاژ بتن با پمپ دکل با ارتفاع دکل بالا تر 42 متر به ازای هر متر مکعب 1600000 ریال50 متر مکعب
پمپاژ بتن با پمپ زمینی با حداکثر 40 متر لوله کشی 800000 ریال50 متر مکعب
جا به جایی دکل در یک پروژه واحد به ازای هر جابه جایی 20000000 ریال --------
اضافه توقف میکسر مازاد بر 45 دقیقه به ازای هر ساعت8000000 ریال--------
کسری بار (در صورت بارگیری کمتر از 6 متر مکعب ) به ازای هر متر مکعب 2200000 ریال--------
این جدول شامل فیلد هایی درباره قیمت خدماتی است که می توان در کنار فروش بتن عرضه می کنند .

۱- برابر قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۱۳۸۷ و طبق اصل ۸۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پرداخت مالیات بر ارزش افزوده بر عهده مشتری بوده و تولید کنندگان موظف به دریافت آن و کارسازی به نفع دولت می باشند. لذا انجمن هیچ گونه تعهدی در قبال کارگاهها و شرکتهای متخلف که از این قانون تبعیت نمی کننده نخواهد داشت.

۲- هزینه حمل برای ۱۰ کیلومتر از محل کار گاه تا محل تخلیه بتن محاسبه شده و برای حمل بیشتر از ۱۰ کیلومتر توافق طرفین میدان عمل خواهد بود.

۳- ضروریست نرخ نامه فوق در محل دفتر فروش شرکتها و در معرفی مشاهده مشتریان محترم قرار گیرد.

۴- رعایت کلیه ضوابط کیفی و کمی از طرف تولید کنندگان الزامی بوده و بدیهیست موضوع توسط بازرسین انجمن پایش خواهد شد.

۵- در صورت تهیه بتن پایین تر از تعرفهی اعلام شده توسط مشتری انجمن بتن هیچگونه تعهدی در خصوص اختلالات ایجاد شده مابین فروشنده و خریدار از لحاظ کمیت و کیفیت نخواهد داشت.

۶- در صورت دریافت گزارش عدول از تولید یاد شده در مرحله اول تذکر کتبی و در مرحله بعد با هماهنگی مراجع ذیربط واحد خاطی پلمپ خواهد شد. در تصویر زیر قیمت بتن عیار ۴۰۰ در قزوین و بتن عیار ۳۵۰ را می توانید مشاهده فرمایید.

وحید گروه ای

رئیس انجمن تولید کنندگان بتن آماده و قطعات بتنی استان قزوین

قیمت بتن آماده در قزوین


 بتن چیست؟

بتن یکی از مصالح اصلی در ساخت سازه ساختمان یعنی پی و سقف و ستون ( در ساختمان های بتنی) است که این ماده بسیار مهم خود از اجزای مختلفی تشکیل شده است .

این اجزا دارای ۳ نوع اصلی که شامل سنگدانه مانند شن و ماسه، سیمان به عنوان ماده چسباننده اجزا به هم و آب در نقش روان کننده هستند. هر یک از این اجزا خصوصیاتی دارند که در ادامه به این خصوصیات و قیمت بتن آماده در قزوین اشاره می کنیم.

ترکیب کردن اجزای گفته شده باعث ایجاد ماده ای روان خواهد شد که پس از گیرش و به دست آمدن مقاومت لازم به جسمی بسیار سخت تبدیل می شود و به این جسم سخت بتن می گویند.

در این بخش هر یک از اجزای تشکیل دهنده بتن و خصوصیات آن ها را شرح خواهیم داد، با ادامه متن همراه باشید و برای جلوگیری از ترک هایی که بعد از چند سال در بتن ایجاد می شود می توان از الیاف پ.پ استفاده کرد.

ساخت بتن چگونه است؟

بتن آماده به دو شکل سیستم مرکزی و کامیون مخلوط کن ساخته می شود که در این بخش هر کدام را جداگانه شرح خواهیم داد.

