مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

مقدمه

در این مقاله قصد معرفی ملات ترمیمی اصلاح شده با پلیمر و الیاف ABA – RM40 را داریم. لذا شما عزیزان می توانید برای آشنایی بیشتر با مشخصات ، قیمت خرید و فروش ملات ترمیمی اصلاح شده با پلیمر و الیاف در قزوین ، تهران و کرج با ما همراه باشید. اما قبل از هر چیزی شاید برای شما سوال باشد که ملات ترمیمی اصلاح شده چیست و چه کاربردی دارد؟

ملات ترمیمی اصلاح ‌شده با پلیمر و الیاف (تک جزیی)  یک ملات پایه سیمانی حاوی الیاف اصلاح ‌شده با رزین‌ های امولسیونی برای تعمیر سطوح قائم و افقی سازه‌ ها و قطعات بتنی و بدون جمع‌ شدگی می ‌باشد.

کاربرد ملات ترمیمی اصلاح شده با پلیمر و الیاف ABA – RM40

همانطور که اشاره کردیم، ملات ترمیمی اصلاح شده یکی از انواع ملات های پایه سیمانی می باشد که به منظور مقاوم سازی سازه ها و تعمیر سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. ملات ترمیمی ABA – RM40، با خاصیت تیکسوتروپیک و چسبندگی مناسب، در مواردی ‌که نیاز به ماده تعمیری آب ‌بند برای سطوح قائم یا افقی سازه بتنی باشد، استفاده می‌ گردد. از این ملات برای تعمیر مواضع مختلفی استفاده می شود.

برای مثال: 

  • سطوح بتنی
  • کف‌ ها
  • تیر و ستون
  • پر کردن درز بین قطعات 
  • ترمیم مواضع جزئی
  • و غیره.

توجه داشته باشید که توصیه می ‌شود حداکثر ضخامت هر لایه ترمیم از ۶ سانتی ‌متر بیشتر نباشد. 

روش مصرف

برای استفاده از این محصول می بایست به این ترتیب عمل کنید که ابتدا سطح تعمیر باید کاملا از گرد و خاک، زنگ ‌زدگی، چربی، رنگ و ذرات لق تمیز گردد و به بتن سالم و مقاوم رسیده باشد. سپس سطح تعمیری کاملا زبر و اشباع گردد و آب اضافی خارج گردد تا اتصال مناسب بین ملات ترمیمی و بتن پایه حاصل شود.

برای آماده سازی ملات، کل پودر داخل بسته ‌بندی با حدود ۵/۲ تا ۸/۲ لیتر (۵/۱۲ تا ۱۴ درصد) آب هم ‌زده شود. پیشنهاد می ‌گردد ابتدا کل آب داخل مخلوط ‌کن ریخته شود، به تدریج پودر اضافه گردد و حدود ۲ دقیقه مخلوط شود. پس از مدتی انتظار مجددا تا یکنواخت شدن ملات، عملیات اختلاط تکرار گردد. در دمای °C20، تا حدود ۳۰ دقیقه می ‌توان از ملات تهیه شده استفاده نمود.

ملات ترمیمی آماده شده با پاشش، ماله یا دست به ‌خوبی در محل جای دهی و متراکم گردد. ضخامت هر لایه ملات برای سطوح افقی و عمودی ۱ تا ۶ سانتی‌متر و در سطوح بالاسری ۱ تا ۴ سانتی ‌متر اجرا شود. لایه بعدی می ‌تواند پس از گیرش اولیه و آماده ‌سازی سطح، اعمال گردد.

در ساعات اولیه اجرای ملات، از تابش مستقیم آفتاب، دمای زیاد، یخ ‌زدگی و تبخیر محافظت شود و ترجیحا مرطوب‌ سازی سطح از روز سوم استفاده گردد. این ملات در دمای ۵ تا ۳۵ درجه سانتی ‌گراد قابل اجرا است.

نکته

توجه داشته باشید که این محصول می بایست در محل خشک، سر پوشیده و دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری گردد. تحت شرایط صحیح نگهداری، تا ۶ ماه پس از تولید قابل مصرف می‌باشد.

اطلاعات فنی

بسته بندی

کیسه ۲۰ کیلوگرمی

ویژگی ‌های فنی

نوع محصولپودر حاوی الیاف
رنگخاکستری
رنگ ملاتخاکستری
آب مصرفی (%)۵/۱۲ تا ۱۴
جرم‌مخصوص ملات (kg/L)۱/۲

مقاومت فشاری (MPa)

[ASTM C109]

۱روز: بیش از ۱۰

۷ روز: بیش از ۲۵

۲۸ روز: بیش از ۴۵

مقاومت خمشی (MPa)

[ASTM C348]

۲۸ روز: بیش از ۸
زمان گیرش اولیه (ساعت)۲ تا ۴ ساعت

عمق نفوذ آب تحت فشار (mm)

[EN 12390-8]

کمتر از ۵

فروش ملات ترمیمی اصلاح شده با پلیمر و الیاف در قزوین ، تهران و کرج

در این مقاله به معرفی فروش ملات ترمیمی اصلاح شده و ذکر مشخصات فنی آن ، روش و میزان استفاده از آن پرداختیم. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت خرید و فروش ملات ترمیمی اصلاح شده با پلیمر و الیاف در قزوین ، تهران و کرج با مشاوران ما در ایران بتن تماس حاصل بفرمایید. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما سپاس گزاریم.