امروزه یکی از اساسی ترین و پر کاربرد ترین مصالح در حوزه ساخت ساز و ساختمانی، بتن می باشد. بتن که ترکیبی از از سنگدانه ها همچون ماسه و شن، سیمان پرتلند پوزولانی یا غیر پوزولانی، آب و … است که در حال حاضر در تمامی کشورها شناخته شده است. نکته حائز اهمیت این است که برخلاف حضور و استفاده زیاد از سازه های فولادی، نه تنها از میزان استفاده از بتن ها کاسته نشده بلکه در کشور ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و یکی از نقاط قوت استراتژیکی به شمار می رود. اهمیت زیاد بتن باعث شد که تحقیقات گسترده ای در این زمینه صورت بگیرد و در نتیجه اطلاعات مهم و قابل توجهی برای تولید این ماده مهم در صنعت ساخت و ساز در اختیارمان قرار بگیرد و در انتها امکان طراحی بتن های پیشرفته با خواص فیزیکی شیمیایی و مکانیکی خواص به مهندسین داده شد. کشور ما ایران، به دلیل برخورداری از معادن بسیار زیاد برای تولید سیمان در سال های اخیر به یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده سیمان در جهان تبدیل شده است. اما این امر به تنهایی ضامن موفقیت ما در این زمینه نبوده است! تولید و استفاده از بتن اگر بدون تخصص صورت گیرد نتیجه مطلوب و مد نظر را به ما نخواهد. در اینجاست که ما باید پیش از هر کاری مشاوره بتن را جدی بگیریم.

مشاور بتن
مشاور بتن

مشاوره تخصصی بتن

مشاوره بتن یکی از خدمات تخصصی است که در سه بخش مشاوره، تولید محصولات افزودنی های بتن و اجرا برای پروژه های مختلف ساختمانی ارائه می شود. شما با استخدام یک مشاور بتن حرفه ای می توانید کیفیت بتن ریزی خود را کنترل کرده و نظارت بیشتری بر روی سازه خود داشته باشید. امروزه با پیشرفت علم صنایع، کارفرمایان به جهت کاهش هزینه های سنگین بازسازی و نگهداری سازه های بتنی در تلاش هستند تا از ابتدا شرایط بهینه برای انتخاب مصالح ساخت و اجرای بتن و … را در نظر بگیرند، تا عمر خدمات دهی بتن در شرایط محیطی بهره برداری بهبود پیدا کند. بدین منظور کارفرمایان با افراد متخصص همچون مشاور بتن مشورت کرده تا به هدف مد نظر شان نزدیک شوند.

لزوم استخدام مشاور بتن

در تعداد زیادی از کشورها از جمله ایران بیشترین بتن مصرفی از نوع بتن آماده است. بدین جهت مهندسان سازه ها و مشاوران طراحی، ساخت و تحلیل سازه های بتنی صرفاً علاقه ‌مند به داشتن اطلاعاتی در حوزه بتن سخت شده می باشد.

لازم به ذکر است که خدمات آنالیز ساخت و تولید بتن با توجه به ویژگی های هر پروژه آخرین اطلاعات ترکیبات مشخصات سیمان ها و سنگدانه ها و دیگر مواد افزودنی در طرح اختلاط بتن یکی از الزامات اولیه در طرح سازه به شمار می رود. این در حالی است که خدمات آنالیز ساخت و تولید بتن با توجه به ویژگی های منحصر به فرد هر پروژه، آخرین آپدیت ها و اطلاعات روز ترکیبات و مشخصات مواد تشکیل دهنده: سیمان سنگدانه و دیگر مواد افزودنی در طرح اختلاط بتن در کارخانه جات به طور معمول ارائه نمی شود! در نتیجه شما باید با کمک یک تیم مشاوره بتن حرفه ای  پروژه خود را استارت بزنید تا بتوانید در اولین گام، طرح اختلاط بتن را بر اساس دانش روز پیاده سازی کنید.

 وظایف و مسئولیت های مشاور بتن

 به طور کلی می توان گفت مسئولیت یک مهندس مشاور بتن جمع آوری تمامی اطلاعات مورد نیاز اولیه در کنار مسائل و مشکلات مهم هر پروژه و در نهایت تحلیل وضع فعلی با دیگر متخصصین همچون کارشناسان و مهندسان حرفه ای و در برخی اوقات اساتید دانشگاه، می باشد. هم چنین در گام نهایی، مشاور بتن باید یک نقشه راه و راهکار عملیاتی برای حل مسئله های موجود در پروژه از جمله بتن ریزی ارائه کند.

مشاوره بتن
مشاوره بتن

 چرا باید از مشاور بتن کمک بگیریم؟

 استفاده از خدمات مشاوره بتن توسط یک تیم حرفه ای، برای ما مزایای بسیار زیادی دارد. بهتر است شما برای پروژه های ساخت و ساز خود از مشاوره بتن کمک بگیرید که این امر برای پروژه های بزرگ ساخت و ساز اجباری است. از جمله مزایایی استخدام مشاور بتن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مشاوره بتن به شما بهینه ترین شیوه های علمی و اجرایی را برای پیاده سازی پروژه پیشنهاد می کند.
 • رقم هزینه ای که شما برای استخدام مشاوره بتن صرف می کنید در برابر هزینه هایی که باید برای بازسازی سازه خود ( در صورت بتن ریزی اشتباه ) صرف کنید، بسیار ناچیز است.
 • با استفاده از طرح مشاوره فنی و تخصصی برای پروژه های ساختمانی به اقتصادی تر شدن پروژه ها و صرفه جویی در زمان و هزینه کمک خواهید کرد.
 • دسترسی سریع و همیشگی به مشاور بتن در تمام ساعات شبانه روز حتی در روزهای تعطیل
 • برخورداری از کمک و حمایت تیم قوی که متشکل از چند مهندس و کارشناس حرفه ای برای مشاوره بتن و اساتید دانشگاهی می باشد. 
 • بهره مندی از مجموعه های خدماتی مختلف با تخصص های گوناگون 
 • بهره مندی از تمامی خدمات به صورت یک جا  
 • و …

مشاوره بتن

همان طور که پیشتر اشاره شد به منظور دستیابی به یک بتن مستحکم و با کیفیت باید با رعایت اصول فنی و مسائل مالی طرح اختلاط بتن را به خوبی پیاده سازی کنیم. بدین منظور باید به موارد زیر توجه داشته باشیم .

 • بررسی و تحلیل ویژگی‌ های ساختاری و بهره برداری سازه
 •  انتخاب نوع سیمان مصرفی برای ساخت بتن
 • بررسی نحوه ساخت بتن بررسی
 • نحوه انتقال بتن
 • بررسی شیوه متراکم سازی بتن
 • نحوه به عمل آوری و نگهداری بتن
 • و …

با توجه به مواردی که اشاره شد طرح مخلوطی مناسب به طرحی گفته می شود که علاوه بر پیاده سازی تمام آیتم های فنی از نظر اقتصادی نیز به صرفه باشد. از این رو شما می توانید با با کمک واحد تحقیق و توسعه شرکت ایران بتن مشورت کرده تا طرح مخلوط انواع بتن های خاص توسط حرفه ای ترین تیم مشاوره بتن در اختیار شما عزیزان، قرار گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با مشاورین ایران بتن می توانید با پشتیبانان ما تماس گرفته تا ما پاسخگوی شما باشیم. از این که تا اینجای مقاله ما را همراهی کردید از شما بسیار سپاس گزاریم.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
×

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

×