شیوه سیستم مرکزی: محل ساخت این نوع بتن در کارخانه یا کارگاه مخصوص است که بعد از ساخت به مکان مورد نظر انتقال داده می شود.

کامیون مخلوط کن: در این شیوه  ساخت تمام مواد اندازه گیری و وزن کشی می شوند و بعد به درون میکسر منتقل می گردند و عملیات اختلاط و انتقال انجام می شود.

مصالح و اجزای تشکیل دهنده بتن، اندازه و پیمانه می شود و آن ها را در ماشین می ریزند و تا محل کارگاه مخلوط و آماده می گردند.

انتقال و ساخت بتن با میکسر سبب می شود تا در خواص بتن کمترین تغییرات ممکن شکل دهد و به شیوه ای مطلوب و مرغوب ساخت شود.

به دلیل اینکه ظرفیت ماشین های میکسر از ماشین هایی که فقط کار انتقال را انجام می دهند کمتر است، بنابراین مقداری از عملیات اختلاط در کارخانه انجام می گیرد و بعد انتقال داده می شود.

نکته ی مهم در مورد انجام عملیات اختلاط این است که هم زدن و مخلوط کردن که به وسیله دوران مخلوط کن انجام می شود، فرق دارد. در بخش های انتهایی مقاله در مورد شرایط فروش بتن آماده در قزوین صحبت خواهیم کرد.

انواع آب های موجود در بتن:

جهت مشاوره خرید بتن آماده با شماره زیر تماس حاصبل فرمایید:

۰۹۰۰۱۸۸۷۰۰۰ کارشناس فروش تهران

آبی که در ساخت بتن به کار می رود تاثیر بسیار مهمی روی استحکام و مرغوبیت آن دارد. یعنی چنانچه در آن آلودگی هایی وجود داشته باشد، کیفیت  بتن را پایین خواهد آورد.

آب مصرفی در بتن باید مورد آزمایش قرار گیرد اما چنانچه قصد دارید بتن را با آب آشامیدنی بسازید دیگر نیازی به انجام آزمایش نخواهد بود.

آب آشامیدنی به آبی گفته می شود که بی بو و بدون طعم باشد و در آن مواد آلی یا خاک وجود نداشته باشد.

در این بخش در مورد انواع آب مصرفی در بتن صحبت خواهیم کرد .

آب زیرزمینی

این آب به آبی گفته می شود که در قنات و چشمه های زیرزمینی وجود دارد می توان آن را آبی مناسب برای ساخت بتن دانست اما به شرط آن که از نظر املاح و مواد شیمیایی آزمایش شود تا خللی در استحکام و مرغوبیت بتن ایجاد نکند.

آب سطحی و فاضلاب صنعتی

آب سطحی به آب هایی گفته می شود که در طبیعت و در سطح زمین وجود دارند مانند آب رودخانه، این آب ها به همراه آب فاضلاب صنعتی نیز در صورتی می توانند در ساخت بتن استفاده شوند که در آزمایش مشخص شود ویژگی های آب مناسب بتن را دارا هستند. بتن عیار ۳۵۰ در قزوین یکی از مواردی است که در این مقاله مورد بحث قرار خواهد گرفت.

آب دریا

در آب دریا نمک وجود دارد و این مسئله می تواند موجب بروز مشکلاتی در ساخت بتن شود به عنوان مثال استفاده از آب دریا برای ساخت بتن مسلح، پیش تنیده و دوغاب ممنوع است زیرا باعث زنگ زدن فولاد به کار رفته در آن ها می شود. اما در ساخت بتن های دیگر آب دریا باید مورد آزمایش قرار گیرد. با ما همراه باشید تا قیمت بتن آماده در قزوین را بررسی کنیم.

آب سولفاته

آب سولفاته تنها در شرایطی می تواند برای ساخت بتن مورد استفاده قرار گیرد که سولفات موجود در آن از یک درصد کمتر باشد اما نکته ای که لازم است حتما به آن توجه شود کاهش مقاومت بتن ساخته شده با این آب است.

وجود هر نیم درصد سولفات در آب مقاومت بتن را تا ۴ درصد کاهش می دهد و به این ترتیب می توان گفت آب سولفاته یک درصدی مقاومت بتن را تا ۱۰ درصد کاهش خواهد داد.

آب سخت و شور

به آبی گفته می شود که سولفات زیادی دارد و طعمش تلخ است به همین دلیل این آب در صورتی که قرار باشد در بتن استفاده شود باید به دقت آزمایش و بررسی شود.

نکته ی مهم در مورد آب سخت و شور اینکه اگر ۵/۳ درصد نمک معمولی در آن وجود داشته باشد باعث کاهش ۸ تا ۱۰ درصدی مقاومت بتن خواهد شد و اگر کربناته نیز باشد مقاومت بتن را به میزان بسیار زیادی کاهش می دهد. پس استفاده از آب مناسب بتن از نکات بسیار مهم و کلیدی به شمار می رود.

آب راکد

این آب نیز ویژگی های خاص خود را دارد و مهمترین آن وجود اسید تانیک است. اسید تانیک ماده ای است که باعث کندگیر شدن بتن می گردد و در صورت استفاده از آن بتن در مدت زمان طولانی تری به مقاومت مورد نیاز دست خواهد یافت.

آب بازیافتی از کارخانه تولید بتن

چنانچه در آزمایش مشخص شود آب بازیافتی مشکلی ندارد و باعث کاهش مقاومت و کیفیت بتن نخواهد شد، می تواند برای تولید بتن مورد استفاده قرار بگیرد.

تعریف سیمان و خصوصیات آن

سیمان نیز به دلیل اینکه جز اصلی سازنده بتن و انواع ملات ساختمانی است، مصرف بسیار بالایی دارد و شناخت آن به مصرف بهینه کمک می کند.

سیمان دارای نقش چسباننده است یعنی واکنش های شیمیایی که آب انجام می دهد آن را به مایعی تبدیل می کند که در لابه لای مواد دیگر قرار می گیرد و پس از خشک شدن آن ها را به هم می چسباند و در کنار هم نگه می دارد.

این ماده به غیر از بتن در انواع ملات ساختمانی هم به کار می رود و در این مورد می توان به ملات چسباننده کاشی و سرامیک اشاره نمود. نا گفته نماند که سیمان یک ماده طبیعی نیست و انسان آن را می سازد.

در ترکیب سیمان /cement مواد مختلفی از جمله سنگ آهک، رس، ماسه، کانی آهن و بوکسیت وجود دارد که ماده ی اصلی را می توان سنگ آهک دانست.

به طور کلی اگر بخواهیم به مواد اصلی تشکیل دهنده سیمان اشاره کنیم از نمک قلیایی، سولفور تری اکسید، سولفات کلسیم، اکسید آهن، آهک، مگنزیا، آلومینا و سیلیکا نام می بریم. خصوصیات و میزان استفاده هر کدام از مواد ذکر شده در رفتار و ویژگی های سیمان تولیدی اثرگذار خواهد بود.

به طور کلی می توان گفت برای تولید سیمان باید ابتدا مواد سازنده ی آن از معدن استخراج گردد و سپس آن ها را آسیاب می کنند و به نسبت های مناسب ترکیب می گردند و در نهایت آن ها را در کوره های مخصوص می پزند.

بعد از این مرحله سیمان را خنک می کنند و در بسته بندی های مخصوص می ریزند تا برای فروش آماده شود. برای اطلاع از قیمت بتن آماده با عیار ۳۵۰و ۴۰۰ در قزوین متن را تا انتها بخوانید.

همچنین به غیر از قیمت بتن که می توانید از آن اطلاع داشته باشید و بهترین قیمت را در کنار بهترین کیفیت داشته باشیددر کنار تمامی این موارد قیمت شن و ماسه هم با فوق العاده ترین مزایا داشته باشید.

