مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

مقدمه

صنعت ساختمان را می توان به عنوان یکی از قدیمی ترین صنایع برشمرد. این صنعت به صورت مستقیم با زندگی انسان سرو کار دارد. بشر همواره به ساخت فضایی برای زیستن نیاز داشته و دارد. اما حالا با پیشرفت تکنولوژی وسایل و مصالح ساختمانی نیز پیشرفت کرده اند. یکی از مهم ترین مصالح در این صنعت اسپیسر می باشد. اسپیسر ها در انواع مختلفی اعم از پلاستیکی موجود می باشند. در ادامه برای کسب اطلاع از قیمت اسپیسر پلاستیکی برای آرماتور بندی و میلگرد با ما در ایران بتن همراه باشید.

اسپیسر چیست؟

قبل از آن که به موضوع اصلی یعنی قیمت اسپیسر های پلاستیکی برای آرماتور بندی و میلگرد برسیم، لازم است تا مقدمه ای در خصوص این محصول ارائه کنیم. اسپیسر برای کاور کردن میلگرد و جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی آن در فونداسیون و موارد دیگر استفاده می شود که در اشکال و جنس های مختلفی در بازار موجود است. 

از بزرگ‌ ترین دلایل نابودی سازه های بتنی، اکسید شدن و به مرور زمان، خوردگی آرماتور ها است. اگر آرماتور و مفتول آرماتوربندی دچار خوردگی شود، افزایش حجم پیدا کرده و بتن اطرافش را خراب می کند. اگر چنین وضعی به وجود بیاید، میلگرد در داخل بتن سر خورده و دیگر نمی تواند افزایش مقاومت کشش سازه را تأمین کند.

از علل اصلی خوردگی میلگرد، کم بودن کاور بتن می باشد. اگر ضخامت کاور بتن مناسب باشد، دیگر میلگرد با هوا در تماس نیست، در نتیجه دچار خوردگی هم نمی شود. نازک بودن کاور بتنی می تواند دلایل مختلفی از جمله نظارت ضعیف و عدم دانش کافی، داشته باشد. امروزه برای حل این مشکل از این محصول استفاده می کنند. 

حال به ذکر برخی از مزایای استفاده از اسپیسر پلاستیکی در قالب یک لیست می پردازیم:

  1. به وجود آوردن یک پوشش یکنواخت برای رویه آرماتور ها.
  2. ارزان بودن و کاهش هزینه های پروژه.
  3. وزن ناچیز و در نتیجه حمل و نقل بسیار آسان.
  4. افزایش سرعت انجام کار 
  5. کاهش زمان مورد نیاز برای اتمام پروژه.
  6. در هم فرو رفتن کامل با بتن به علت خلل و فرج ساختاری آن
  7. افزایش مقاومت بتن و سازه
  8. افزایش مقاومت میلگرد ها
  9. و غیره.

قیمت اسپیسر پلاستیکی برای آرماتور بندی و میلگرد

 قیمت اسپیسر بر اساس جنس اسپیسر متفاوت است و برای خرید اسپیسر باید به جنس آن توجه کرد. همانطور که اشاره کردیم، اسپیسرهای پلاستیکی یکی از انواع اسپیسرها می باشند. شما عزیزان می توانید برای خرید، سفارش و یا اطلاع از قیمت اسپیسر پلاستیکی برای آرماتور بندی و میلگرد با مشاوران ما در ایران بتن تماس حاصل بفرمایید.