مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

تهاتر جدول بتنی

بی شک با جداول بتنی آشنایی دارید و آن ها را در قسمت های مختلف شهر مانند مرز جداکننده خیابان ها از پیاده رو و … دیده اید. این جدول کشی به دلایل مختلف انجام می شود و با توجه به گستردگی در سطح شهر انجام آن هزینه بالایی دارد همین مسئله سبب می شود به منظور جلوگیری از کمبود بودجه و متوقف شدن کار از روشی برای تسویه حساب استفاده شود که نیاز به جابه جایی پول نقد نداشته باشد.
این روش تهاتر نام دارد و برای خرید مصالح ساختمانی و خدمات مختلف مانند بتن ریزی، آرماتوربندی، خرید آجر، خرید بتن، خرید سیمان و شن و ماسه و … به کار می رود. در این مقاله تهاتر جدول بتنی را از جهات مختلف مورد بررسی قرار می دهیم.

مطالعه بیشتر: تهاتر سیمان

تهاتر بلوک سیمانی

تهاتر بچینگ

تهاتر جدول بتنی
تهاتر جدول بتنی

بررسی جدول بتنی

از موارد استفاده از این محصول می توان به هدایت آب های سطحی و جداسازی خیابان از پیاده رو اشاره نمود. اما همان طور که گفته شد تولید و اجرای جداول به دلیل نیاز بالا در سطح شهر هزینه های زیادی دارد و پیمانکاران در صورت کمبود پول تهاتر جدول بتنی انجام می دهند.

در مورد ساخت این محصول، لازم است مواردی رعایت شوند تا جدولی با کیفیت تولید شود. جدول بتنی در دسته محصولات پیش ساخته بتنی قرار می گیرد.

 

موارد اثرگذار بر عمر جدول بتنی

استفاده از محصول با کیفیت نیاز به تعمیر و تعویض را کاهش می دهد و به این صورت در هزینه ها صرفه جویی می شود. از دیگر راه هایی که به کاهش نیاز به پول نقد کمک می کند، تهاتر جدول بتنی است که در همین متن به صورت مفصل ویژگی های آن را شرح می دهیم.

 

روش های ساخت جدول بتنی

این محصول با روش های مختلفی مانند سبک سنتی و پرسی تولید می شود.

 

روش سنتی: برای جدول سنتی از قالب های ساخته شده استفاده می کنند. در این روش از بتنی استفاده می شود که نسبت آب به سیمان آن کمتر است و استفاده از روان کننده باعث می شود تا آب به درون آن نفوذ نکند. به دلیل سرعت پایین در این روش معمولا برای پروژه های حجیم مورد استفاده قرار نمی گیرد.

روش پرسی: در این روش مراحل به همان شکل روش سنتی است با این تفاوت که پس از خروج از قالب در دستگاه مخصوص پرس می شوند و با این کار آب اضافه آن ها خارج می شود.

به دلیل خروج آب از این محصول باعث می شود در معرض یخ زدن و آب شدن های مکرر قرار نگیرد و دچار انبساط و انقباض در نتیجه ترک خوردگی می شود.

در هر دو روش امکان تهاتر جدول بتنی وجود دارد.

 

بررسی مهم ترین کاربردها

علاوه بر موارد ذکر شده در پروژه ها و کارهای دیگر هم از جدول بتنی استفاده می کنند و در تمامی موارد امکان تهاتر جدول بتنی وجود دارد.

 

بررسی طرح اختلاط جدول بتنی

با توجه به کاربرد جدول طرح اختلاطی برای آن در نظر گرفته شده است که به شرح زیر است:

این محصول در انواع مختلف به شرح زیر ساخته می شود:

 

جدول مدل مدادی

به جدول هایی گفته می شود که برای ساخت پرچین، سکوی تفریحی، کانال و آلاچیق به کار می رود و علاوه بر بحث کاربردی جنبه ی زیبایی هم دارد.

 

جدول مدل نرده ای

به عنوان نرده مورد استفاده قرار می گیرد و به این دلیل مقاومت بسیار بالایی دارد. از ویژگی های آن می توان به مقاومت در برابر یخ زدگی و رطوبت اشاره نمود.

 

جدول مدل فروهر

برای تولید مدل فروهر از سیمان با عیار بالا استفاده می کنند. این مدل جنبه زیبایی نیز دارد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و تمامی استانداردهای کیفیت در آن رعایت می شود.

 

جدول مدل پرسی و رنگی

جدول های کنار خیابان که پس از هربار بیرون رفتن از منزل آن ها را می بینید در این دسته قرار می گیرند. امکان تولید در رنگ های مختلف را دارد و می توان برای تامین آن مانند مدل های دیگر از روش تهاتر جدول بتنی استفاده نمود.

 

جدول مدل پلیمری

در دسته مصالح نوین قرار می گیرد و از مواد شیمیایی با درجه مقاومت عالی و در رنگ های متنوع ساخته می شود.

 

جدول مدل واش بتن

این نوع بتن نیز رنگ های مختلفی دارد و به دلیل ساختار شبیه به ساختار طبیعی برای طراحی فضاهای سبز و باغ و ویلا مورد استفاده قرار می گیرد.

در این بخش تا حدودی با جدول بتنی و کاربردهای آن آشنا شدیم. حال نوبت به بررسی تهاتر به صورت کلی و تهاتر جدول بتنی به صورت خاص می رسد.

 

تعریف تهاتر

در مواقعی پیش می آید که شخص به شخص دیگر بدهکار است و در عین حال از او طلبکار نیز هست و البته جنس دیون آن ها نیز با هم یکسان است. بر همین اساس به رفع دین به این شیوه تهاتر گفته می شود و این عمل در دسته مسائل حقوقی قرار می گیرد.

ماده ۲۹۴ قانون مدنی در مورد تهاتر می گوید چنانچه دو فرد نسبت به هم مدیون باشند، میان دیون آن ها تهاتر بر قرار می شود.

 

انواع تهاتر

این عمل به سه دسته قهری، قضائی و قراردادی تقسیم می شود که در تهاتر قهری حتما دیون از یه جنس هستند و شیوه رفع دین توسط قانون تعیین می شود و دو طرف در آن دخالتی نخواهند داشت.

اما شرایطی پیش می آید که جنس دیون با هم یکی نیست یا از نظر مکان و زمان با هم تفاوت دارند. در این مواقع به دلیل اینکه امکان انجام تهاتر قهری وجود ندارد دو طرف خودشان شرایط را مشخص می کنند و قرارداد می بندند به این شیوه تهاتر قراردادی گفته می شود. در این نوع که تهاتر جدول بتنی هم می تواند یکی از آن ها باشد، لازم است دو طرف موضوع قرارداد را رعایت کنند.

در نهایت چنانچه با انجام موارد حقوقی ذکر شده در این قسمت باز هم بین دوطرف معامله اختلاف نظری باشد، موضوع را از طریق مراجع قضائی حل و فصل می کنند. در این مواقع رای دادگاه برای هر دو طرف لازم الاجرا است.

به زبان ساده تهاتر به حالتی گفته می شود که دو فرد در رفع دیون خود نسبت به همدیگر به جای پول نقد از کالا استفاده کنند. در مورد پروژه ها و خدمات ساختمانی این شیوه در جهت انجام پروژه ها بسیار کمک کننده است.

تهاتر جدول بتنی
تهاتر جدول بتنی

 

نکات مهم در مورد تهاتر

تهاتر به سه روش تهاتر کالا با کالا، تهاتر خدمت با کالا و تهاتر خدمت با خدمت انجام می شود. به عنوان مثال چنانچه شهرداری جدول بندی خیابان ها را انجام دهد و برای تسویه حساب با پیمانکار با کمبود بودجه مواجه شود، تهاتر جدول بتنی انجام می دهد و به جای پول نقد، ملک یا زمین به پیمانکار واگذار می کند.

 

در مورد تهاتر جدول بتنی می توان انواع تهاتر را انجام داد: تهاتر با ملک، تهاتر جدول بتنی با واحد تجاری یا مسکونی، تهاتر با زمین یا ویلا و تهاتر با سهام و … .

 

چرا از تهاتر در ساخت و ساز استفاده می شود؟

 

برای انجام تهاتر جدول بتنی باید ابتدا انجام خدمات یا هزینه خرید جدول ها و همچنین قیمت ملک در نظر گرفته شده کارشناسی شود و سپس قراردادی کامل بین دو فرد منعقد می گردد.

 

بررسی نکات تهاتر

 

به طور کلی تهاتر جدول بتنی را می توان مانند تبادل کالا به کالا در زمان های گذشته دانست. به این شکل که خریدار بدون پرداخت پول نقد در ازای واگذاری ملک یا زمین (با ارزش یکسان) به فروشنده، کالا، محصول یا خدمات مورد نظر خود را دریافت می کند.

 

از نکات مهم در زمان انجام تهاتر جدول بتنی و سایر مصالح ساختمانی باید توجه داشته باشید که همه ی مراحل باید کاملا قانونی و مطابق با بندهای قانون انجام شود. تنها در این صورت است که انجام معامله صحیح خواهد بود.

بر همین اساس می توانید به منظور بهره مندی از اطلاعات ما و گرفتن مشاوره از طریق شماره های درج شده در سایت با ما در تماس باشید.

جدول بتنی در حال حاضر در موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد و علاوه بر کاربرد به ایجاد طرح ای بسیار زیبا در باغ، محوطه و … کمک می کند. با بررسی همین مورد می توانیم به مصرف بالای این محصول بتنی و نیاز به انجام تهاتر جدول بتنی پی ببریم.

برای تهیه کردن جدول مرغوب و با کیفیت بالا که طول عمر طولانی داشته باشد لازم است محصول مورد نیاز را از تولید کنندگان معتبر و صاحب نام تهیه نمایید.

این عمر سبب می شود در سال های آتی نیاز کمتری به تعویض جدول ها داشته باشیم. تهاتر جدول بتنی نیز کمک می کند مشکلی در رابطه با تسویه حساب وجود نداشته باشد.

 

تهاتر
به طور کلی تهاتر جدول بتنی را می توان مانند تبادل کالا به کالا در زمان های گذشته دانست. به این شکل که خریدار بدون پرداخت پول نقد در ازای واگذاری ملک یا زمین (با ارزش یکسان) به فروشنده، کالا، محصول یا خدمات مورد نظر خود را دریافت می کند.

 

سخن پایانی

در این متن با جدول بتنی و کاربردهای آن آشنا شدیم و دانستیم برای تهاتر جدول بتنی چه شرایطی وجود دارد. این روش کمک می کند تا پروژه ها هرچند بزرگ و نیازمند به بودجه های کلان، بدون توقف انجام شوند و خللی در پیش برد آن ها ایجاد نشود.

با تمام توضیحات ارائه شده چنانچه باز هم به اطلاعات بیشتری در خصوص تهاتر جدول بتنی نیاز دارید از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: ۰۹۰۰۱۸۸۷۰۰۰

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *