مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

آخرين مقالات

فروش بتن آماده در قزوین | عیار ۳۵۰ | عیار ۴۰۰

توضیحات

با فروش بتن آماده در قزوین بهترین بتن را از لحاظ کیفیت و قیمت انتخاب کنید.

فروش بتن آماده در قزوین

با توجه به مصرف بالای بتن در پروژه های ساختمانی و عمرانی، تصمیم گرفتیم مقاله ای در زمینه ساختار بتن، ویژگی های آن و فروش بتن آماده در قزوین گردآوری نماییم. چنانچه به این مبحث علاقه مندید متن پیش رو را از دست ندهید.

این مقاله عناوینی همچون مواد تشکیل دهنده بتن، افزودنی های بتن، و توضیحاتی در مورد خصوصیات بتن آماده را در بر می گیرد.

بتن یکی از پر مصرف ترین و پر فروش ترین مصالح مصرفی در صنعت ساختمان سازی و راه سازی است. از این ماده حتی در ساخت قطعات هنری هم استفاده می شود به همین دلیل در این مقاله قصد داریم در مورد تعریف بتن و مواد تشکیل دهنده ی آن، ویژگی ها و فروش بتن آماده اطلاعاتی ارائه دهیم. پس متن را از دست ندهید.

جهت مشاوره خرید بتن آماده با شماره زیر تماس حاصبل فرمایید:

۰۹۰۰۱۸۸۷۰۰۰ کارشناس فروش

 • ثامن بتن یکی از بهترین کارخانه های بتن آماده در قزوین
 • دارای ۴۰ دستگاه تراک میکسر بتن آماده
 • دارای ۲۰ دستگاه کامیون حمل بتن
 • دارای ۱۰ دستگاه کامیون بونکر سیمان
 • دارای کارخانه شن و ماسه در استان قزوین
 • دارای ۵ دستگاه بچینگ پلانت تمام اتوماتیک
 • دارای دو کارخانه با متراژ ۵ هکتار در دو شعبه شهرک کوثر و مینودر
 • دارای ناوگان اسکاتراند قوی
 • فروش بتن عیار ۲۵۰ ، ۱۵۰ ، ۳۰۰ ، ۳۵۰ ، ۴۰۰ ، ۴۵۰ ، ۵۰۰ در رده مقاومتی های

حوصه های فروش بتن آماده 

 • بتن مگر عیار ۱۵۰ و عیار ۲۰۰
 • بتن C15- عیار ۲۵۰
 • بتن C20- عیار ۳۰۰
 • بتن C25- عیار ۳۵۰
 • بتن C30- عیار ۴۰۰
 • بتن C35- عیار ۴۵۰
 • بتن پر مقاومت C40 تا C80
 • بتن خودمتراکم رده مقاومتی C30 تا C70

بتن آماده چیست؟

در این قسمت قصد داریم در مورد بتن آماده و کاربردهای آن اطلاعاتی که گردآوری نموده ایم را ارائه دهیم. اگر می خواهید با آن و شرایط فروش بتن آماده در قزوین آشنا شوید، متن را تا انتها بخوانید.

احتمالا شما هم تا به حال نام بتن آماده را شنیده اید و می خواهید بدانید این ماده چیست. در ابتدای مقاله اشاره کردیم که امروزه بتن یکی از پرمصرف ترین مواد موجود در جهان است و به اهمیت آن در ساخت ساختمان و پروژه های عمرانی پی بردیم، همچنین به طور کامل مواد تشکیل دهنده آن را شرح دادیم.

بتن را می توان به دو صورت ساخت و مورد استفاده قرار داد. در حالت اول بتن در کارگاه ساخته می شود و در همان جا هم مورد استفاده قرار می گیرد و در حالت دوم این ماده در کارخانه تولید می گردد و بعد با ماشین آلات مخصوص و با دقت خاص به کارگاه انتقال پیدا می کند. به بتنی که مطابق با حالت دوم ساخته شود، بتن آماده می گویند.

شرح بتن آماده

به طور کلی به هر بتنی که در محلی غیر از کارگاه ساخته شود و بعد به آن جا منتقل گردد، بتن آماده می گویند، این شیوه از ساخت بتن مزیت هایی دارد که به آن ها  و همچنین شرایط فروش بتن آماده در قزوین اشاره خواهیم کرد.

محل تولید بتن ممکن است کارخانه سیمان، یک فضای بچینگ یا کارگاه مخصوص ساخته شده به همین منظور باشد. بتن پس از تولید شدن در این مکان ها به وسیله ی ماشین هایی مانند کامیون یا میکسر به محل مورد نظر منتقل می گردد.

فرآیند تولید بتن آماده به این شکل است که تمامی مراحل ساخت توسط تولید کننده انجام می گیرد و ترکیبی کاملا یکنواخت و مناسب به دست سازنده یا پیمانکار خواهد رسید.