Ph  آب بتن

Ph پارامتری است که از آن برای نشان دادن میزان اسیدی و باز بودن مواد استفاده می کنند. آب دارای ph در بازه ۰ تا ۱۴ است اما در صورتی می تواند در ساخت بتن مصرف شود که در رنج ۵/۵ تا ۵/۸ قرار  بگیرد چون فقط در این بازه است که آب کیفیت بتن را پایین نخواهد آورد یا روی خواص آن تاثیر منفی نخواهد گذاشت. در ادامه در مورد بتن عیار ۳۵۰ در قزوین صحبت خواهیم کرد.


سیمان چه کاربردهایی دارد؟

خصوصیات شن و ماسه

به یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده بتن یعنی شن و ماسه که نقش پر کنندگی را بر عهده دارند، رسیدیم. در این بخش ویژگی های شن و ماسه را به اختصار شرح خواهیم داد و در ادامه مقاله به قیمت بتن آماده در قزوین خواهیم پرداخت.

شن نوعی سنگدانه است که اندازه ای بین ۲ تا ۶۰ میلی متر دارد. یا به عبارت دیگر به سنگدانه هایی که در این بازه ابعادی قرار دارند، شن گفته می شود.

اگر بخواهیم انواع شن را دسته بندی کنیم آن را در سه گروه طبیعی و شکسته و شسته قرار می دهیم و همان طور که می توان از نام آن ها حدس زد طبیعی به نوعی از شن گفته می شود که بدون هیچ تغییری از طبیعت به دست می آید و به کار می رود اما شکسته از خرد شدن سنگ های بزرگتر در کارخانه تولید می گردد. محل اصلی استخراج شن، بستر رودخانه، آبرفت و مخروط افکن است.

در شن طبیعی به دلیل اینکه سنگ ها در کنار آب هستند و دچار سایش می شود یا در برخورد با یکدیگر هستند، سطحشان صاف و صیقلی می شود اما شن شکسته که حاصل از خرد شدن سنگ های بزرگ است گوشه هایی تیز دارد.

گاهی شن های به دست آمده از طبیعت با موادی مانند خاک و مواد آلی ترکیب شده اند که اگر به همان صورت استفاده شوند، کیفیت و استحکام ملات را پایین می آورند. به همین دلیل لازم است به خوبی شسته شوند، به این شن ها شن شسته یا دو بار شور می گویند. به موضوع قیمت بتن آماده در قزوین نیز اشاره خواهیم کرد.

شن و ماسه چه کاربردی دارد؟

به منظور آشنایی با شرایط قیمت بتن آماده در قزوین متن را تا آخر مطالعه کنید.


افزودنی های بتن:

به غیر از سه جز اصلی بتن که در بالا نیز به طور کامل به آن ها اشاره کردیم مواد دیگری با نام افزودنی نیز وجود دارد که در انواع مختلف با کاربردهای متفاوت وجود دارد. این ماده در حالت های مایع و پودری تولید می گردد و با خواصی که دارند باعث برطرف شدن ضعف های بتن می شوند.

با ما همراه باشید تا تعدادی از افزودنی های بتن و قیمت بتن آماده در قزوین را شرح دهیم.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت تمام شده بتن افزودنی های بتنی مورد استفاده در طرح اختالط بتن است. عموما افزودنی های بتن به دو دسته کلی تقسیم می شود. افزودنی های معدنی که معمولا شامل میکروسیلیس، پودر سنگ یا سیلیس می شود؛ و افزودنی های شیمیایی بتن که شامل افزودنی های فوق روان کننده و فوق کاهنده آب ، افزودنی های زود یا دیرگیر کننده و … را شامل می شود.

