مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

مقدمه

در این مقاله قصد معرفی ملات ترمیمی آنی گیر را داریم. لذا شما عزیزانی که در صنعت بتن و صنعت ساختمان فعالیت دارید، در ادامه می توانید به اطلاعات کامل و مشخصات فنی ملات ترمیمی آنی گیر ABA – RM50 دسترسی داشته باشید. برای اطلاع از قیمت خرید و فروش ملات ترمیمی آنی گیر در قزوین ، تهران و کرج با ما در ادامه همراه باشید.

همانطور که می دانید ملات ترمیمی RM50 – ABA ، یک ملات پایه سیمانی حاوی الیاف و اصلاح شده با انواع پلیمر برای آب بندی آنی و انسداد نشت فوری می باشد. ادامه این مقاله به بررسی کاربرد و اطلاعات فنی این محصول می پردازد.

ملات ترمیمی آنی گیر ABA – RM50 و کاربرد آن

همانطور که گفته شد در این مقاله قصد معرفی ملات ترمیمی آنی گیر را داریم. ملات ترمیمی آنی گیر ABA – RM50 با خاصیت تیکسوتروپیک و چسبندگی بسیار مناسب، در مواردی که نیاز به ماده آب بند آنی برای قطع نشت فوری آب سطوح مختلف قائم، افقی و یا بالای سر، و درز های سنگی استفاده می گردد.

از این ملات در سازه هایی مانند موارد زیر استفاده می شود:

  • تونل ها 
  • سازه های زیر زمینی
  • مخازن آب
  • استخر ها
  • سد ها
  • لوله ها 
  • کانال های بتنی
  • و غیره.

روش و میزان مصرف

برای استفاده از این محصول مطابق این دستورالعمل استفاده کنید. ابتدا محل نشت آب بصورت V یا U شکل بریده شود و سپس سطح تعمیر باید کامل از گرد و خاک، زنگ زدگی، چربی، رنگ و ذرات لق تمیز گردد و به بتن یا سنگ سالم و مقاوم رسیده باشد. سطح تعمیری کامل زبر و اشباع شده و آب اضافی خارج گردد تا اتصال مناسب بین ملات ترمیمی و بتن پایه حاصل شود. هر کیلو گرم پودر ترجیحا با ۱۹۰ تا ۲۱۰ میلی متر آب مخلوط، و سریع با دست هم زده شود.

در دمای ۲۰ درجه، تا ۳۰ ثانیه کارایی مناسبی دارد. ملات ترمیمی آماده شده در هر مرحله به مقدار لازم ساخته شود و با ماله یا دست به خوبی در محل جای دهی و فشرده گردد. توصیه می شود عملیات پر کردن محل نشت آب با مالت آنی گیر از اطراف محل نشت شروع شود و به سوی مرکز آن ادامه یابد.

در مواردی که نشت آب با فشار زیاد وجود دارد، می توان آب را با یک لوله نازک، زهکشی نمود و سپس عملیات فوق را انجام داد. در ساعات اولیه از تابش مستقیم آفتاب، یخ زدگی و باد جلوگیری شود. در دمای ۵ تا ۴۰ درجه سانتی گراد قابل استفاده است. 

همچنین اکیدا توصیه می شود که این محصول در محل خشک، سر پوشیده و دور از تابش مستقیم نور آفتاب نگهداری گردد. تحت شرایط صحیح نگهداری، تا ۶ ماه پس از تولید قابل مصرف می باشد.

اطلاعات فنی

بسته بندی

کیسه ۲۰ کیلو گرمی

ویژگی های فنی

نوع محصول: پودر حاوی الیاف

رنگ: خاکستری

رنگ مالت: خاکستری

آب مصرفی: ۱۹ تا ۲۱ درصد

جرم مخصوص ملات ۲/۰۵ تا ۲/۱۵ (Kg/L)

درصد انبساط : ۱ تا ۳ درصد

آب انداختگی : ناچیز

زمان گیرش اولیه: ۳۰ تا ۱۲۰ ثانیه

فروش ملات ترمیمی آنی گیر در قزوین ، تهران و کرج

در این مقاله به معرفی محصول ملات ترمیمی آنی گیر ABA – RM50 پرداختیم. شما عزیزان می توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت خرید و فروش ملات ترمیمی در قزوین ، تهران و کرج با مشاوران ما در ایران بتن تماس بگیرید، تا از مشاوره رایگان بهره مند شوید. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما سپاس گزاریم.