مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

مقدمه

در این مقاله به معرفی یکی از انواع محصولات پر فروش در صنعت بتن می پردازیم. اگر شما در این صنعت فعالیت دارید، به احتمال زیاد نام ماده عمل آوری بتن یا کیورینگ متریال به گوش شما رسیده است. اما این محصول چیست؟ در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشخصات فنی این محصول، قیمت خرید و فروش ماده عمل آوری بتن ( پایه آبی ) ABA – CA20 در قزوین ، تهران و کرج با ما همراه باشید.

ماده عمل آوری بتن پایه آبی ABA – CA20 و کاربرد آن

در خصوص معرفی این محصول باید اشاره کنیم که ماده عمل ‌آوری بتن ABA – CA20، محصولی بر پایه امولسیون پایه آبی می باشد. این ماده با ایجاد یک لایه محافظ از تبخیر آب سطحی و جسم بتن و یا ملات تازه و سخت‌ شده جلوگیری می ‌نماید.

ماده عمل ‌آوری بتن ABA – CA20، برای اعمال بر روی کلیه سطوح بتنی که امکان عمل‌ آوری رطوبتی وجود ندارد و یا بسیار مشکل می ‌باشد، قابل استفاده است. از جمله موارد استفاده و کاربرد ماده عمل آوری بتن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سطوح کف ‌های بتنی پارکینگ‌ ها
  • فرودگاه ‌ها
  • کارخانجات
  • عرشه پل ‌ها
  • رویه ‌های بتنی
  • دال ‌ها
  • تیر
  • ستون
  • سازه‌ های بتنی
  • و غیره.

لایه محافظ ایجاد شده بر روی سطح بتن پس از چند روز (۱۰ تا ۱۵ روز) از زمان اعمال بر روی سطح، در اثر اکسید شدن و اشعه ماورا بنفش آفتاب، شروع به پوسته شدن می ‌کند که با سایش و یا اعمال فشار آب از سطح بتن برداشته می ‌شود.

در ضمن در صورت وجود رنگدانه سفید در این ماده، تابش آفتاب منعکس شده و دمای داخل بتن از این طریق چندان افزایش نمی ‌یابد.

مقدار و روش مصرف

برای استفاده از این محصول توجه داشته باشید که هر لیتر ABA – CA20 می ‌تواند حدود ۴ تا ۶ متر مربع از سطح بتن را بپوشاند. میزان دقیق پوشش ‌دهی سطح به عوامل مختلفی از جمله بافت و شکل سطح بتن و نحوه اعمال پوشش بستگی دارد. 

همچنین برای اعمال ABA – CA20، پس از اطمینان از اتمام آب ‌انداختن بتن، ابتدا محصول به‌ خوبی هم زده شود و سپس توسط افشانه و یا قلم ‌مو بر روی بتن و ترجیحا در دو لایه عمود بر هم اعمال گردد. تا پیش از خشک شدن سطح ماده عمل ‌آوری، از عبور و پاشش آب بر روی سطح جلوگیری شود. ماده عمل ‌آوری بتن ABA – CA20 نیازی به رقیق‌ سازی ندارد.

این محصول می بایست در محل سر پوشیده، دور از تابش مستقیم نور آفتاب و در دمای ۵ تا ۳۵ درجه سانتی ‌گراد نگهداری شود. همچنین توجه داشته باشید که تحت شرایط صحیح نگهداری، این محصول تا ۱۲ ماه پس از تولید قابل مصرف می ‌باشد.

مشخصات فنی

بسته بندی

گالن ۲۰ لیتری/ بشکه ۲۲۰ لیتری

ویژگی ‌های فنی

نوع محصول: مایع (امولسیون)

رنگ: سفید

جرم مخصوص: ۰۲/۰ ± ۹۷/۰

زمان خشک شدن: ۲ تا ۳ ساعت

فروش ماده عمل آوری بتن در قزوین ، تهران و کرج

در این مقاله به معرفی یکی از انواع محصولات کمکی در صنعت بتن تحت عنوان ماده عمل آوری پرداختیم. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت خرید و فروش ماده عمل آوری بتن در قزوین ، تهران و کرج با مشاوران ما در گروه ایران بتن تماس حاصل بفرمایید.