استفاده از افزودنی های معدنی در بتن به سبب تاثیرات مثبت آن بر روی مقاومت ، دوام و کارایی بتن استفاده روز افزودن دارد. کما اینکه در بعضی از سازه ها ن ظیر سازه های پل یا سد استفاده از این افزودنی ها ضر وری به نظر می رسد.
افزایش ارتفاع طبقات ، لزوم به کارگیری بتن با کیفیت مطلوب و بدون کرمو شدگی و بتن ریزی در شرایط دمایی مختلف نیز از جمله مواردی است که سبب اس تفاده از افزودنی های شیمیایی در بتن می شود. افزودنی های بتن نیز از جمله عواملی است که به طور مستقیم بر قیمت تمام شده بتن تاثیر می گذارد.
معمولا اکثر شرکت های تولید کننده افزودن های شیمیایی بتن در نزدیکی تهران واقع شده اند که فاصله کمی تا قزوین دارند. لذا می تواند به لحاظ کاهش هزینه حمل برای کارخانه های تولید کننده بتن آماده به صرفه باشد. تاثیر استفاده از افزودنی های بتن در قیمت بتن آماده در قزوین نسبت به سیمان در درجه دوم اهمیت قرار دارد.

روان کننده بتن:

به ماده ای گفته می شود که روانی بتن را افزایش می دهد. همان طور که گفتیم آب نقش روان کننده بتن را بر عهده دارد و به همین دلیل وقتی در بتنی از روان کننده استفاده شود نیاز به آب در آن کاهش می یابد، این ویژگی باعث می شود تا مقاومت بتن افزایش پیدا کند زیرا آب مقاومت آن را کاهش می دهد.

دیرگیر یا کندگیر کننده بتن:

این افزودنی با ترکیباتی که دارد باعث کاهش سرعت گیرش بتن می شود و این موضوع به خصوص برای استفاده در آب و هوای گرم که آب درون ترکیب بتن به سرعت تبخیر می شود و بتن سریع می گیرد، مناسب است. به طور کلی در هر شرایطی که نیاز باید بتن دیرتر بگیرد یا به دلیل عوامل جوی جلوی گیرش زود هنگام گرفته شود از دیرگیر کننده ی بتن استفاده می کنند.

تندگیر کننده:

این ماده سرعت گیرش بتن را افزایش می دهد و به منظور عمل آوری سریع تر بتن مورد استفاده قرار می گیرد و میزان استفاده باید کاملا کارشناسی شده باشد تا خللی در مقاومت بتن ایجاد نشود.

افزودنی بتن شامل انواع دیگری از جمله حباب ساز، الیاف و … نیز هست.

توان فنی اجرایی ساخت بتن:

یکی از عواملی که معمولا در هنگام انتخاب کارخانه بتن به آن توجهی نمی شود اما تاثیر زیادی بر قیمت تمام شده بتن آماده دارد توان فنی اجرایی کارخانه بتن آماده جهت ساخت بتن است. همانطور که میدانید بتن از ترکیب اجزای مختلفی شامل سیمان ، آب سنگدانه و افزودنی های بتن ساخته می شود.

بهینه سازی این مواد عامل مهمی است که تاثیر کاملا مستقیمی بر قیمت بتن آماده دارد. در صورت استفاده از دانش نوین طرح اختلاط در ساخت بتن می توان با کاهش مقد ار سیمان در پروژه ، قیمت نهایی بتن را به طرز محسوسی پایین آورد.


انواع بتن

بتن به شکل های مختلفی ساخته می شود و در انواع گوناگونی مانند بتن مگر و .. وجود دارد. در این بخش انواع مختلفی از بتن را شرح خواهیم داد.

بتن ساده یا معمولی

متداول ترین شکل بتن، بتن معمولی است و از اجزای اصلی مانند سیمان، سنگدانه و آب تولید می گردد. نسب ترکیب بتن معمولی ۱ به ۲ به ۴ است. با توجه به میزان مقاومت این نوع بتن را در کارهای معمولی ساختمانی که به عضو مورد نظر نیروی کششی و فشاری وارد نمی آید، به کار می برند.

بتن سبک

این نوع بتن را به دلیل اینکه از تراکمی کمتر از ۱۹۲۰ کیلوگرم در متر مکعب برخوردار است، بتن سبک می نامند. از ویژگی های مهم بتن سبک می توان به هدایت حرارتی پایین آن اشاره نمود که این ویژگی باعث می شود خاصیت عایق بودن پیدا کند و آن را به عنوان عایق حرارتی و محافظ سازه فلزی و عرشه پل استفاده کنند.

