مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

برای تولید میکسر مصنوعی ضایعات سنگ های طبیعی به همراه ماده چسباننده مورد نظر درون میکسر مخلوط میشود. و سپس قالب گیری صورت میگیرد. به دلیل متفاوت بودن خواص سنگهای مصنوعی و مواد افزودنی بهتر است از میکسرهای مخصوص این فرآیند استفاده شود.

معیار مهم کیفیت تولید  سنگ مصنوعی، همگن بودن مواد پس از اختلاط است. عملکرد این نوع سنگ توسط ریز ساختار آن تعیین می شود. ریزساختار آن با ترکیبات آن، شرایط عملآوری و همچنین با روش اختلاط و شرایط میکسر مورد استفاده برای ساخت تعیین می شود.

اختلاط فرآیند پیچیده ای است. که تحت تأثیر نوع میکسر، چرخه اختلاط که توسط مدت زمان، روش بارگذاری و انرژی اختالط تعریف می شود، می باشد.

با سنگ مصنوعی میتوان به راحتی انواع سنگهای مصنوعی. ضایعات سنگهای طبیعی و انواع افزودنی ها نظیر رزین سنگ مصنوعی. رنگ های مخصوص جهت ساخت بتن رنگی را ترکیب نمود.

 

توضیحات بیشتر میکسر 

برای ترکیب برخی از مصالح ساختمانی و رسیدن به نتیجه مطلوب، قدرت بیشتری در میکسر لازم می‌باشد. به همین علت میکسر سنگ مصنوعی انتخاب مناسبی است. با بکارگیری میکسر سنگ مصنوعی، ملات مورد نظر به صورت کاملا همگن و با کیفیتی بالاتر تولید می‌شود.

در واقع آمیختن صحیح مواد در میکسر سنگ مصنوعی، محیط را برای واکنش‌های پلیمریزاسیون و هیدراتاسیون مناسب می‌نمایند. علت این امر چرخش سریع‌تر پره‌ها، تقریبا ۳۶ دور در دقیقه و همچنین تعداد بازوهای میکسر سنگ مصنوعی ۶ عدد می‌باشد که نسبت به میکسرعادی تقریبا دو برابر است. لازم به ذکر است که این بازوها قابلیت تنظیم شدن با زاویه‌های مختلف را دارا می‌باشند.

مخزن و تیغه دو قسمت اصلی میکسرها میباشند. این تیغه طبق کارکرد میکسر در سه حالت بیلچهای، پاروای و تیغه تیز موجود میباشد. البته اصولا تیغه میکسرها قابل تعویض هستند. در این صورت با داشتن انواع مختلف آن میتوان برای کارهای مختلف از یک میکسر استفاده نمود. جنس بدنهی میکسر اغلب فوالدی، آلومینیومی، چدنی و تیتانیوم میباشد.

فرمول سنگ مصنوعی

کارکرد میکسر سنگ مصنوعی

میکسر سنگ مصنوعی

 یا سنگ مصنوعی یک عملیات وابسته به زمان است. از اختلاط مواد تشکیل دهنده بتن تا سفت شدن آن فاصله بسیار کوتاه زمانی وجود دارد. زمانی که اگر به سر آید، یقینا شما را با بتن سخت شده ای مواجه خواهد کرد و اگر این بتن در جای خود قرار نگرفته باشد،مصنوعی دردسر های بسیاری در پی خود خواهد داشت. سنگ از طرفی اختلاط بتن اصلی ‌ترین فاکتور در استحکام آن است. اگر به هر دلیلی نتوانید مواد تشکیل دهنده بتن را به خوبی در هم آمیزید، یقینا با بتن بسیار ناهمگن و ضعیف و شکننده ای در فاز نهایی کار مواجه خواهید شد.

دستگاهی که می ‌تواند بتن را به موقع و با کیفیت مطلوب تهیه کند، بتونیر می باشد. از این رو می‌ توان هر مخزنی را که با توانایی حمل بتن است و در حین انتقال قابلیت آن را دارد که بتن را بچرخاند تا همزمان با اختلاط خوب مواد تشکیل دهنده، مانع از گیرش آن تا محل مصرف نهایی باشد سنگ‌ مصنوعی  نامید.

مزایای استفاده از میکسر سنگ مصنوعی

۱ .استفاده از میکسر های سنگ های مصنوعی با کیفیت مطلوب، طول عمر محصول نهایی را افزایش میدهد زیرا مخلوطی همگن تر را نتیجه میدهد.

۲ .تعبیه دستگیرهای در کف این میکسر که باعث میشود به راحتی روی میز ویبره قرار گیرد و موجب به انتقال سریع مواد به میز ویبره را میشود.

۳ .انواع رنگ ها به راحتی باز شده و یکدست پخش میشوند.

۴ .موجب براق، صیقلی و زیباتر شدن محصول میشود.

ژل میکروسیلیس

فرمول سنگ مصنوعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *