مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

مقدمه

ملات ترمیمی خودتراکم ABA – RM11 ، یک ملات دو جزئی حاوی الیاف با حداکثر اندازه سنگدانه ۵/۲ میلی ‌متر برای تعمیر سازه ‌ها و قطعات بتنی با خواص خودتراکمی، نیمه منعطف، بدون جمع‌ شدگی و با چسبندگی زیاد می‌ باشد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با ملات ترمیمی اصلاح شده با آکریلیک و قیمت خرید و فروش آن در قزوین ، تهران و کرج با ما همراه باشید. 

ملات ترمیمی خودتراکم اصلاح شده با آکریلیک ABA – RM11

همانطور که گفته شد ملات ترمیمی خودتراکم اصلاح شده با آکریلیک یک ملات دو جزئی برای تعمیر انواع سازه ها می باشد. ملات ترمیمی خودتراکم ABA – RM11، در موارد تعمیری که نیاز به یک ملات با روانی زیاد است، استفاده می‌ گردد. از این ملات برای تعمیر مواضعی مانند موارد زیر استفاده می شود:

  • تیر
  • ستون
  • شمع
  • کف ‌های مسلح بتنی
  • و غیره.

 این ملات در صورت وجود عمل ‌آوری مناسب دارای خواص مکانیکی (مقاومت فشاری و خمشی) زیاد، ضریب ارتجاعی، ضریب انبساط حرارتی و خواص نفوذ ناپذیری مشابه بتن با کیفیت بالا، چسبندگی مناسب به بتن پایه و میلگرد (در صورت آماده‌سازی مناسب)، و مقاومت زیاد در برابر سایش خواهد بود.

پیشنهاد می‌گردد از این ملات برای تعمیر تا ضخامت ۴ و حداکثر ۸ سانتی ‌متر در هر لایه استفاده گردد. برای ضخامت ‌های بیشتر، نیاز به افزودن ۳۰ تا ۵۰ درصد وزنی، سنگدانه با دانه‌ بندی مناسب، پس از مشورت با پشتیبانی فنی می ‌باشد. در ادامه دستورالعمل اجرایی و روش مصرف این ملات ذکر شده است. 

روش مصرف

برای استفاده از ملات ترمیمی خودتراکم اصلاح شده با آکریلیک ابتدا سطح تعمیر باید کاملا از گرد و خاک، زنگ ‌زدگی، چربی، رنگ و ذرات لق تمیز گردد و به بتن سالم و مقاوم رسیده باشد. می ‌توان سطح تعمیری را کاملا اشباع کرد و آب اضافی خارج گردد.

برای آماده ‌سازی ملات، جزء B به تدریج به جزء A به همراه آب حدود ۵/۱۲ تا ۵/۱۳ درصد وزن جزء B اضافه شود و به خوبی با مخلوط کن دور پایین (حداکثر ۴۰۰ دور در دقیقه) مخلوط گردد تا یک مخلوط یک نواخت ایجاد شود. در دمای °C20، تا حدود ۴۵ دقیقه می ‌توان از ملات تهیه شده استفاده نمود.

ملات به ‌صورت پیوسته و از روی سطح شیب دار داخل قطعه ریخته شود تا هوا به ‌راحتی خارج گردد و محبوس نشود. در ضمن نیازی به لرزاننده و وسایل تراکمی دیگر نیست. فقط می ‌توان در صورت لزوم، ملات را با میله به قسمت ‌هایی که پر نشده‌اند هدایت نمود.

انبساط از ۱۰ دقیقه پس از ساخت آغاز و تا حدود ۱۵۰ دقیقه بعد ادامه می ‌یابد. به‌ هیچ وجه نباید اجازه داد تا قالب، آب ملات را جذب نماید. ترجیحا از عمل ‌آوری رطوبتی استفاده گردد. در غیر این‌ صورت از تبخیر آب ملات جلوگیری شود.

پس از اتمام یا توقف کار، سریعا تمام تجهیزات با آب کاملا تمیز گردد. در صورت سخت شدن پوشش، فقط به صورت مکانیکی می ‌توان پوشش را جدا نمود. همچنین توصیه می شود این محصول در محل خشک، سرپوشیده، در دمای ۵ تا ۳۵ درجه سانتی ‌گراد و دور از تابش مستقیم نور آفتاب نگهداری گردد. تحت شرایط صحیح نگهداری و در بسته ‌بندی اولیه، تا ۱۲ ماه پس از تولید قابل مصرف می ‌باشد.

اطلاعات فنی

بسته بندی

بسته ۲۵ کیلوگرمی

پشتیبانی فنی

شرکت آرا بتن اروند، در صورت نیاز آماده ارائه خدمات فنی مرتبط در کارگاه می‌باشد.

ویژگی‌های فنی

نوع محصول: خمیر دو جزئی (جزء A: مایع، جزء B: پودر)

رنگ: خاکستری (جزء A: شیری رنگ، جزء B: خاکستری)

جرم مخصوص ملات (kg/L): 15/2

نسبت اختلاط: جزء A به B: 1 به ۲۴ (وزنی)

انبساط (ASTM C827): 5/2 تا ۴ درصد

مقاومت فشاری (ASTM C109): 1 روزه بیش از MPa 7

۳ روزه بیش از MPa 15

۷ روزه بیش از MPa 25

۲۸ روزه بیش از MPa 35

مقاومت خمشی (ASTM C348): 7 روزه بیش از MPa 5/2

۲۸ روزه بیش از MPa 5

آب انداختگی (ASTM C940): ناچیز

زمان عمل آوری رطوبتی: حداقل ۴۸ ساعت (ترجیحا تا ۷ روز)

فروش ملات ترمیمی خودتراکم اصلاح شده با آکریلیک در قزوین ، تهران و کرج

در این مقاله به معرفی یکی از انواع ملات های ترمیمی پرداختیم. نحوه استفاده ، میزان استفاده و نحوه نگهداری از این محصول در بخش های قبلی شرح داده شده است. همچنین می توانید برای خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت فروش ملات ترمیمی خودتراکم اصلاح شده با آکریلیک در قزوین ، تهران و کرج با مشاوران ما در ایران بتن در تماس باشید. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، از شما سپاس گزاریم.