مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی

در حال حاضر صنعت ساختمانی و به طور کلی ساخت و ساز یکی از صنایع مهم محسوب می شود اما به دلیل هزینه های بالا، سازندگان و پیمانکاران گاهی با کبود پول نقد مواجه می شوند. بر همین اساس روشی به وجود آمده که به کمک آن می توان بدون پرداخت پول نقد خرید مصالح ساختمانی و خدمات مختلفی مانند آرماتوربندی، بتن ریزی و … را انجام داد. به این روش تهاتر گفته می شود. در این متن به صورت اختصاصی تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی را بررسی خواهیم کرد بر همین اساس ابتدا می خواهیم بدانیم دیوار پیش ساخته بتنی چیست، چگونه ساخته می شود، چه کاربردی دارد و … همچین به صورت مفصل تهاتر و انواع آن را معرفی می کنیم.

تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی
تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی

دیوار پیش ساخته بتنی

به منظور بالا بردن کیفیت ساخت و ساز و راحت تر کردن مراحل اجرا بر اساس شرایط در دوره های مختلف مصالح جدیدی به بازار وارد می شوند. یکی از جدیدترین مصالح، دیوار بتنی پیش ساخته است که در مقایسه با انواع دیوارچینی باعث افزایش سرعت ساخت و ساز می شود.

دیوار پیش ساخته در انواع مختلف ساخته می شود و به شکل پنل بندی شده در سازه ها و روی زمین به کار می رود.

 

انواع دیوار پیش ساخته باربر، غیر باربر، طراحی شده برای تحمل بارهای جانبی، برای کف و سقف و … وجود دارد.

از ویژگی های مهم این دیوارها این است که بر اساس استانداردهای موجود و در نظر گرفته شده برای ایمنی ساختمان، ساخته می شوند همچنین بای خرید آن ها می توان از روش تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی استفاده نمود و همین امر سبب افزایش کیفیت ساختمان می شود.

دیوار پیش ساخته بتنی چگونه تولید می شود؟

این محصول در دسته سازه بتنی آماده قرار می گیرد و در حال حاضر استفاده از آن به دلیل مزایای زیاد، رو به افزایش است.

برای ساخت دیوار و تمامی بخش های سازه ای استانداردهایی در نظر گرفته شده است که مجریان و سازندگان موظف به رعایت آن ها هستند . در ساخت دیوارهای پیش ساخته بتنی نیز این مسئله در نظر گرفته می شود و از بتن مرغوب و کاملا استاندارد که به صورت ویژه به همین منظور تولید شده است همچنین میلگردهای مهندسی و استاندارد استفاده می شود.

بر همین اساس است که می گوییم این مصالح سبب افزایش کیفیت ساختمان ها و تسریع در انجام عملیات می شود.

با این وجود ممکن است در زمان اجرای ساختمان کمبود پول نقد سازنده را با مشکل مواجه کند. در این شرایط سازنده و پیمانکار از تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی استفاده می کنند که در بخش بعدی در مورد چگونگی آن صحبت خواهیم کرد.

تهاتر دیوار
با این وجود ممکن است در زمان اجرای ساختمان کمبود پول نقد سازنده را با مشکل مواجه کند. در این شرایط سازنده و پیمانکار از تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی استفاده می کنند که در بخش بعدی در مورد چگونگی آن صحبت خواهیم کرد.

تهاتر چیست؟

به پایاپای کردن دو دین تهاتر گفته می شود. توضیح راحت تر اینکه دو فرد برای رفع دینی که نسبت به یکدیگر دارند به جای پرداخت پول نقد از کالا یا ارائه خدمات استفاده می کنند (یا همان مبادله کالا به کالا در گذشته).

به عنوان مثال در مورد تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی ، چنانچه سازند ه برای خرید این محصول و ادامه پروژه پول نقد نداشته باشد می تواند در ازای دریافت به میزان مورد نیاز، از واحدهای همان ساختمان به شرکت یا فروشنده دیوارها واگذار کند. البته لازم به ذکر است که به منظور تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی ، امکان واگذاری به روش های دیگر نیز وجود دارد که در بخش های بعدی آن ها را شرح خواهیم داد.

به طور کلی تهاتر به سه روش قهری، قراردادی و قضائی انجام می شود که هر کدام از آن ها در شرایط خاص خود به کار می روند.

 

بررسی تهاتر قهری

در این تهاتر شیوه رفع دیون به طور کامل توسط قانون انجام می شود و افراد موظف هستند از رای قانون تبعیت نمایند یا به عبارت دیگر طرفین هیچگونه دخالتی در تعیین دیون ندارند. در تهاتر قهری جنس دیون باید مثل هم باشد.

با بررسی اولین نوع از تهاتر متوجه شدیم که این عمل از روش های حقوقی محسوب می شود پس یکی از مهم ترین کارهایی که پیش از انجام هرگونه تهاتر باید انجام دهیم، این است که با ابعاد مختلف حقوقی آن آشنایی داشته باشیم یا از افراد متخصص در این زمینه کمک و مشورت بگیریم. بر همین اساس ما در کنار شما هستیم، با ما تماس بگیرید.

 

بررسی تهاتر قراردادی

یکی دیگر از انواع تهاتر نوع قراردادی است که به دلیل فراهم نمودن امکان معامله در شرایطی که دیون هم جنس نیستند، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.  به عنوان مثال در مورد تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی ، سازنده / پیمانکار و فروشنده دیوار تصمیم می گیرند قرادادی منعقد کنند که در آن تمامی شرایط نوشته می شود.

به همین دلیل به تهاتری که شرایط آن را دو طرف تعیین می کنند و طی یک قرارداد به وظایف خود عمل می نمایند، تهاتر قراردادی گفته می شود.

دیوارتهاتر قضایی

در نهایت چنانچه  بین طرفین در مورد نحوه رفع دیون اختلاف پیش آید، از تهاتر قضائی استفاده می کنند به این شکل که همه چیز توسط رای دادگاه تعیین می شود و طرفین ملزم به اجرای آن هستند.

 

روش تولید دیوار پیش ساخته بتنی

برای تولید این دیوار از قالب هایی که از قبل ساخته شده، استفاده می کنند. در مرحله اول بتن را بر اساس استاندارد و طراحی ها و محاسبات انجام شده تولید می کنند، سپس بتن تولید شده در قالب های مخصوص ریخته می شود.

در مرحله بعدی بتن های موجود در قالب را در شرایطی کاملا کنترل شده می پزند.

 

نکته جالب در مورد این محصول این که امکان ساخت در ابعاد و طرح های متنوع و بسیار زیبا وجود دارد بنابراین در نما هم از این محصول استفاده می شود. به دلیل انجام تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی سازندگان می توانند به راحتی از این محصول در ساخت پروژه های مختلف استفاده نمایند.

اگر بخواهیم به صورت مختصر اصلی ترین ویژگی های دیوار بتنی پیش ساخته را بیان کنیم می گوییم، محصولی به روز و جدید که به صورت هم زمان امنیت ساختمان را تامین می کند و سرعت اجرای آن را به میزان چشمگیری افزایش می دهد.

 همچنین ابعاد مختلف و طرح های متنوع این امکان را به افراد می دهد تا در شرایط مختلف و پروژه های گوناگون دنیایی متنوع پیش روی خود داشته باشند و به راحتی از آن بهره گیری کنند و در نهایت با انجام تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی نیز نگرانی بابت کمبود پول نقد نداشته باشند.

 

انواع دیوار پیش ساخته بتنی

همان طور که پیش تر گفتیم این محصول در انواع مختلفی ساخته می شود که امکان تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی برای تمامی مدل ها وجود دارد. در ادامه چند نمونه از مهم ترین انواع دیوار را بررسی خواهیم کرد

 

بررسی دیوار پیش ساخته بتنی باربر

همان طور که می دانید دیوار باربر به دیواری گفته می شود که نقش انتقال بار را برعهده دارد و این موضوع در مورد دیوار پیش ساخته باربر هم صدق می کند. نکته مهم اینکه به دلیل ماهیت باربر بودن امکان برچیدن آن ها وجود ندارد.  به منظور تامین این نوع دیوار می توان به روش تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی استفاده نمود.

 

بررسی دیوار پیش ساخته برشی

این نوع دیوار در حالت معمول با سایز استاندارد ساخته می شود اما در برخی از پروژه ها ممکن است قناسی وجود داشته یا به دیواری با سایز کوچکتر نیاز باشد در این صورت امکان ساخت دیوار برشی یه شکل و سایز مناسب وجود دارد و برای تامین آن نیز می توان بدون پرداخت پول نقد تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی از نوع برشی انجام داد.

 

بررسی دیوار پیش ساخته پرده ای

این نوع دیوار را می توان در دسته پر کاربردترین دیوارهای پیش ساخته در نظر گرفت. به دلیل اینکه دیواری غیر باربر است و امکان برداشتن آن وجود دارد. دیوار پرده ای برای ایجاد حصار در یک فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد و برای تامین دیوار محوطه از نوع پرده ای می توان از شیوه تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی استفاده نمود. دیوار پرده ای نیز در انواع طرح ها و ابعاد مختلف تولید می شود و به ساخت حیاط با طراحی زیبا و متنوع کمک می کند. این محصول در انواع مختلفی مانند پوشش مقطعی، مولیون، اسپیند، تخته جدا کننده و واحد تقسیم پنجره تولید و عرضه می شود.

تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی
این نوع دیوار را می توان در دسته پر کاربردترین دیوارهای پیش ساخته در نظر گرفت. به دلیل اینکه دیواری غیر باربر است و امکان برداشتن آن وجود دارد.

بررسی ویژگی های محصول

·       در برابر آتش سوزی مقاومت بالایی دارند: به دلیل این که از بتن ساخته می شوند و بتن مقاوم خوبی در برابر آتش است، این دیوارها نیز مقاومت بالایی دارند.

