مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

مقدمه

در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از محصولات کاربردی در صنعت بتن و ساختمان بپردازیم. این محصول تحت عنوان روغن قالب بتن شناخته می شود. اما کاربرد آن چیست و روش استفاده از آن چگونه است؟ در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روغن قالب ABA – RA10 و قیمت خرید و فروش آن در قزوین ، تهران و کرج با ما همراه باشید.

روغن قالب بتن ABA – RA10 و کاربرد آن

روغن قالب ABA – RA10، محصولی بر پایه روغن ‌های معدنی تصفیه شده می ‌باشد و شامل افزودنی ‌هایی برای جلوگیری از حبس هوا و سهولت جدا شدن قالب از بتن است. این روغن قالب، خاصیت آب دوستی و مخلوط شدن با آب را دارا می‌ باشد. 

روغن قالب ABA – RA10، به خاطر خواص ناشی از افزودنی ‌های موجود در آن، علاوه بر سهولت جدا شدن بتن از قالب های چوبی، فلزی و پلیمری، مانع حبس هوا بین بتن و قالب و چسبیدن ذرات سیمان به قالب می ‌گردد. این روغن قالب، بر روی سطح بتن ایجاد لکه نمی‌ کند و بر خواص بتن در تماس با قالب اثر منفی ندارد. این روغن قالب را می ‌توان برای قالب‌ های لغزنده، قطعات پیش ‌ساخته و سایر قالب ‌ها استفاده نمود. این محصول برای انواع قالب مناسب می باشد:

  • قالب پلیمری
  • قالب چولی
  • قالب فلزی
  • و غیره.

مقدار و روش مصرف

هر لیتر ABA – RA10 می ‌تواند حدود ۲۵ تا ۷۵ متر مربع از سطح قالب (با توجه به زبری سطح و نحوه اعمال) را بپوشاند. برای اعمال ABA – RA10، ابتدا سطح قالب تمیز گردد (برای قالب چوبی نو، ابتدا یک لایه برای جذب اعمال شود)، سپس با استفاده از قلم‌ مو یا اسپری روغن بر سطح قالب اعمال شود. دقت گردد که لایه نازکی از روغن قالب بر روی سطح قالب اعمال گردد و در صورت تجمع روغن در گوشه‌ های قالب، روغن اضافی خارج گردد.

وجود لایه ضخیم روغن و یا تجمع آن در گوشه ‌های قالب می‌ تواند به تاخیر در گیرش بتن آن محل منجر گردد. روغن قالب ABA – RA10 هیچگونه نیازی به رقیق ‌سازی و مخلوط کردن ندارد. اما در صورت نیاز می‌ توان آن را با هر نسبتی با آب مخلوط نمود.

همچنین توجه شود که این محصول می بایست در محل سرپوشیده و دور از تابش مستقیم نور آفتاب نگهداری گردد. تحت شرایط صحیح نگهداری، تا ۲۴ ماه پس از تولید قابل مصرف می ‌باشد.

اطلاعات فنی

بسته بندی

گالن ۲۰ لیتری/ بشکه ۲۲۰ لیتری

پشتیبانی فنی

شرکت آرا بتن اروند، در صورت نیاز آماده ارائه خدمات فنی مرتبط در کارگاه می‌ باشد.

ویژگی ‌های فنی

نوع محصول: مایع با لزجت کم

رنگ: قهوه‌ای روشن

جرم مخصوص: ۰۲/۰ ± ۸۵/۰

فروش روغن قالب بتن در قزوین ، تهران و کرج

در این مقاله به معرفی یکی از محصولات پر کاربرد در صنعت بتن پرداختیم. این محصول به منظور جلوگیری از چسبیدن بتن به انواع قالب ها مورد استفاده قرار می گیرد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت خرید و فروش روغن قالب بتن در قزوین ، تهران و کرج با ما در ارتباط باشید.