معمولا خرید بتن آماده از ساخت بتن در کارگاه گران تر تمام می شود اما بتنی با کیفیت تر و مقاومت تر است و بهتر می توان روی مراحل تولید آن کنترل داشت همچنین هزینه هایی مانند ناظر بتن و سیمان را به سازنده متحمل نخواهد کرد. شرایط فروش بتن آماده در قزوین را شرح خواهیم داد.

جهت مشاوره خرید بتن آماده با شماره زیر تماس حاصبل فرمایید:

۰۹۰۰۱۸۸۷۰۰۰ کارشناس فروش

چرا از بتن آماده استفاده کنیم؟

 • به دلیل اینکه روی تمامی مراحل تولید بتن آماده کنترل دقیقی وجود دارد، احتمال تغییر در خواص آن به شدت کاهش پیدا می کند.
 • ساخت بتن در کارگاه به دلایلی مانند کم بودن فضای خالی مشکل است و همچنین در عملیاتی مانند راه سازی دپوی مصالح دردسرهایی ایجاد خواهد کرد.
 • در ساخت بتن آماده از ماشین آلاتی استفاده می شود که در مسیر جابه جایی از جدا شدن دانه ها و کاهش کارایی بتن جلوگیری به عمل می آورند.
 • می توان بتن را در هر مقداری تولید کرد و بتن ریزی را به صورت متناوب انجام داد.
 • به دلیل شرایط فروش بتن آماده در قزوین ، دسترسی به این ماده به راحتی امکان پذیر است.

بتن آماده چه کاربردی دارد؟

از آن در ساخت بتن مسلح استفاده می شود و این مورد را می توان مهم ترین کاربرد بتن آماده دانست. همان طور که می دانید بتن آماده ماده اصلی تشکیل دهنده فنداسیون و سازه ساختمان های بتنی به شمار می رود.

همچنین از این ماده در عملیات راه سازی هم استفاده می شود و کاربرد اصلی آن در روسازی بتنی است. کاربرد بعدی بتن آماده استفاده از آن در ساخت کفپوش های بتنی است و می توان این گزینه را یکی از روش ها و کاربردهای جدید این ماده در نظر گرفت. در ادامه در مورد فروش بتن آماده در قزوین صحبت خواهیم کرد.

بتن ظرفیت گرمایی بالایی دارد بنابراین می تواند ماده ی خوبی برای ساخت کفپوش های داخلی در رنگ های مختلف باشد.

بتن ویژگی مهم دیگری هم دارد و آن مقاومت و استحکام بالاست، به همین دلیل برای استفاده در فضای باز و ترافیک هم کاربرد فراوانی دارد.

گزینه ی بعدی در مورد کاربرد بتن آماده ساخت قطعات پیش ساخته مانند پله پیش ساخته و گرد است. چنانچه بخواهید این پله را نصب نمایید بهترین زمان برای انجام این کار بعد از بتن ریزی سقف و قبل از انجام نازک کاری ساختمان است. نکته مهم در این زمینه اینکه به منظور انجام صحیح تر کار، بهتر است قبل از بتن ریزی سقف، مکان نصب پله مشخص شده باشد. در این مقاله با شرایط فروش بتن آماده در قزوین آشنا خواهید شد.

فروش بتن آماده

بتن آماده چگونه تولید می شود؟

این بتن هم درست مانند بتن های دیگر از اجزایی مانند سیمان، سنگ آهک، مواد پرکننده مانند شن و ماسه، آب و افزودنی های مختلف تولید می گردد و فرقش با بتن های درجا در محل ساخت و نظارت دقیق تر و کیفیت بالاتر آن است.

پس از ساخته شدن بتن آن را با استفاده از میکسرهایی که مخصوص انتقال بتن ساخته شده اند به محل مورد نظر می برند. بتن تا به مکان می رسد تازه است و می توان از آن استفاده نمود. حتی مواردی نیز پیش می آید که محل ساخت به محل مصرف بسیار نزدیک است و به محض ساخته شدن می تواند مورد استفاده قرار گیرد. به منظور آگاهی از شرایط فروش بتن آماده در قزوین با ما همراه باشید.

برای ساخت بتن آماده کارخانه های اتوماتیک وجود دارد که در آن ها تمامی موارد مانند وزن بتن، دوز مخلوط، میزان رطوبت، نسبت آب به سیمان با دقت و وسواس مورد بررسی قرار می گیرند و تمام اجرای تشکیل دهنده بتن از نظر کیفیت و ویژگی های فیزیکی و شیمیایی با استانداردهای جهانی تطبیق داده می شوند و روی آن ها آزمایش انجام می گیرد. در انتهای متن شرایط فروش بتن آماده در قزوین را بررسی خواهیم کرد.

وقتی میزان رطوبت محیط اندازه گیری می شود و آن را مد نظر قرار می دهند، یعنی قرار است نسبت آب به سیمان به خوبی کنترل گردد تا بتن تولید شده مقاومت کافی را داشته باشد.

در نهایت بتن ساخته می شود و سپس آن را به منظور جابه جایی و انتقال به محل پروژه در میکسر می ریزند.

در واقع می توان گفت مراحل تولید بتن آماده در همه جا یکسان است اما محل آن بر اساس تجهیزات مورد استفاده، تغییر می کند.