·       عایق خوبی برای صدا هستند: این نوع دیوارها مقاومت بسیار خوبی در مقابل انتقال صدا دارند، بنابراین در شرایطی که نیاز است فضا از صدا محافظت شود از این نوع دیوار استفاده می کنند.

·       دوام و طول عمر بالایی دارند: این دیوارها به دلیل نحوه ساخت و استاندارد بودن از مقاومت و طول عمر بالایی برخوردار هستند. نکته مهم اینکه نحوه اجرا و اتصالات این دیوار نیز بسیار مهم است و تاثیر مستقیمی روی دوام و طول عمر آن می گذارد.

·       عایق رطوبتی خوبی است: به دلیل اینکه دیوارهای پیش ساخته به هم متصل نیستند باید به نحوی ساخته شوند که در برابر رطوبت مقاوم باشند. در محل اتصال این دیوارها و درزهای آن آب بندی انجام می شود تا رطوبت به بخش های داخلی ساختمان وارد نشود.

·       نگهداری از آن آسان است: این دیوارها به تعمیر نیاز پیدا نمی کنند و به دلیل کیفیت بالا سال ها بدون ایجاد هیچ تغییری باقی می ماند.

 

کاربردهای دیوار پیش ساخته بتنی

·       برای ساخت انواع ویلاها مورد استفاده قرار می گیرد.

·       در ساخت انواع ساختمان ها شامل اداری، مسکونی، آموزی و … به کار می رود.

·       برای ساخت سوله بسیار مناسب است.

·       امکان پارتیشن بندی با دیوارهای پیش ساخته وجود دارد.

·       امکان استفاده در نماسازی ساختمان وجود دارد.

·       امکان استفاده از آن در سطوح شیب دار وجود دارد.

·       برای ساخت سردخانه مناسب است.

·       برای ساخت دیوار حیاط به کار می رود.

در تمامی موارد ذکر شده سازندگان می توانند به منظور تامین دیوارها از تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی استفاده کنند.

 

بررسی مزایای محصول

·       حرارت را در خود ذخیره می کند و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

·       به سیستم های اسکلت بندی نیاز ندارد.

·       در محیط هایی با شرایط جوی مانند سرمای شدید، آفتاب مستقیم و … سازگار عمل می کند.

·       دارای طرح ها و رنگ های زیبا و بینظیر است که به طراحی زیباتر ساختمان کمک می کند.

·       استحکام و امنیت بالایی دارد.

·       سرعت اجرا را افزایش می دهد.

·       امکان تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی وجود دارد.

برای انجام تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی و سایر مصالح ساختمانی باید نکاتی در نظر گرفته شود تا از نظر قانونی مشکلی ایجاد نشود.

·       این معامله حقوقی باید بین دو فرد بالغ انجام شود و در صورتی که یکی از طرفین صغیر یا مهجور باشند، از نظر حقوقی معامله غیر قانونی خواهد بود.

·       از شرایط مهم انجام تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی ، رضایت هر دو طرف معامله است چرا که نارضایتی هر کدام از افراد سبب باطل شدن معامله می گردد.

·       رد و بدل شدن کالاها یا خدمات باید به گونه ای انجام شود که دیون به صورت برابر رفع شوند و یا بسیار نزدیک به هم باشند.

·       در صورتی که با رد و بدل کردن کالاها یکی از طرفین بدهکار شد باید بدهی خود را به صورت تمام و کمال به طلبکار بپردازید.

·       تمام مراحل تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی باید بر اساس قانون انجام شود.

·       برای انجام تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی با توجه به مباحث قانونی، از افراد متخصص کمک بگیرید.

 

انواع تهاتر مصالح

برای تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی مانند کلیه مصالح ساختمانی می توان تهاتر با ملک، واحدهای تجاری یا مغازه، باغ و ویلا، زمین، ارز و اوراق بهادار و … انجام داد.

تهاتر مزایای زیادی دارد که مهم ترین آن جلوگیری از توقف پروژه و رونق اقتصای و ساختمان سازی است.  همچنین در مصرف پول نقد صرفه جویی می شود و سازنده می تواند به کمک این روش واحدهای خود را به فروش برساند.

 در این مقاله با ویژگی های یکی از مصالح نوین و روش های تهاتر دیوار پیش ساخته بتنی آشنا شدیم. روشی که هم به سازنده در پیش برد پروژه کمک می کند و هم به تولید کنندگان مصالح و به طور خاص تولید کنندگان دیوارهای پیش ساخته بتنی سود می رساند. یعنی در واقع می توان گفت روشی در جهت سوددهی به دو طرف معامله است. چنانچه در این زمینه سوالات دارید یا می خواهید اطلاعات کامل تری داشته باشید از طریق شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

شماره تماس ۰۹۰۰۱۸۸۷۰۰۰

مطالعه بیشتر: تهاتر سیمان

تهاتر بلوک سیمانی

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *