فهرست مطالب

مقدمه

یکی از انواع مواد افزودنی پرکاربرد در صنعت بتن و ساختمان ملات ترمیمی خودتراکم می باشد. این ماده کاربرد های زیادی در صنعت ساختمان دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت فروش و خرید ملات ترمیمی خودتراکم ABA – RM10 در قزوین ، تهران و کرج با ما در ادامه همراه باشید. 

ملات ترمیمی خودتراکم ABA – RM10، یک ملات حاوی الیاف با حداکثر اندازه سنگدانه 5/2 میلی ‌متر برای تعمیر سازه‌ ها و قطعات بتنی با خواص خودتراکمی و بدون جمع‌ شدگی می ‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مقاله را مطالعه کنید.

ملات ترمیمی خودتراکم ABA – RM10 و کاربرد آن

فروش-ملات-ترمیمی-خودتراکم-در-قزوین-تهران-کرج

همانطور که گفته شد ملات ترمیمی خودتراکم ABA – RM10، یک ملات حاوی الیاف با حداکثر اندازه سنگدانه 5/2 میلی ‌متر برای تعمیر سازه‌ ها و قطعات بتنی می باشد. ملات ترمیمی خودتراکم ABA – RM10 ، در موارد تعمیری که نیاز به یک ملات با روانی زیاد است، استفاده می‌گردد. از این ملات برای موارد تعمیر مواضعی مانند موارد زیر استفاده می شود:

  • تیر
  • ستون
  • شمع 
  • کف ‌های مسلح بتنی 
  • و غیره.

این ملات در صورت وجود عمل ‌آوری مناسب دارای خواص مکانیکی (مقاومت فشاری و خمشی) زیاد، ضریب ارتجاعی، ضریب انبساط حرارتی و خواص نفوذ ناپذیری مشابه بتن با کیفیت بالا، چسبندگی مناسب به بتن پایه (در صورت اشباع ‌سازی آن قبل از مصرف ملات) و میلگرد (در صورت آماده ‌سازی مناسب)، و مقاومت زیاد در برابر سایش خواهد بود.

پیشنهاد می ‌گردد از این ملات برای تعمیر تا ضخامت ۴ و حداکثر ۸ سانتی ‌متر استفاده گردد. برای ضخامت ‌های بیشتر، نیاز به افزودن ۳۰ تا ۵۰ درصد وزنی، سنگدانه با دانه ‌بندی مناسب می باشد.

روش مصرف و نحوه نگهداری

برای استفاده از این ملات ابتدا سطح تعمیر باید کاملا از گرد و خاک، زنگ ‌زدگی، چربی، رنگ و ذرات لق تمیز گردد و به بتن سالم و مقاوم رسیده باشد. سپس سطح تعمیری کاملا اشباع گردد و آب اضافی خارج گردد.

برای آماده‌ سازی ملات، کل پودر داخل بسته ‌بندی با حدود ۹/۳ تا ۳۵/۴ لیتر (۱۳ تا ۵/۱۴ درصد) آب هم‌ زده شود. پیشنهاد می ‌گردد ابتدا کل آب داخل مخلوط ‌کن ریخته شود، به تدریج ملات خشک اضافه گردد و حدود ۳ دقیقه مخلوط شود. سپس پودر های مخلوط نشده و چسبیده به بدنه جدا گردد و حدود ۲ دقیقه تا یکنواخت شدن ملات، عملیات اختلاط تکرار گردد. در دمای °C20، تا حدود ۳۰ دقیقه می‌ توان از ملات تهیه شده استفاده نمود.

سعی گردد ملات به صورت پیوسته و از روی سطح شیبدار داخل قطعه ریخته شود تا هوا به ‌راحتی خارج گردد و محبوس نشود. در ضمن نیازی به لرزاننده و وسایل تراکمی دیگر نیست. فقط می ‌توان در صورت لزوم، ملات را با میله به قسمت‌ هایی که پر نشده‌اند هدایت نمود.

انبساط از ۱۰ دقیقه پس از ساخت آغاز و تا حدود ۱۵۰ دقیقه بعد ادامه می ‌یابد. به‌ هیچ وجه نباید اجازه داد تا قالب، آب ملات را جذب نماید. ترجیحا از عمل ‌آوری رطوبتی استفاده گردد. در غیر این ‌صورت از تبخیر آب ملات جلوگیری شود.

همچنین در خصوص نحوه نگهداری از این محصول توجه داشته باشید که بهتر است این محصول در محل خشک و سر پوشیده نگهداری گردد. تحت شرایط صحیح نگهداری، ملات ترمیمی تا ۱۲ ماه پس از تولید قابل مصرف می ‌باشد.

 

اطلاعات فنی

بسته بندی

کیسه ۳۰ کیلوگرمی

پشتیبانی فنی

شرکت آرا بتن اروند، در صورت نیاز آماده ارائه خدمات فنی مرتبط در کارگاه می‌باشد.

ویژگی‌های فنی

نوع محصولپودر
رنگخاکستری
رنگ ملاتخاکستری
آب مصرفی (%)۱۳ تا ۵/۱۴
جرم‌مخصوص ملات (kg/L)۳۲/۲ تا ۳۰/۲
روانی (%) [ASTM C1437]۱۲۲ تا بیش از ۱۵۰
انبساط (%) [ASTM C827]بیش از ۵/۲ و کمتر از ۴
  

مقاومت فشاری

(MPa) [ASTM C109]

۱روز: ۳۵ تا ۲۵

۳ روز: ۵۵ تا ۴۵

۷ روز: ۶۵ تا ۵۵

۲۸ روز: ۷۵ تا ۶۵

۹۰ روز: ۸۵ تا ۷۵

  

مقاومت خمشی

(MPa) [ASTM C348]

۷روز: ۱۰۰ تا ۷۵

۲۸ روز: ۱۲۰ تا ۱۰۰

  

زمان گیرش (ساعت) [ASTM C191]

اولیه: ۳:۳۰ تا ۴:۳۰

نهایی: ۴:۱۵ تا ۵

  

آب انداختگی (%)

۰
زمان عمل‌آوری رطوبتیحداقل ۴۸ ساعت (ترجیحا تا ۷ روز)

فروش ملات ترمیمی خودتراکم در قزوین ، تهران و کرج

در این مقاله به معرفی یکی از انواع مصالح پر کاربرد در صنعت ساختمان یعنی ملات خودتراکم پرداختیم. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت خرید و فروش ملات ترمیمی خودتراکم در قزوین ، تهران و کرج با مشاوران ما در ایران بتن تماس حاصل کنید. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما سپاس گزاریم. 

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
×

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

×