انواع بتن آماده:

حال که با بتن آماده و کاربردهای آن و نحوه تولید و انتقالش آشنا شدیم بهتر است بدانیم این ماده در چند نوع تولید می گردد و در نهایت در مورد شرایط فروش بتن آماده در قزوین اطلاعاتی ارائه دهیم.

استفاده از بتن آماده یا rmc به دلیل مزایا و ویژگی هایی که دارد، رواج زیادی پیدا کرده است و در انواع مختلفی مانند نمونه های زیر تولید می شود.

بتن آماده استاندارد

متداول ترین نوع بتن است که از اجزای اصلی تشکیل دهنده بتن ساخته می شود. بتن استاندارد در طراحی انعطاف پذیری بالایی دارد و می توان آن را در بخش های مختلفی از ساختمان به کار برد.

بتن معماری و تزئینی

این بتن به طور معمول در برای ساخت قطعات ساختاری مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل اینکه می توان با آن فرم های متنوع ساخت در سال های اخیر به میزان زیادی مورد استفاده قرار می گیرد.

موارد استفاده از این بتن در استخر، پیاده روها، ورودی ها و … است. برای ایجاد تنوع و زیبایی بصری، می توان روی بتن حکاکی انجام داد.

بتن تقویت شده با فیبر

به دلیل فیبر بالا در این نوع بتن مقاومت ساختاری آن افزایش پیدا می کند. بتن فیبری با الیافی مانند فیبر فولادی، فیبر مصنوعی و الیف شیشه ای تقویت می گردد و از آن به منظور کنترل انقباض و نفوذناپذیر شدن بتن استفاده می کنند. در بخش آخر به فروش بتن آماده در قزوین خواهیم پرداخت.

بتن پیش ساخته

این بتن در مکان هایی مانند پارکینگ و پیاده رو و به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت و باران مورد استفاده قرار می گیرد.

بتن متراکم

به بتن متراکم، بتن غلتکی هم گفته می شود و در فشار زیاد و با تراکم بالا ساخته می شود. این نوع بتن برای ساخت انواع پل و سازه های عظیم مناسب است، شکل دادن به آن سخت است و از بتن استاندارد سفت تر می شود.

بتن خود متراکم

این توع بتن آب زیادی دارد و بدون اینکه به نیرویی نیاز باشد به صورت خود به خود به یک بتن یکنواخت تبدیل می گردد.

ساخت بتن آماده و انتقال آن به کارخانه:

نحوه ساخت بتن آماده دو نوع است: ۱٫ به شیوه سیستم مرکزی ۲٫ شیوه کامیون مخلوط کن

شیوه سیستم مرکزی: در این روش بتن در یک محل مانند کارخانه ساخته می شود و بعد به محل مورد نظر انتقال داده می شود.

کامیون مخلوط کن: مصالح و اجزای تشکیل دهنده بتن، اندازه و پیمانه می شود و آن ها را در ماشین می ریزند و تا محل کارگاه مخلوط و آماده می گردند.

از مزیت های اختلاط در مسیر، کمترین میزان تغییر در خواص بتن است. ظرفیت این ماشین ها از ماشین های انتقال دهنده کمتر است و به همین منظور ممکن است مقداری از عملیات اختلاط در کارخانه انجام گیرد و باقی در ماشین مخلوط شود.

نکته ی مهم در مورد انجام عملیات اختلاط این است که هم زدن و مخلوط کردن که به وسیله دوران مخلوط کن انجام می شود، فرق دارد. در بخش های انتهایی مقاله در مورد شرایط فروش بتن آماده در قزوین صحبت خواهیم کرد.

 برای خرید بتن آماده به چه نکاتی توجه کنیم؟

انتخاب نوع بتن در هر پروژه متفاوت است و به شرایط خاص آن بستگی دارد. پیشرفت های ساخت بتن به شکلی بوده که در حال حاضر در برخی از کارخانه ها امکان خرید بتن آماده در کیسه و در وزن های مختلف وجود دارد.

در هر صورت باید مقدار خرید بتن را با توجه به شرایط پروژه خود مشخص نمایید و سپس نسبت به خرید اقدام کنید. با توجه به فروش بتن آماده در قزوین دسترسی به این ماده راحت است.

در پروژه های بزرگتر به دلیل اینکه مقدار بتن مورد نیاز توسط افراد کار بلد و با تجربه تعیین می شود، مشکلی در این زمینه پیش نخواهد آمد اما ممکن است کار برای پروژه های کوچک مانند تعمیرات بخشی از ساختمان و تعیین میزان بتن مورد نیاز سخت باشد. اما در این بخش برای افراد مبتدی نکاتی را ارائه خواهیم داد که می تواند در تعیین مقدار مناسب بتن کمک کننده باشد.

به دلیل اینکه بتن یک سیال است واحد اندازه گیری آن حجم و به شکل متر مکعب انجام می گیرد. نحوه ی اندازه گیری به این صورت است که باید ابتدا محل مورد نظر را متر کنید (طول، عرض، ارتفاع) و پس از به دست آوردن حجم محل مورد نظر میزان بتن مورد نیاز مشخص می شود و می توانید آن را از کارخانه خریداری نمایید.


