مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

بتن عیار ۴۵۰ یکی از کاربردی ترین انواع بتن در صنعت ساخت و ساز می باشد که می توان آن را به صورت آماده از کارخانه جات تولیدی تهیه نمود. منظور از اعیار در بتن میزان سیمان مصرفی در طرح اختلاط آن می باشد. برای مثال بتن عیار ۴۵۰ به بتنی گفته می شود که برای تولید هر متر مکعب آن، حدود ۴۵۰ کیلوگرم سیمان استفاده شده باشد. در این مقاله قصد داریم تا کاربرد بتن عیار ۴۵۰ ، اجزای تشکیل دهنده آن و عوامل موثر بر روی قیمت فروش بتن عیار ۴۵۰ در تهران در تهران را بررسی کنیم. از اینکه که ایران بتن را برای مطالعه انتخاب کرده اید، از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم.

فروش بتن عیار ۴۵۰ در تهران
فروش بتن عیار ۴۵۰ در تهران

بتن عیار ۴۵۰ چیست؟

همان طور که پیش تر اشاره شد عیار یکی از اصطلاحاتی است که برای نشان دادن میزان سیمان مصرفی در هر متر مکعب بتن به کار میرود. لازم به ذکر است که عیار بتن رابطه مستقیمی با مقاومت فشاری بتن دارد. به طوری که هرچه میزان سیمان مصرفی بیشتر باشد، مقاومت فشاری بتن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. برای مثال می‌توان ادعا داشت که مقاومت فشاری بتن ۴۵۰ بیشتر از بتن عیار ۳۰۰ است. البته همیشه این اصل صدق نمی کند و ممکن است با توجه به فرایند تولید بتن و هیدراسیون، افزایش سیمان مصرفی برای تولید بتن باعث افزایش مقاومت فشاری نهایی بتن نشود. شما می توانید برای درک بیشتر این اصل به آیین نامه بتن ایران مراجعه کنید.


کاربرد و فروش بتن عیار ۴۵۰ در تهران

بتن عیار ۴۵۰ در در صنعت های گوناگونی همچون بنایی، بندکشی، آجر کشی، سرامیک کاری، کاشی کاری و غیره کاربرد دارد و این یکی از دلایلی است که کارخانجات تمایل زیادی به فروش بتن عیار ۴۵۰ در تهران دارند. چرا که سود هنگفتی در فروش بتن ۴۵۰ برای کار خانه های تولیدی نهفته است.

 اجزای تشکیل دهنده بتن عیار ۴۵۰

برای تولید بتن عیار ۴۵۰ مصالحی همچون شن، ماسه، سیمان، آب و … به کار گرفته می شود. در جدول زیر، مورد نیاز ساز برای تولید بتن عیار ۴۵۰ بررسی شده است.

ماده مصرفی مقدار بر اساس کیلوگرم
شن ۶۸۰
ماسه ۱۰۳۰
سیمان ۴۵۰
آب ۲۴۰
مواد افزودنی به میزان لازم
مواد مصرفی برای تولید بتن عیار ۴۵۰  

لازم به ذکر است که  برخی از کارخانجات تولیدی از افزودنی های بتن همچون ژل میکروسیلیس ، ضد یخ بتن برای تولید بتن استفاده می کنند. استفاده از افزودنی های بتن می‌تواند باعث بهبود خواص بتن و و افزایش مقاومت فشاری آن شود. معمولاً کارخانه هایی که به دنبال تولید بتن با کیفیت و بهبود سود از طریق فروش بتن عیار ۴۵۰ در تهران هستند، از افزودنی های بتن غافل نمی شود.


قیمت فروش بتن عیار ۴۵۰ در تهران

قیمت فروش بتن عیار ۴۵۰ در تهران تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. این ماده در مقیاس متر مکعب به فروش می رسد. از عواملی که در قیمت فروش بتن عیار ۴۵۰ در تهران تاثیر می گذارند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مطالعه بیشتر:

متاسفانه آمار گواه بر آن است که کارخانجات برای افزایش فروش بتن عیار ۴۵۰ در تهران از شیوه های نادرست برای کاهش قیمت بتن استفاده می کنند. برای مثال از مصالح و مواد اولیه با کیفیت نامطلوب استفاده می کنند. به خاطر داشته باشید که نوع سیمان مصرفی و مواد افزودنی بتن تاثیر مستقیم بر روی مقاومت و دوام بتن نهایی می گذارد. توصیه داریم تنها با مراکز و تولیدی های معتبر برای خرید و فروش بتن عیار ۴۵۰ در تهران اقدام فرمایید.