مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

مقدمه

در این مقاله قصد معرفی پوشش قیر امولسیون را داریم. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت خرید و فروش پوشش قیر امولسیونی در قزوین ، تهران و کرج با ما همراه باشید. پوشش قیر امولسیونی ABA – CBE10، یک پوشش تک جزیی است که برای حفاظت سطوح بتنی، فولادی، بنایی و غیره قابل استفاده می‌ باشد. این پوشش در برابر نفوذ آب، رطوبت و بخار مقاوم می ‌باشد.

پوشش قیر امولسیونی و کاربرد آن

همانطور که گفته شد پوشش قیر امولسیونی ABA – CBE10، یک پوشش تک جزیی است که برای حفاظت سطوح بتنی، فولادی، بنایی و غیره قابل استفاده می‌ باشد. پوشش ABA – CBE10، یک پوشش قیر امولسیونی پایه آبی سرد اجرا با خاصیت تیکسو تراپی می‌ باشد که یک لایه ضد آب بر روی سطح اعمال شده ایجاد می ‌کند. این پوشش می‌ تواند در برابر حملات ملایم اسیدی، آب شور و سولفاتی استفاده گردد.

به علت بدون حلال بودن و خواصی نظیر بدون بو بودن، چسبندگی مناسب به انواع سطوح، پایداری شیمیایی مناسب در محیط خاکی، استفاده آسان و هزینه نسبتا کم، استفاده گسترده‌ ای دارد. عمده کاربرد این پوشش برای موارد زیر می باشد:

  • پی ‌های مدفون در خاک
  • عایق بام ‌ها
  • دیوار های حائل
  • دیوار های زیر زمین
  • حفاظت سطوح فولادی
  • لوله‌ ها
  • پوشش ضد آب سطوح بتنی، بنایی، چوبی و سیمانی
  • کاهش دهنده اتصال در درز های بتنی
  • و غیره .

مقدار و روش مصرف

برای اعمال لایه نهایی ۱۰۰۰ میکرونی، نیاز به حدود ۹/۱ کیلوگرم برای پوشش یک متر مربع می ‌باشد. پیشنهاد می‌ گردد حدود ۱۰ درصد اتلاف مصالح با توجه به زبری سطح و ضایعات، در نظر گرفته شود. پیشنهاد می‌ شود، این پوشش در دو لایه ۳۰۰ تا ۵۰۰ میکرونی (حدود ۶/۰ تا ۱ کیلوگرم در مترمربع) اعمال گردد. حداقل ضخامت نهایی این پوشش، ۵۰۰ میکرون توصیه می ‌شود.

همچنین توجه داشته باشید که برای استفاده از این محصول سطح زیرین باید تمیز و عاری از چربی ‌ها، گرد و غبار، ذرات سست، و هر آلودگی دیگر که مانع چسبندگی مناسب است، باشد. سطوح بتنی ترجیحا قبل از اعمال پوشش کمی مرطوب شوند. سطوح بتنی نباید دارای پستی و بلندی و سایر نا همواری ‌ها و یا ترک باشد. قبل از اعمال پوشش، این نا همواری ‌ها با مواد ترمیمی مناسب، اصلاح گردد.

قابلیت اجرا به روش اسپری و یا با قلم ‌مو و غلتک، و همچنین برای سطوح افقی با ماله یا تی را دارد. در روش اسپری کردن، در صورت نیاز می ‌توان آن را با آب رقیق نمود. در هر صورت قبل از مصرف به خوبی هم زده شود. برای سطوح متخلخل می‌ توان قبل از اعمال پوشش، از آستر ساخته شده با ترکیب ABA – CBE10 و آب به نسبت ۱ به ۲ استفاده نمود.

در صورت نیاز به اعمال پوشش در چند لایه، لایه بعدی زمانی ‌که هنوز لایه قبلی کاملا خشک نشده باشد، اعمال گردد. در ضخامت ‌های بیش از ۱۰۰۰ میکرون، ترجیحا از لایه تقویت کننده استفاده گردد. حداقل دمای لازم برای اعمال ABA – CBE10، ۵ درجه سانتی ‌گراد است. پوشش خشک شده با حلال مخصوص قابل برداشت می‌ باشد.

نحوه نگهداری

این محصول باید در دمای حداقل ۵ و حداکثر ۳۵ درجه سانتی‌ گراد و دور از تابش مستقیم نور آفتاب نگهداری گردد. تحت شرایط صحیح نگهداری و در بسته‌ بندی اولیه، تا ۱۲ ماه پس از تولید نیز قابل مصرف می ‌باشد.

اطلاعات فنی

بسته بندی

سطل ۲۰ کیلوگرمی

پشتیبانی فنی

شرکت آرا بتن اروند، در صورت نیاز آماده ارائه خدمات فنی مرتبط در کارگاه می ‌باشد.

ویژگی ‌های فنی

نوع محصول: مایع امولسیونی

رنگ: قهوه ‌ای تیره

سطح نهایی: مشکی مات

درصد مواد جامد: ۶۰ درصد

درصد قیر: بیش از ۵۰ درصد

مقاومت چسبندگی: بیش از MPa 5/0

زمان سخت شدن نهایی: ۳ روز (دمای ۲۵ درجه سانتی ‌گراد)

اشتعال‌پذیری: غیرقابل اشتعال

زمان لازم برای خشک شدن: ۳ ساعت (دمای ۲۵ درجه سانتی ‌گراد)

دمای بهره برداری: ۵- تا ۶۰ درجه سانتی ‌گراد

فروش پوشش قیر امولسیونی در قزوین ، تهران و کرج

در این مقاله ضمن معرفی پوشش قیر امولسیون به معرفی کامل این محصول ، نحوه استفاده ، نحوه نگهداری و شرح اطلاعات فنی آن پرداختیم. شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هرگونه ابهام و سوال در خصوص قیمت خرید و فروش پوشش قیر امولسیونی در قزوین ، تهران و کرج با مشاوران ما در ایران بتن تماس حاصل بفرمایید.