سیمان چیست؟

سیمان ماده ای است که بشر آن را ساخته و امروزه به عنوان یکی از مهمترین مصالح ساختمانی محسوب می شود. در واقع می توان گفت سیمان نقش چسباننده مواد دیگر را بر عهده دارد و همچنین در ملات مختلف برای چسباندن سنگ و آجر و کاشی مورد استفاده قرار می گیرد.

سیمان از ترکیب مواد معدنی مختلفی مانند سنگ آهک، رس و ماسه، بوکسیت و کانی آهن به دست می آید و از اجزای اصلی بتن ساختمان های مسکونی، سدسازی، پل سازی و … است.

مواد اصلی تشکیل دهنده سیمان: سیلیکا، آلومینا، مگنزیا، آهک، اکسید آهن، سولفات کلسیم، سولفور تری اکسید، آلکالین یا نمک قلیایی همچنین با کلیک بر روی قیمت بتن آماده از اطلاعات بیشتری بهره مند شوید.

چگونگی تولید سیمان و مواد به کار رفته در آن به طور مستقیم روی خواص شیمیایی و فیزیکی این ماده اثر گذار هستند.

فرآیند تولید سیمان شش مرحله است که شامل استخراج کردن مواد مورد نظر از معدن، آسیاب و مخلوط کردن آن ها با نسبت های مناسب، پختن مواد در کوره، خنک ساختن و آسیاب کردن مجدد مواد و در نهایت بسته بندی کردن می شود. در این مقاله با فروش بتن آماده در قزوین آشنا خواهید شد.

فروش بتن آماده در قزوین

کاربردهای سیمان

 • استفاده در ساخت ملات مخصوص گچ کاری، ملات بنایی و بندکشی و …
 • سازه را در برابر نفوذ آب مقاوم می کند.
 • می توان با آن اتصالات زهکشی و لوله ها را درزگیری نمود.
 • ساخت انواع بتن مخصوص ساخت فنداسیون، کف، سقف، ستون، کارهای تزئینی و ….
 • ایجاد سطحی مقاوم در برابر مواد شیمیایی و دما
 • تولید لوله های پیش ساخته تیر حصار
 • ساخت تیرهای مخصوص چراغ برق، مخزن آب و …
 • و غیره

ماده ی چسباننده (سیمان)

این ماده نیز یکی از مصالح پر مصرف محسوب می شود و نام لاتین آن CEMENT است. سیمان در ساخت ملات های مختلف، بتن و دوغاب های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

دسته بندی سیمان بر اساس نوع گیرش به شکل زیر انجام می شود:

 • سیمان هیدرولیک: در این نوع، عملیات گیرش با استفاده از آب انجام می شود.
 • سیمان غیر هیدرولیک: سیمان غیر هیدرولیک با قرارگیری در هوا سخت می شود و برای گیرش به آب نیاز ندارد.

از نظر فیزیکی این ماده به صورت پودری است که در ترکیب با آب به ماده ای چسبنده تبدیل می شود که مصالح دیگر را به هم می چسباند.

سیمان پس از اختلاط با آب به حالت خمیری در می آید و برای چسباندن سنگ، انواع بلوک و آجر هم قابل استفاده است.

به دلیل اینکه ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی سیمان آهک و ترکیبات آهکی است، در این متن هر جا نام سیمان را ببریم، منظور سیمان آهکی است.

انواع سیمان

سیمان را می توان در دو گروه سیمان پرتلند و غیرپرتلند قرار داد. در ادامه انواع سیمان را توضیح می دهیم، همچنین برای اطلاع از شرایط فروش بتن آماده در قزوین متن را تا انتها بخوانید.

سیمان غیر پرتلند

امروزه مواد پلیمری زیادی وجود دارند که به آن ها سیمان غیر پرتلندی گفته می شود اما در گذشته به محصولاتی مانند قیر، آهک، گچ و … غیر پرتلندی می گفتند.

از معایب این ماده می توان به مقاوم نبودن در برابر آتش و تغییر خواص اشاره کرد. در ادامه در مورد فروش بتن آماده صحبت خواهیم کرد.

سیمان پرتلند

سیمان پرتلند به ۵ تیپ زیر تقسیم می شود:

 • پرتلند تیپ ۱: سیمان پرتلند معمولی
 •  پرتلند تیپ ۲: سیمان پرتلند اصلاح شده
 •  پرتلند تیپ ۳: سیمان پرتلند زود سخت شونده
 •  پرتلند تیپ ۴: سیمان پرتلند با حرارت کم
 •  پرتلند تیپ ۵: سیمان پرتلند ضد سولفات

این تیپ بندی بر اساس میزان مواد اولیه و درجه حرارت کوره انجام می شود.

