مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

آخرين مقالات

خرید و فروش ماسه دوبار شور | شسته | طبیعی | شکسته برای بتن آماده در تهران کرج شهریار

توضیحات

همانطور که می دانید ماسه یکی از مهم ترین مواد و مصالح برای تولید بتن می باشد. اما این ماده در انواع مختلفی و با کاربری های مختلفی وجود دارد. برای مثال ماسه طبیعی ، ماسه شسته ، ماسه شکسته ، ماسه کفی بادی ، ماسه ۳-۰ و غیره. اگر در این صنعت فعالیت دارید و نیاز به خرید و فروش ماسه دوبار شور در تهران دارید در ادامه برای اطلاع از جزئیات بیشتر و قیمت خرید و فروش ماسه سپید شهرزاد در تهران با ما همراه باشید.

ماسه طبیعی ۰-۶ ماسه طبیعی معدن سپید شهرزاد به دلیل شکل و بافت آن و توزیع دانه های ریز گرد گوشه در آن دارای خصوصیات ویژه ای جهت تولید بتن های خاص می باشد. این ماسه با توجه به نوع دانه بندی آن باعث شرایط میکرو ساختار یکنواخت تر و فصل مشترک با تخلخل کمتر در بتن می گردد و کمک شایانی در رسیدن به قابیلت پایداری و عبور در بتن های خودتراکم می نماید. این محصول مطابق با استاندارد ASTM C33 می باشد. همچنین انواع ماسه های موجود عبارتند از:

 • ماسه دوبار شور
 • ماسه شسته
 • ماسه طبیعی
 • ماسه شکسته
 • ماسه کفی بادی
 • ماسه ۰ – ۳
 • ماسه ۰ – ۶
 • ماسه ۰ – ۸

ماسه مخصوص برای بتن آماده و پروژه های در حال اجرا، قطعات بتنی پیش ساخته اعم از جدول بلوک کفپوش و موزاییک و غیره. در ادامه و در جدول زیر قیمت مصالح روز ارائه شده است. قیمت فروش و خرید مصالح و انواع ماسه برای تحویل در معدن در تهران به شرح ذیل می باشد. لازم بذکر است که مصالح در پای کار یا پروژه قابل تحویل می باشد.

ردیف
انواع
تومان
۱ ماسه خاکی ۵۸۰۰۰
۲ ماسه کفی ۵۸۰۰۰
۳ ماسه شکسته ۷۸۰۰۰
۴ انواع شن ۸۸۰۰۰
۶ ماسه دوبارشور طبیعی (بتن) ۹۳۰۰۰
۷ مخلوط شن و ماسه شکسته ۹۰۰۰۰
۸ مخلوط شن و ماسه دوبارشور(بتن)

 

 

موارد مصرف: بتن خود تراکم (SCC) | بتن اکسپوز |  بتن آب بند | بتن با عملکرد بالا (HPC)

ادرس: شهریار 

خرید و فروش ماسه در تهران
خرید و فروش ماسه در تهران

فروش ماسه دوبار شور

ماسه طبیعی دوبار شور بدین صورت تولید می شود که ابتدا این سنگدانه ها با دستگاه مخصوص دوبار شسته و سپس الک می گردد . پس از شستشو ماسه از لحاظ دانه بندی تمیز تر و مقدار مواد ریز تر از ۷۵ میکرون آن بسیار کم می گردد .

عموما شستشو ماسه به سه هدف انجام می پذیرد .

 • کاهش املاح زیان آور اطراف ذرات ماسه
 • کاهش ذرات خیلی سبک مانند ذغال ، چوب و …
 • کاهش ذرات رس و شیل

بدیهی است که شدت زیاد شستن ماسه در موارد اول و دوم ضرری برای بتن و ملات ساخته شده نداشته و سبب افزایش کیفیت ماسه می گردد . اما واقعیت آن است که چناچه صرفا ذرات رس و شیل را با شستن زیاد کاهش دهیم نیر ضرری برای بتن نخواهد داشت اما مشکل اصلی آن است که اغلب برای حذف کامل رس و شیل ، ذرات ریز ماسه و لای های ریز تر از ۷۵ میکرون که نقش مفید و مهمی را در بتن بازی می کند نیز حذف می شود .

این ذرات ریز با افزایش سطح مخصوص ذرات سنگدانه ها سبب افزایش جذب آب سنگدانه شده و در نتیجه قابلیت پمپاژ بتن افزایش پیدا کرده و همچنین آب انداختگی و استعداد جدا شدگی بتن به ویژه در بتن های با کارایی بالاتر کاهش پیدا می کند ؛ چراکه این خواص در گرو وجود ذرات ریز تر از ۳۰۰ میکرون تا ۲۰ میکرون است و حذف بی مورد آن ها می تواند مشکلاتی را برای بتن به وجود آورد .

بنابراین باید سعی نمود روش شستن ماسه ها چنان انتخاب شود و شدت شستن ماسه ها به صورتی باشدکه جهت حذف رس و شیل ،ذرات ریز مفید از بین نرود و بتن خشن نگردد . این مورد اولین مورد مهم در فروش ماسه دوبار شور به شمار می رود .

