مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

یکی از مواد جانبی که در کارخانه های ذوب آهن تولید می شود، سرباره آهن گدازی برای بتن می باشد. این سرباره ها در صورتی که با آب ترکیب شوند، واکنشی نمی دهند اما برخلاف مواد پوزولانی با هیدرو اکسید کلسیم به سرعت واکنش می دهند. هیدروکسید کلسیم نقش کاتالیزگر را در هنگام آبگیری سیمان ایفا می کند اما با حضور آب واکنش شبه سیمانی دارند با این تفاوت که هیدروکسید کلسیم تولید نمی شود. بیشتر وزن سرباره آهن گدازی برای بتن را موادی چون منیزیم،  اکسید های سیلیس، آلومینیوم و هم چنین کلسیم تشکیل می دهد و تنها کمتر از ۵ درصد آن شامل گوگرد ، اکسید های آهن و منگنز است. در ادامه قصد داریم تا شما را بیشتر با این ماده آشنا کرده و نحوه خرید و فروش سرباره آهن گدازی برای بتن را بررسی کنیم.

مطالعه بیشتر: سرباره آهن گدازی برای بتن

فروش سرباره آهن گدازی برای بتن
فروش سرباره آهن گدازی برای بتن

کیفیت مطلوب فروش سرباره آهن گدازی برای بتن

به طور کلی می توان کیفیت سرباره ها را به نسبت وزنی تشکیل دهنده اکسیدهای اصلی مرتبط ساخت. سرباره دارای خاصیت هیدرولیکی می باشد که این مورد از خنک شدن آنی مواد مذاب به دست می آید که در کثر مواقع این کار به واسطه دی هیدروژن اکسید یا همان آب انجام شده و در نهایت سرباره آهن گدازی به ماده شیشه ای با سایز کوچک تر از ۴.۷۵ میلی متر تبدیل می شود. پس از کاهش دمای سرباره آهن گدازی، این ماده را به منظور ریز کردن دانه هایش به اندازه دانه های سیمان خشک و آسیاب می کنند. نکته قابل توجه این که چنان که کاهش دمای سرباره آهن گدازی به صورت تدریجی و با سرعت آهسته انجام گیرد، روباره ترکیب بلوری می یابد که خواص سیمانی لازم و کافی ندارد. بهتر است برای خرید و فروش سرباره آهن گدازی برای بتن به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید تا محصولی با کیفیت مطلوب در اختیار شما قرار گیرد.

تاثیر استفاده از سرباره آهن گدازی برای بتن

استفاده از این ماده نه تنها بر روی خواص بتن تازه بلکه بر روی خواص بتن سخت شده نیز تاثیر مثبت می گذارد. از جمله مزیت های استفاده از سرباره آهن گدازی برای بتن می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

فروش سرباره آهن گدازی برای بتن
فروش سرباره آهن گدازی برای بتن

خرید و فروش سرباره آهن گدازی برای بتن

اگر قصد دارید که سازه شما از مقاومت فوق العاده ای برخوردار باشد، باید از با کیفیت ترین بتن موجود در بازار برای ساخت آن استفاده کنید. همان طور که ذکر شد بتن هایی که با سرباره آهن گدازی ترکیب شدندف مقاومتی چند برابر نسبت به بتن های معمولی دارند. برای خرید و فروش سرباره آهن گدازی برای بتن می توانید با پشتیبانان ما تماس گرفته و درخواست خود ثبت کنید. هم چنین می توانید از خدمات مشاوره بتن ما نیز برخوردار شوید. از این که تا اینجای مقاله همراه ما بودید، از شما بسیار سپاس گزاریم.