مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

مقدمه

در این مقاله قصد معرفی خمیر کاشت میلگرد پایه سیمانی اصلاح‌شده با اپوکسی را داریم. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت خرید و فروش آن در قزوین ، تهران و کرج با ما همراه باشید. خمیر کاشت میلگرد ABA – AAP20 اصلاح شده با اپوکسی ، یک ملات سه جزئی پایه سیمانی اصلاح شده با اپوکسی می ‌باشد که دارای خواص چسبندگی مناسب و بدون جمع ‌شدگی است.

خمیر کاشت میلگرد پایه سیمانی اصلاح‌ شده با اپوکسی و کاربرد آن

همانطور که گفته شد خمیر کاشت میلگرد ABA – AAP20، یک ملات سه جزئی پایه سیمانی اصلاح شده با اپوکسی می ‌باشد که دارای خواص چسبندگی مناسب و بدون جمع‌ شدگی است. 

خمیر کاشت میلگرد ABA – AAP20، در مواردی که نیاز به کاشت میلگرد، انکر بولت، پیچ و غیره باشد و یا نیاز به چسباندن، نصب و تثبیت قطعات فلزی، کامپوزیتی، و غیره است، استفاده می ‌گردد. از این خمیر در مواردی استفاده می ‌گردد که بار وارد به قطعه کاشته شده و یا نصب شده استاتیکی و یا دینامیکی متوسط باشد.

پس از اختلاط سه جزء، خمیری با کارایی مناسب و چسبندگی بالا ایجاد می ‌گردد که امکان اعمال آن بر سطوح قائم و افقی برای اتصال قطعات و یا پر کردن حفرات برای کاشت بوجود می ‌آید. خمیر حاصل در صورت وجود عمل ‌آوری مناسب دارای خواص مکانیکی زیاد، مقاومت شیمیایی عالی، سازگار با رطوبت قبل و بعد از اجرا، ضریب ارتجاعی و ضریب انبساط حرارتی مشابه بتن با کیفیت بالا، خواص نفوذ ناپذیری عالی، چسبندگی مناسب به بتن پایه (در صورت اشباع‌سازی آن قبل از مصرف ملات) و میلگرد (در صورت آماده‌سازی مناسب) خواهد بود.

روش مصرف

برای استفاده از خمیر کاشت میلگرد پایه سیمانی اصلاح شده با اپوکسی ابتدا سطح اتصال یا کاشت باید کاملا از گرد و خاک، زنگ‌ زدگی، چربی، رنگ، ذرات لق و یا هرگونه ماده ‌ای که اتصال خمیر به سطح بتنی را ضعیف می ‌کند، تمیز گردد. سپس سطح مد نظر کاملا اشباع گردد و آب اضافی خارج گردد.

برای آماده ‌سازی خمیر، ابتدا جزء B به خوبی تکان داده شود و سپس به جزء A اضافه شده و خوب مخلوط گردد. سپس در یک ظرف مناسب، جزء C به مخلوط دو جزء قبلی به آرامی اضافه شود و همزمان با همزن دور پایین (حداکثر ۴۰۰ دور در دقیقه) تا دستیابی به مخلوط یک نواخت بدون هوا، مخلوط گردد. در دمای °C25، تا حدود ۴۵ دقیقه می ‌توان از خمیر تهیه شده استفاده نمود.

خمیر همگن تهیه شده در محل مصرف جای دهی و متراکم گردد. حداقل ضخامت این خمیر ۵ و حداکثر آن ۲۰ میلی‌متر پیشنهاد می ‌شود. طول کاشت میلگرد برای این خمیر ۱۲ تا ۱۶ برابر قطر میلگرد توصیه شده است. بلافاصله پس از اجرای ملات، عملیات عمل ‌آوری رطوبتی مانند یک ملات پایه سیمانی انجام شود. دمای سطح کار هنگام اجرا در محدوده ۵ تا ۳۵ درجه سانتی ‌گراد توصیه می ‌گردد.

نحوه نگهداری

این محصول باید در محل خشک، سر پوشیده، دور از تابش مستقیم نور آفتاب و در دمای بیش از °C5 نگهداری گردد. تحت شرایط صحیح نگهداری و در بسته ‌بندی اصلی، تا ۱۲ ماه پس از تولید قابل مصرف می ‌باشد.

اطلاعات فنی

بسته بندی

ظرف ۲۰ کیلو گرمی

ویژگی‌های فنی

نوع محصول: ملات سه جزئی (جزء A: مایع سفید، جزء B: مایع شفاف، جزء C: پودر خاکستری)

رنگ خمیر: خاکستری

نسبت اختلاط (وزنی): A به B به C: 1 به ۲۵/۱ به ۷۵/۷

جرم مخصوص خمیر (kg/L): 25/2

مقاومت چسبندگی: بیش از MPa 2 (تخریب از بتن)

مقاومت فشاری:  ۳ روزه بیش از MPa 20

۷ روزه بیش از MPa 40

۲۸ روزه بیش از MPa 50

مقاومت خمشی:  ۷ روزه بیش از MPa 3

۲۸ روزه بیش از MPa 8

دمای بهره ‌برداری: ۵۰- تا ۱۵۰ درجه سانتی ‌گراد

زمان کارکرد: ۴۵ دقیقه (۲۵ درجه سانتی ‌گراد)

زمان سخت شدن نهایی: ۲۸ روز (۲۵ درجه سانتی ‌گراد)

فروش خمیر کاشت میلگرد پایه سیمانی اصلاح‌شده با اپوکسی در تهران ، قزوین و کرج

در این مقاله به معرفی یکی از محصولات پر کاربرد در صنعت بتن و ساختمان برای میلگرد صحبت کردیم. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت خرید و فروش خمیر کاشت میلگرد پایه سیمانی اصلاح ‌شده با اپوکسی در تهران ، قزوین و کرج با مشاوران ما در ایران بتن تماس حاصل بفرمایید.