در آیین نامه ACI 304.2R ( بتن پمپی ) به صراحت ذکر شده است که هر چند ماسه منطبق بر ASTM C33  برای بتن پمپی به کار می رود اما تجربه نشان داده است که ذرات ریز ماسه باید تا حدودی افزایش یابد . درصد گذشته از الک ۳۰۰ میکرون بهتر است بین ۱۵ تا ۳۰ درصد و گذشته از الک ۱۵۰ میکرون بین ۵ تا ۱۰ درصد باشد .

بتن غلتکی به عنوان بتنی که اسلامپ صفر دارد از جمله بتن هایی است که نیاز به ماسه ای با ریز دانه زیاد دارد .ریز دانه گذشته از الک ۷۵،۱۵۰ و ۳۰۰ میکرون باید آنقدر زیاد باشد که دانه بندی مخلوط سنگدانه مطلوب گردد . جالب است بدانیم درصد گذشته از الک ۷۵ میکرون بری مخلوط سنگدانه بتن غلتکی بین ۲ تا ۸ درصد در نظر گرفته شده و پر واضح است که در ماسه مطلوب ، باید درصد گذشته از الک ۷۵ میکرون بین ۵ تا ۱۶ درصد باشد . برای الک ۳۰۰ میکرون و ۱۵۰ میکرون محدوده مناسب در مخلوط به ترتیب (۹ تا ۲۴) و ( ۶ تا ۱۸) درصد خواهد بود.

بنابراین در مورد ماسه این حدود برای الک ۳۰۰ میکرون ( ۱۵ تا ۴۵)و الک ۱۵۰ میکرون ( ۱۰ تا ۳۰) درصد می تواند باشد . پس در نتیجه می توان گفت نکته پر اهمیت بعدی در فروش ماسه دوبار شور شناخت دقیق بتن مورد استفاده و الزامات مورد نیاز برای سنگدانه های آن است .

ماسه دوبار شور برای بتن ریزی های مرسوم ساختمانی به دلیل عاری بودن از هرگونه مواد اضافی بسیار مناسب است . همچنین ماسه دوبار شور جهت ساخت ملات های ساختمانی مخصوصا ملات های حساس بسیار پر کاربرد است .

موضوع بعدی از دیدگاه مقاومت بتن است . استفاده از ماسه که به خوبی شسته نشده و ذرات مضر آن می تواند از دو جهت بر مقاومت فشاری بتن تاثیر منفی بگذارد . همانطور که پیشتر عنوان شد شستن ماسه جهت از بین بردن خاک اضافی ، و ذرات مضر از اطراف ماسه صورت می گیرد. این مواد در حالت عادی می تواند با حضور درون بتن و تضعیف لایه بتن ماسه و سیمان در بتن سبب وجود نقطه ضعف در بتن در این نقاط شده و بر مقاومت فشاری بتن تاثیر منفی بگذارد .

دیدگاه دیگر اینکه همانطور که گفته شد ماسه هایی که ذرات رس و شیل بیشتر دارند دارای سطح ویژه بالاتری بوده و این بدین معنی است که این ذرات در محیط بتن آب بیشتری را جذب خواهند کرد . در نتیجه در هنگام ساخت بتن یا باید از فوق روان کننده بیشتری استفاده کرد و یا باید مقدار آب موجود در بتن را افزایش داد . افزایش مقدار آب بتن سبب افزایش نسبت آب به سیمان شده و مقاومت و دوام بتن را کاهش می دهد .

خرید و فروش ماسه در تهران
خرید و فروش ماسه در تهران

آزمایش هم ارز ماسه (SE)

آزمایش هم ارز ماسه با هدف تعیین مقدار ذرات ریز تر از ۰٫۰۶ میلی متر در ماسه به کار می رود . استاندارد ملی ایران (آبا) و همچنین مبحث نهم مقررات ملی ساختمان مقدار مواد زیان آور در سنگدانه های ریزدانه ( ماسه) و درشت دانه (شن) ارائه شده است . مشروح این آزمایش در استاندارد ملی ایران به شماره ۴۴۶ ارائه شده است . همچنین با استناد به این استاندارد می توان گفت که در بتن هایی که در معرض سایش قرار می گردد باید مقدار مواد مضر ریز تر از الک ۲۰۰ محدود تر باشد .

نتیجه گیری

با توجه به موارد گفته شده می توان در هنگام خرید و فروش ماسه در تهران به این موارد دقت کرد:

 • ضروری است که ذرات ریزدانه مورد استفاده در بتن قبل از استفاده مورد شستشو قرار گیرد . این عمل موجب افزایش مقاومت بتن و افزایش کیفیت بتن ریزی خواهد شد .
 • فروش ماسه دوبار شور که با حساسیت زیاده از حد شسته شده باشد میتواند برای بتن مضر باشد . استفاده از بتن می تواند در شرایطی مستعد جداشدگی و آب انداختگی بوده و یا کیفیت پمپ پذیری این بتن کاهش یابد.
 • جهت سنجیدن میزان کیفیت ماسه دوبار شور هنگام فروش آن توسط تامین کنندگان ، میتوان از آزمون هم ارز ماسه (SE) و مقایسه آن با مقادیر ارائه شده در استاندارد مبحث نهم مقررات ملی ساختمان یا آیین نامه آبا استفاده کرد .

 گروه ایران بتن، بتن و صنایع وابسته

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “خرید و فروش ماسه دوبار شور | شسته | طبیعی | شکسته برای بتن آماده در تهران کرج شهریار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری این صفحه در شبکه های اجتماعی
پینترست
لینکدین
واتساپ
ایمیل
تلگرام
چاپ