بتن سبک ترکیبی از مواد مختلف مانند پوکه، اسکوریا و مواد مصنوعی است.

بتن با چگالی بالا

به بتنی که دارای ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب تراکم است بتن با چگالی بالا یا بتن سنگین گفته می شود. به دلیل اینکه بتن سنگین از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است در نیروگاه های اتمی به کار می رود تا مقاوم آن در برابر تابش های هسته ای به استحکام مکان مورد نظر کمک کند. اگر به اطلاعاتی در مورد قیمت بتن آماده در قزوین نیاز دارید، متن را تا انتها بخوانید.

بتن آرمه

یکی از نقاط ضعف بتن که بسیار هم مهم است، مقاومت پایین آن در برابر نیروهای فشاری است. این ویژگی سبب می شود تا در نقاطی که به عضو بتنی نیروی فشاری وارد می آید، عضو در قسمت زیرین دچار کشش شود و چنانچه این نیرو از میزان مقاومت بتن بیشتر شود، در ناحیه کشش دچار شکستگی خواهد شد.

برای رفع کردن این مشکل راه حلی وجود دارد و آن هم استفاده از میلگردهای فولادی در بتن است. به بتنی که به وسیله ی میلگردهای فولادی مسلح و در برابر نیروهای فشاری مقاوم شده باشد، بتن آرمه می گویند.

بتن پیش ساخته

همان طور که اشاره شد در ساخت بتن روش های مختلفی وجود دارد و یکی از این روش ها ساخت بتن پیش ساخته است. بتن پیش ساخته به قطعاتی ساخته شده از بتن گفته می شود که در کارخانه ساخته می شوند و در محل پروژه مونتاژ می گردند. از سری قطعات پیش ساخته ی بتنی می توان به نیوجرسی ها اشاره نمود.

بتن پیش تنیده

میلگردها در صورتی که قبل از استفاده تا اندازه ای مشخص تحت کشش و پیچش قرار بگیرند، مقاومت بیشتری پیدا می کنند. به بتنی که با استفاده از این نوع میلگرد مسلح شده باشد بتن پیش تنیده می گویند.


چکیده:

امروزه بتن یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین اجزای یک ساختمان است که باید نوع تولید بتن و موادی که به کار برده می شود را زیر ذره بین قرار دهیم همچنین هزینه های تولید هم بسیار بالا رفته است پس باید با مشاوره گرفتن و انتخاب یک شرکت مناسب در هزینه خود صرفه جویی کرد.

در قزوین به دلیل وجود شرکت ها و کارخانه های زیادی که دارد می توان بهترین نوع بتن را انتخاب کرد و سفارش داد قیمت بتن آماده در قزوین با کیفیت خوب به نسبت کم تر از سایر نقاط کشور است.

شرکت ایران بتن می توان گفت بهترین بتن ها را به فروش می رساند و می توان گفت به خدمات مشاوره بتن هم اشاره شده است و دوتا از مرغوب ترین بتن ها با بهترین سیمان های استفاده شده بتن عیار ۳۵۰ و ۴۰۰ در قزوین است.

در این متن با قیمت بتن آماده در قزوین ، بتن عیار ۴۰۰ در قزوین ، بتن عیار ۳۵۰ در قزوین ، بتن مگر و قیمت خرید بتن آشنا شدیم.

استفاده از بتن آماده به دلیل مزایایی که دارد امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است بنابراین آشنایی با آن بسیار توصیه می شود.

چنانچه به اطلاعاتی در زمینه قیمت خرید بتن و … نیاز دارید با ما در ارتباط باشید.

 

جهت مشاوره خرید بتن آماده با شماره زیر تماس حاصبل فرمایید:

۰۹۰۰۱۸۸۷۰۰۰ کارشناس فروش تهران

 یا یک سرچ و کلیک بر روی فروش بتن آماده در قزوین خرید خود را راحت تر از قبل کنید.

 

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *