مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

مقدمه

در این مقاله قصد معرفی گروت آماده پر مقاومت ABA – GR11 را داریم. لذا شما می توانید علاوه بر کسب اطلاعات کامل در خصوص اطلاعات فنی، روش و میزان مصرف این افزودنی بتن، برای اطلاع از قیمت خرید و فروش گروت آماده در قزوین ، تهران و کرج نیز با ما در تماس باشید.

گروت آماده پر مقاومت ABA – GR11 و کاربرد آن

همانطور که گفته شد در این مقاله به معرفی گروت آماده و مشخصات فنی آن می پردازیم. در این خصوص لازم است اشاره کنیم که گروت آماده ABA – GR11 ، حاوی سنگدانه سیلیسی با حداکثر اندازه ۵/۲ میلی ‌متر با خواص روانی مناسب و بدون جمع ‌شدگی می ‌باشد.

گروت آماده ABA – GR11 ، برای هر نوع گروت ‌ریزی که نیاز به مقاومت فشاری اولیه و نهایی زیاد و همچنین خواص انبساطی مهار شده داشته باشد، قابل استفاده است. از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گروت ‌ریزی ‌های زیر صفحات ستون ساختمان‌ ها
  • ماشین ‌آلات صنعتی و پل‌ ها
  • پر نمودن فضا های خالی و حفرات
  • کاشت میلگرد 
  • پر نمودن فضای پیش ‌تنیدگی
  • و غیره.

البته توجه داشته باشید که پیشنهاد می ‌گردد از این گروت برای قطعات تا ضخامت حداکثر ۸ سانتی ‌متر استفاده گردد.

روش و میزان مصرف

برای آماده ‌سازی گروت، کل پودر داخل بسته ‌بندی با حدود ۲/۲ تا ۴/۲ لیتر (۱۱ تا ۱۲ درصد) آب هم ‌زده شود. پیشنهاد می ‌گردد ابتدا کل آب داخل مخلوط‌ کن ریخته شود و پودر گروت به تدریج اضافه گردد. از گروت حاصل با دمای °C20، تا حدود ۲۰ دقیقه می ‌توان استفاده نمود.

انبساط از ۱۰ دقیقه پس از ساخت آغاز و تا حدود ۱۵۰ دقیقه بعد ادامه می ‌یابد. ابتدا سطح گروت ‌ریزی باید کاملا از گرد و خاک، زنگ ‌زدگی، چربی، رنگ و ذرات لق تمیز گردد و به بتن سالم و مقاوم رسیده باشد. سپس سطح کاملا اشباع گردد و سپس آب اضافی خارج گردد.

سعی گردد گروت به‌ صورت پیوسته و از روی سطح شیبدار داخل قطعه ریخته شود تا هوا به ‌راحتی خارج گردد و محبوس نشود. در ضمن نیازی به لرزاننده و وسایل تراکمی دیگر نیست. فقط می‌ توان در صورت لزوم، گروت را با میله به قسمت ‌هایی که پر نشده ‌اند هدایت نمود. ترجیحا تا ۷ روز از عمل ‌آوری رطوبتی استفاده گردد. در هر صورت از تبخیر آب گروت جلوگیری شود.

نحوه نگهداری

همچنین در خصوص نحوه نگه داری از این محصول نیز باید اشاره کنیم که بهتر است این افزودنی در محل خشک و سر پوشیده نگهداری گردد. تحت شرایط صحیح نگهداری، تا ۱۲ ماه پس از تولید قابل مصرف می‌باشد.

اطلاعات فنی

بسته بندی

کیسه ۲۰ کیلوگرمی

پشتیبانی فنی

شرکت آرا بتن اروند، در صورت نیاز آماده ارائه خدمات فنی مرتبط در کارگاه می‌باشد.

ویژگی‌های فنی

نوع محصول: پودر

رنگ: خاکستری

رنگ گروت: خاکستری

آب مصرفی: ۱۱ تا ۱۲ درصد

جرم مخصوص گروت (kg/L): 10/2 تا ۲۰/۲

انبساط (ASTM C827): تا ۲ درصد

مقاومت فشاری (ASTM C109): 1 روزه بیش از MPa 30

۳ روزه بیش از MPa 45

۷ روزه بیش از MPa 55

۲۸ روزه بیش از MPa 65

مقاومت خمشی (ASTM C348): 7 روزه بیش از MPa 4

۲۸ روزه بیش از MPa 7

آب انداختگی (ASTM C940): ناچیز

زمان عمل آوری رطوبتی: حداقل ۴۸ ساعت (ترجیحا تا ۷ روز)

فروش گروت آماده پر مقاومت در قزوین ، تهران و کرج

در این مقاله یکی از پر استفاده ترین انواع مواد افزودنی بتن یعنی گروت آماده پرمقاومت را معرفی کردیم. اگر قصد خرید و سفارش این محصول را دارید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت فروش گروت آماده در قزوین ، تهران و کرج با مشاوران ما در گروه ایران بتن تماس حاصل بفرمایید.