فهرست مطالب

مقدمه

در این مقاله قصد معرفی ملات ترمیمی پایه سیمانی اصلاح شده با اپوکسی ABA – ERM10 را داریم. در ادامه برای اطلاع از مشخصات ، قیمت خرید و فروش در قزوین ، تهران و کرج با ما همراه باشید. این ملات ترمیمی یک ملات پایه سیمانی اصلاح شده با اپوکسی می ‌باشد برای تعمیر سازه ‌ها و قطعات بتنی با خواص چسبندگی مناسب و بدون جمع شدگی می‌ باشد. 

ملات ترمیمی پایه سیمانی اصلاح شده با اپوکسی ABA – ERM10 و کاربرد آن

فروش ملات ترمیمی پایه سیمانی اصلاح‌ شده با اپوکسی

همانطور که گفته شد این محصول یک ملات ترمیمی اصلاح شده با اپوکسی می باشد. که کاربرد های مختلفی دارد. در خصوص موارد کاربرد ملات ترمیمی ABA – ERM10 لازم به ذکر است که ، در موارد تعمیری که نیاز به تعمیر سطوح بتنی باشد، استفاده می ‌گردد. از این ملات برای تعمیر مواضعی مانند موارد زیر استفاده می شود:

 • تیر
 • ستون
 • شمع
 • کف ‌های مسلح بتنی
 • تعمیر خرابی ‌های سطحی 
 • و غیره.
 •  

پس از آماده سازی ملات، ملاتی با کارایی مناسب و چسبندگی بالا ایجاد می‌ گردد که امکان اعمال آن بر سطوح قائم بدون نیاز به قالب ‌بندی و حتی در ضخامت ‌های زیاد را فراهم می ‌آورد. ملات حاصل در صورت وجود عمل ‌آوری مناسب و مطابق با دستورالعمل خواص زیر را خواهد داشت:

 • خواص مکانیکی (مقاومت فشاری و خمشی) زیاد
 • مقاومت شیمیایی عالی
 • سازگار با رطوبت قبل و بعد از اجرا
 • دارای قابلیت عبور بخار آب
 • ضریب ارتجاعی
 • ضریب انبساط حرارتی مشابه بتن با کیفیت بالا
 • خواص نفوذ ناپذیری عالی
 • چسبندگی مناسب به بتن پایه

(در صورت اشباع‌ سازی آن قبل از مصرف ملات) و میلگرد (در صورت آماده ‌سازی مناسب)، و مقاومت زیاد در برابر سایش خواهد بود. پیشنهاد می ‌گردد از این ملات برای تعمیر از ضخامت ۵/۰ تا حداکثر ۳ سانتی ‌متر استفاده گردد. برای ضخامت‌ های بیشتر، نیاز به اجرای ملات در چند لایه می ‌باشد.

روش مصرف

برای استفاده از ملات ترمیمی اصلاح شده با اپوکسی ابتدا سطح تعمیر باید کاملا از گرد و خاک، زنگ ‌زدگی، چربی، رنگ، ذرات لق و یا هرگونه ماده ‌ای که اتصال ملات به سطح بتنی را ضعیف می ‌کند، تمیز گردد و به بتن سالم و مقاوم رسیده باشد. سپس سطح تعمیری کاملا اشباع گردد و آب اضافی خارج گردد.

برای آماده ‌سازی ملات، ابتدا جزء B به خوبی تکان داده شود و سپس به جزء A اضافه شده و خوب مخلوط گردد. سپس در یک ظرف مناسب، جزء C به مخلوط دو جزء قبلی به آرامی اضافه شود و همزمان با همزن دور پایین (حداکثر ۴۰۰ دور در دقیقه) تا دستیابی به مخلوط یکنواخت بدون هوا، مخلوط گردد. در دمای °C25، تا حدود ۴۵ دقیقه می ‌توان از ملات تهیه شده استفاده نمود.

برای استفاده از این محصول مخلوط همگن تهیه شده را می ‌توان با کاردک، ماله و یا یک تیغه مناسب در سطح مورد نظر اجرا و متراکم نمود. ماله کشی نهایی سطح دقایقی قبل از گیرش کامل ملات و ترجیحا با ماله پلاستیکی انجام شود.

حداکثر ضخامت اجرای این ملات در هر مرحله، حدود ۳ سانتی‌ متر می ‌باشد. برای ضخامت‌ های بیشتر، این ملات باید در چند لایه اجرا گردد و بین اجرای هر لایه باید ۲ تا ۴ ساعت فاصله انداخت. بلافاصله پس از اجرای ملات، باید عملیات عمل ‌آوری رطوبتی مانند یک ملات پایه سیمانی انجام شود. دمای سطح کار هنگام اجرا در محدوده ۵ تا ۳۵ درجه سانتی ‌گراد توصیه می ‌گردد.

همچنین در خصوص نحوه نگه داری از این محصول باید اشاره کنیم که این محصول باید در محل خشک، سر پوشیده، دور از تابش مستقیم نور آفتاب و در دمای بیش از °C5 نگهداری گردد. تحت شرایط صحیح نگهداری و در بسته ‌بندی اصلی، تا ۱۲ ماه پس از تولید قابل مصرف می‌ باشد.

مشخصات فنی

بسته بندی

ظرف ۲۰ کیلوگرمی

ویژگی ‌های فنی

نوع محصول: ملات سه جزئی (جزء A: مایع سفید، جزء B: مایع شفاف، جزء C: پودر خاکستری)

رنگ ملات: خاکستری

نسبت اختلاط (وزنی): A به B به C: 1 به ۲۵/۱ به ۷۵/۷

جرم مخصوص ملات (kg/L): 25/2

مقاومت چسبندگی: بیش از MPa 5/1 (تخریب از بتن)

مقاومت فشاری: ۳ روزه بیش از MPa 20

۷ روزه بیش از MPa 40

۲۸ روزه بیش از MPa 50

مقاومت خمشی: ۷ روزه بیش از MPa 3

۲۸ روزه بیش از MPa 8

دمای بهره‌ برداری: ۵۰- تا ۱۵۰ درجه سانتی ‌گراد

زمان کارکرد: ۴۵ دقیقه (۲۵ درجه سانتی ‌گراد)

زمان سخت شدن نهایی: ۲۸ روز (۲۵ درجه سانتی‌ گراد)

فروش ملات ترمیمی پایه سیمانی اصلاح شده با اپوکسی در قزوین ، تهران و کرج

در این مقاله به معرفی ملات ترمیمی اپوکسی پرداختیم. شما عزیزان می توانید در هر زمانی برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در خصوص قیمت خرید و فروش ملات ترمیمی پایه سیمانی اصلاح شده با اپوکسی در قزوین ، تهران و کرج با مشاوران ما در گروه ایران بتن تماس بگیرید. 

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
×

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

×