پرتلند تیپ ۱:

سیمان تیپ ۱ برای کارهای معمولی ساختمانی به کار می رود و به گروه های ۳۲۵-۱، ۴۲۵-۱ و ۵۲۵-۱ تقسیم می گردد.

سیمان پرتلند تیپ ۲:

در سیمان تیپ ۲ میزان خاک رس را کاهش می دهند تا C3A موجود در آن به ۸% برسد در این صورت حرارت هیدراتاسیون کاهش می یابد و سیمان و ملاتی که با آن ساخته می شود در برابر حمله ی سولفات ها مقاوم می شوند.

سیمان پرتلند نوع ۳:

این سیمان از نظر زمان گیرش به سیمان تیپ یک شبیه است اما در سیمان تیپ سه بتن زودتر به مقاومت اولیه می رسد با این حال این آن را نمی توان سیمان زودگیر یا زود سخت شونده دانست.

در سیمان های که زودتر به مقاومت اولیه می رسند، گرمای هیراتاسیون زیاد است و به همین دلیل نباید در بتن ریزی های حجیم استفاده شوند زیرا این گرما باعث انبساط بتن و بعد از سرد شدن آن سبب انقباض می گردد و در نهایت بتن ترک می خورد.

برای اطلاع از شرایط فروش بتن آماده به ادامه ی متن توجه کنید.

سیمان پرتلند تیپ۴:

در  سیمان تیپ ۴ C3A و C3S را کم می کنند و به این شکل حرارت هیدراتاسیون را پایین می آورند تا برای بتن ریزی های حجیم قابل استفاده باشد.

راه های مختلف برای کاهش حرارت هیدراتاسیون:

پیش سرد کن: سنگدانه ها را با پودر یخ سرد می کنند.

پس سرد کن: در روش پس سرد کن میان بتن و در زمان بتن ریزی لوله هایی از جنس مس یا گالوانیزه قرار می دهند و در آن  آب یا هوای سرد عبور می دهند تا حرارت بتن را پایین آورند.

سیمان پرتلند تیپ ۵:

این سیمان در ۲۸ روز اول به مقاومت ۹۱ درصدی می رسد بنابراین در آئین نامه برای مقاومت اولیه ی سیمان به جای ۲۸ روز، ۴۲ روز را تعیین کرده اند.

سیمان پرتلند ۵ مقاومت خوبی دارد بنابراین برای مکان هایی که ممکن است حمله ی سولفاتی رخ دهد مورد استفاده قرار می گیرد.

این سیمان حرارت هیدراتاسیون کمی دارد و برای بتن ریزی  های حجیم مناسب است.  در بخش بعدی به توضیح یکی دیگر از مواد اصلی تشکیل دهنده ی بتن یعنی شن می رسیم همچنین برای آشنایی با شرایط فروش بتن آماده متن را تا انتها بخوانید.


بهترین انواع بتن چیست؟

قبل از اینکه به سراغ معرفی بتن آماده برویم در مورد انواع بتن به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

 • بتن ساده یا معمولی: رایج ترین نوع بتن است که از مواد لازم مانند سیمان، شن و ماسه و آب تهیه می گردد. نسبت طرح اختلاط این نوع بتن ۱ ، ۲، ۴ است و برای کارهای ساده ساختمانی که نیروی فشاری و کششی به آن ها وارد نمی شود، مناسب هستند.
 • بتن سبک: بتنی که دارای تراکمی کمتر از ۱۹۲۰ کیلوگرم در متر مکعب است، بنابراین به آن بتن سبک گفته می شود. این نوع بتن از موادی مانند پوکه، اسکوریا و مواد مصنوعی مختلف تولید می گردد. بتن سبک هدایت حرارتی کمی دارد بنابراین از آن ها به عنوان عایق حرارتی و محافظ سازه های فلزی و عرشه پل هایی با طول طولانی استفاده می شود.
 • بتن با چگالی بالا: چگالی بتن سنگین بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است. بیشترین کاربرد بتن با چگالی بالا در نیروگاه های اتمی و سایر مکان های با این خصوصیات است. دلیل استفاده از آن نیز مقاوم بودن در برابر تابش های هسته ای عنوان شده است. شرایط فروش بتن آماده در قزوین را شرح خواهیم داد.
 • بتن آرمه: بتن آرمه یا مسلح شده یا تقویت شده نیز نام دارد و به بتنی گفته می شود که با استفاده از فولاد تقویت می گردد تا بتن را در برابر نیروهای کششی مقاوم سازد.
 • بتن پیش ساخته: به قطعات بتنی گفته می شود که در کارخانه ساخته و در محل پروژه مونتاژ می شوند.
 • بتن پیش تنیده: میلگردهای موجود در این نوع بتن از قبل تحت کشش و پیچش قرار می گیرند تا مقاوم تر گردند.

توان فنی اجرایی ساخت بتن:

یکی از عواملی که معمولا در هنگام انتخاب کارخانه بتن به آن توجهی نمی شود اما تاثیر زیادی بر قیمت تمام شده بتن آماده دارد توان فنی اجرایی کارخانه بتن آماده جهت ساخت بتن است.

همانطور که میدانید بتن از ترکیب اجزای مختلفی شامل سیمان ، آب سنگدانه و افزودنی های بتن ساخته می شود.  بهینه سازی این مواد عامل مهمی است که تاثیر کاملا مستقیمی بر قیمت بتن آماده دارد. در صورت استفاده از دانش نوین طرح اختلاط در ساخت بتن می توان با کاهش مقدار سیمان در پروژه ، قیمت نهایی بتن را به طرز محسوسی پایین آورد.

از طرف دیگر کاخانجاتی که از سیستم پمپاژ یا بچینگ به روز تری استفاده می کنند ، می توانند به اختلاط بهتر و با کیفیت تر بتن قیمت تمام شده بتن را پایین بیاورند.

قزوین یکی از شهرهایی است که از وجود کارخانجات با دانش فنی و اجرایی بالا برخوردار است.  لذا می توان با انتخاب بهینه کارخانه بتن تولیدی قیمت بتن آماده در قزوین را به صورت هوشمندانه بهنیه سازی کرد.

افزودنی های بتن

انواع مختلفی مکمل برای استفاده در ساخت بتن در حالت های مختلف مانند مایع یا پودری وجود دارد که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند و ضعف های بتن را پوشش می دهند. در ادامه به تعدادی از افزودنی های بتن و فروش بتن آماده در قزوین اشاره خواهیم کرد.

روان کننده

این ماده روانی و کارایی بتن را افزایش می دهد و به این ترتیب به آب کمتری در طرح اختلاط بتن نیاز داریم. این ویژگی سبب افزایش مقاومت بتن و یکنواختی مخلوط آن می گردد. ایجاد یک ترکیب یکنواخت بتن را در برابر نفوذ آب و مواد شیمیایی دیگر مقاوم می کند.

دیرگیر یا کندگیر کننده

این ماده باعث کاهش سرعت گیرش اولیه سیمان می شود و به این شکل بتن دیرتر می گیرد. دیرگیر کننده به خصوی در هوای گرم و مناطق گرمسیر که آب درون بتن به سرعت تبخیر می شود و بتن را سخت می کند، مورد استفاده قرار می گیرد.

تندگیر کننده

این ماده سرعت گیرش بتن را افزایش می دهد و به منظور عمل آوری سریع تر بتن مورد استفاده قرار می گیرد و میزان استفاده باید کاملا کارشناسی شده باشد تا خللی در مقاومت بتن ایجاد نشود.

حباب ساز

یکی دیگر از افزودنی های مهم بتن حباب ساز است که می توان آن را خلاقیتی مهم در ساخت بتن در نظر گرفت چرا که بتن را در برابر سیکل های یخ زدن و ذوب شدن مقاوم می کند و باعث افزایش مقاومت و کارایی آن می شود. برای اطلاع از شرایط فروش بتن آماده در قزوین به ادامه متن توجه فرمایید.

افزودنی های دیگری مانند پوزولان،  آب بند کننده، گازساز بتن، ضد حباب هوا، مواد ضد انبساط سنگدانه های قلیایی، بتن ضد آب شستگی و …. وجود دارد.

الیاف

برخی الیاف مانند الیاف پلی پروپیلن وجود دارد که از آن در ساخت بتن استفاده می کنند. این الیاف مانند  یک شبکه در بتن عمل می کند و باعث افزایش مقاومت آن می شود تا جایی که می شود جایگزین فولاد باشد. همچنین در برابر آتش سوزی مقاوم است و در برابر حملات شیمیایی مقاوم است و ویژگی های خود را به بتن نیز منتقل می کند.

ویژگی های بلوک در فروش بتن آماده:

بهره گیری از دستگاه بلوک زن مکانیزه با توان تولید ۸۰۰۰ بلوک در یک شیفت کاری
–  باند مسلح ۳۷۵۰ متر مربعی مجهز به بچینگ پلانت ویژه بتن آماده بلوک
–  وزن سبک تر و کاهش بار مرده ساختمان
– مقاومت واستحکام بسیار بالا با حداقل مقاومت فشاری ۳۵ کیلوگرم بر سانتی متر مربع
– عایق صوتی و تامین کننده مبحث ۱۸ مقررات ملی ساختمان با ضریب انتقال صوت ۴۴دسی بل در فرکانس ۵۰۰ هرتز
– عایق حرارت، صرفه جویی در انرژی و تامین کننده مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان با ضریب هدایت حرارتی A=0.265w/mk.
– سرعت در اجرا به علت توخالی و ته پربودن
– چفت شدن بهتر بلوک در اجرا از طریق نرو ماده بودن بلوک ها
– تنوع در ابعاد با توجه به نیاز مشتری
– سازگار با شرایط جوی و عایق رطوبت
– مقاوم در برابر آتش سوزی
– قابلیت استفاده از پلی استایرن در فضاهای خالی و ارتفاعی بلوک


شن و ماسه چیست؟

به سنگ هایی که ابعادی در حدود ۲ تا ۶۰ میلی متر دارند و ماسه از سنگ های ریزتری که از ساحل دریا و رودخانه به دست می آید، گفته می شود.

شن در سه نوع طبیعی، شکسته و شسته وجود دارد که نوع طبیعی  را می توان از بستر رودخانه، آبرفت و مخروط افکن برداشت نمود و نوع شکسته از خرد شدن سنگ های بزرگتر  به وجود می آید و دارای گوشه های تیز است.

این شسته نیز به شنی گفته می شود که به منظور جداسازی مواد اضافی، آن را شستشو می هند.این شن ها وقتی در کارخانه شکسته می شوند به شن تیز گوشه تبدیل می گردند.

ماسه نیز در سه نوع طبیعی، شکسته و شسته وجود دارد. ماسه طبیعی را از بستر رودخانه و دریا برداشت می کنند و ماسه شکسته از خرد شدن سنگ های معدنی در آسیاب به دست می آید. نام دیگر ماسه شسته، ماسه دوبار شور است و از ترکیب ماسه و خاک حاصل می گردد شما با یک استعلام ساده از قیمت شن و ماسه می توانید به راحتی شن و ماسه مورد نیاز خود راا خریداری کنید.

کاربردهای شن و ماسه

 • برای ساخت بستر مناسب لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند.
 • برای تولید انواع بتن، ضروری هستند.
 • در لایه های مختلف پرژه های راه سازی کاربرد دارند.
 • در تولید شیشه به کار می روند.
 • می توان از آن ها به عنوان ماده قالب ریخته گری فلز استفاده نمود.
 • برای استفاده در سند بلاست به عنوان ماده ساینده مناسب هستند.

به منظور آشنایی با شرایط فروش بتن آماده در قزوین متن را تا انتها مطالعه بفرمایید.


تقسیم بندی انواع شن مصرفی در ساختمان سازی:

شن طبیعی:

 • این شن در طبیعت یافت می شود و منشا آن رودخانه ها، آبرفت و یا مخروط افکن ها است و به دلیل سایش در طبیعت از گوشه هایی گرد و سطحی صاف و صیقلی برخوردار است.

 شکسته:

 • این نوع شن از شکسته شدن سنگ های بزرگتر حاصل می شود بنابراین گوشه های تیزی دارد.

 شسته:

 • وقتی شنی از طبیعت یافت می شود همیشه مقداری مواد آلی یا خاک اضافه دارد. چنانچه این مواد همچنان در شن باقی بمانند باعث می شوند مصالح و ملات های ساخته شده با آن کارایی پایینی داشته باشند بنابراین آن ها را می شویند و به آن شن شسته می گویند.

تقسیم بندی شن ها بر اساس چگالی:

شن های سبک دانه:

 • سنگ هایی مانند پومیس، توف، شیل، رس، دیاتومیت و خاکسترهای آتشفشان در این دسته قرار می گیرند و به دلیل پایین بودن چگالی به آن ها بتن سبک دانه گفته می شود.

شن معمولی:

 • این شن برای استفاده در بتن معمولی مناسب است و به صورت طبیعی در طبیعت یافت می شود.

سنگین دانه:

 • به سنگ هایی مانند مگنتیت، ژئوتیت، سرپانتین، ایلمنیت، لیمونیت و باریت شن سنگین دانه گفته می شود و برای تولید بتن هایی با وزن سنگین مناسب هستند.

انواع شن بر مبنای شکل ظاهری

 • شن هایی که زبر هستند و به خرده سنگ شباهت دارند.
 • شن های پولکی که عرض زیاد و طول کم دارند.
 • شن های سوزنی که طول زیاد و عرض کم دارند.
 • شن های نخودی و بادامی که از سطح صاف و صیقلی برخوردارند.

ماسه و انواع آن:

ماسه به سنگدانه های ریزتر از شن گفته می شود که از بستر دریاها و رودخانه ها برداشت می گردد. این ماده همان سنگ های بزرگی است که عوامل طبیعی همچون باد، باران و یخ زدگی خردشان می کند و آن ها را به ذراتی در اندازه ی یک دهم تا دو میلی متر تبدیل خواهد کرد.

انواع ماسه مصرفی در ساختمان سازی

 • ماسه طبیعی: ماسه ی طبیعی از نامش مشخص است که از طبیعت و بستر رودخانه و دریاها به دست می آید.
 • ماسه شسته: ماسه ای که در آن مقداری خاک وجود دارد و آن را می شویند. نام دیگر این ماسه دو بار شور است.
 • ماسه شکسته:اگر سنگ های معدنی در کارخانه با آسیاب خرد شوند، ماسه ی شکسته تولید می گردد.

تقسیم بندی ماسه بر اساس شکل ظاهری

 • ماسه گرد: ماسه ی گرد دارای گوشه های گرد و سطحی صاف و صیقلی است که در طبیعت یافت می شود. البته لازم به ذکر است که ماسه ی گرد را در کارخانه هم تولید می کنند.
 • ماسه گوشه دار: این نوع ماسه دارای گوشه هایی تیز است و به دلیل اصطکاکی که در ترکیب با سایر مواد بین آن ها ایجاد می شود، استحکام بالایی به وجود می آورد.
 • ماسه شبه گرد: ظاهری بین ماسه ی گرد و تیز گوشه دارند.
 • ماسه مخلوط: این نوع ماسه از ترکیب انواع ماسه های دیگر تشکیل شده است.

انواع ماسه از نظر منشا پیدایش:

ماسه رودخانه ای:

این ماسه ها در طبیعت یافت می شوند و دارای دو رنگ سفید و خاکستری هستند. این نوع ماسه شسته شده است و از نظر ظاهری از گوشه های گرد و سطحی صاف برخوردار است.

ماسه مصنوعی:

در ماسه ی مصنوعی موادی اضافی مانند آهک یافت می شود که باید از آن جدا گردند. این نوع ماسه هر سه مدل گرد گوشه، تیز گوشه و مخوط را شامل می شود.

ماسه بادی: این نوع ماسه در طبیعت وجود دارد و شامل سنگ های ریزی است که در اثر باد جا به جا می شوند و در نهایت در نقطه ای انباشته می گردند.

ماسه طبیعی: ماسه ی طبیعی به ماسه ای گفته می شود که بدون آن که تغییری در آن رخ دهد به همان شکلی که از طبیعت به دست می آید، مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد شن و ماسه در ساختمان سازی

ماسه در این موارد استفاده می شود:

 • در تولید بتن های مختلف با کاربردها و مقاومت متفاوت.
 • در ساخت شیشه کاربرد دارد.
 • برای تولید قالب ریخته گری فلز مصرف می شود.
 • در کارهای سند پلاست از آن به عنوان ماده ی ساینده استفاده می شود.
 • ماسه برای استفاده در زیرسازی بستر لوله هم مناسب است.
 • و …

از شن و ماسه در موارد زیر استفاده می شود:

برای تولید بتن:

خرده سنگ ها حدود ۷۵ درصد از وزن بتن را تشکیل می دهند.

در عملیات راه سازی:

شن و ماسه از مصالح اصلی راه سازی به شمار می روند.

در ساخت آسفالت:

با توجه به نوع آسفالت میزان استفاده از شن و ماسه مشخص می گردد.

شن و ماسه برای نگهداری ریل ها و توزیع بار چرخ ها و زهکشی زیر سازی  راه آهن مناسب است.

برای ساخت مصالح نفوذ ناپذیر

برای زهکشی سازه های مختلفی مانند سد خاکی مناسب هستند.

مناسب برای ساخت لایه های مقاوم در برابر فرسایش

برای محافظت از سازه در برابر هوازدگی، خشک و تر شدن، فرسایش با آب باران و یخ زدن ها و ذوب شدن های مکرر مصرف می شود.

مناسب برای مصارف صنعتی:

شن و ماسه ی سیلیسی خالص برای ساخت شیشه ، تصفیه آب و ریخته گری کاربرد دارد.

مناسب برای ساخت آجر:

در تولید آجر ماسه آهکی از شن و ماسه استفاده می شود.

قابل استفاده برای ساخت انواع ملات

برای ساخت انواع ملات مناسب هستند.

آب در بتن

همان طور که اشاره شد یکی دیگر از اجزای اصلی بتن آب است که باید دارای شرایط خاصی باشد. به عنوان مثال آبی که در بتن مصرف می شود آب آشامیدنی است. آب آشامیدنی به آبی گفته می شود که هیچ گونه آلودگی ندارد.

Ph  مناسب برای آب بتن

این فاکتور میزان اسیدی و باز بودن آب را نشان می دهد و دارای بازه صفر تا ۱۴ است. بهترین بازه برای آب بتن بین ۵/۵ تا ۵/۸ عنوان شده، زیرا در این بازه آب روی کیفیت بتن اثر نامطلوب نخواهد گذاشت.

خرید بتن آماده

برای اطلاع از شرایط فروش بتن آماده می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.


چکیده

در این مقاله به بررسی مختصری از عوامل موثر بر طرح اختلاط بتن و تاثیرات آن در قیمت نهایی بتن در شهر قزوین و نحوه فروش بتن آماده در قزوین پرداخته شد. قیمت بتن سهم قابل توجهی در قیمت تمام شده ساختمان دارد. لذا می توان با بهینه سازی قیمت بتن آماده به کاهش هزینه تمام شده سازه های بتنی دست یافت.

فروش بتن آماده در قزوین را می توانید با تماس با کارشناسان و مشاوره گرفتن از آنها در انتخاب بتن خود و چگونگی مصرف بتن و تولید بتن راهنمایی گرفته تا در خرید خود بسیار با آمادگی رفتار کنید و یک بتن مرغوب را با گروه فروش بتن آماده و غیر آماده در قزوین و تیم حرفه ای اایران بتن تجربه کنید.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فروش بتن آماده در قزوین | عیار ۳۵۰ | عیار ۴۰۰”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری این صفحه در شبکه های اجتماعی
پینترست
لینکدین
واتساپ
ایمیل
تلگرام
چاپ