مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

مقدمه

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص یکی از افزودنی های بتن تحت عنوان افزودنی حبابزا با شما صحبت کنیم. برای اطلاع از قیمت ، سفارش و خرید این افزودنی در قزوین ، تهران و کرج با ما همراه باشید. اما قبل از شروع مبحث اجازه دهید یک مقدمه کوتاه در خصوص این محصول ( افزودنی حباب زا ABA – AE10 ) ارائه دهیم. حباب‌ زا ها از افزودنی‌ های بتن می ‌باشند که توانایی ایجاد حباب ‌های بسیار ریز، منظم و پایدار را در توده خمیر سیمان دارند.

افزودنی حباب زا و کاربرد های آن

همانطور که گفته شد، حباب زا یکی از افزودنی های پر کاربرد در صنعت بتن می باشد. شاید برای شما سوال باشد که این افزودنی دقیقا چه کاربرد هایی دارد؟. در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم که افزودنی حباب ‌زا ABA – AE10 با ایجاد حباب ‌های بسیار ریز، پایدار و پراکنده در توده خمیر سیمان، باعث کاهش نفوذ پذیری در بتن می شود. البته این افزودنی کاربرد های دیگری نیز دارد. برای مثال:

 • ایجاد خاصیت آب‌ بندی
 • ایجاد خاصیت نم‌ بندی
 • کاهش آب ‌انداختگی
 • کاهش جداشدگی بتن
 • افزایش کارایی و روانی
 • افزایش دوام در برابر یخبندان
 • افزایش دوام در برابر آب ‌شدن
 • و غیره .

با توجه به مزایای مذکور، محصول ABA – AE10 در بتن‌هایی نظیر بتن سازه‌ های در معرض پدیده یخبندان و آب‌ شدن، جداول بتنی، کف ‌های محوطه ‌های رو باز و بتن ‌هایی که در معرض پدیده تبلور نمک‌ ها هستند، استفاده می‌ گردد.

در نسبت آب به سیمان ثابت، می ‌تواند باعث کاهش مقاومت فشاری گردد. برای جبران آن می ‌توان با حفظ روانی، نسبت آب به سیمان را کاهش داد و یا از مواد کاهنده آب استفاده نمود.

مقدار مصرف افزودنی حباب زا ABA – AE10

میزان مصرف ABA – AE10 برای ایجاد مقدار هوای معین، باید با آزمایش به ‌دست آید. به ‌عنوان راهنمایی اولیه میزان مصرف ۰۴/۰ تا ۰۸/۰ درصد وزن مواد سیمانی، ۳ تا ۶ درصد حباب ‌زایی دارد. قابل ذکر است که قدرت حباب ‌زایی و پایداری این محصول در بتن ‌های روان ‌تر، بهتر است. 

روش مصرف حباب زا

این محصول، می بایست در زمان ساخت بتن اضافه گردد. تاثیر بهتر آن زمانی است که همراه با ماسه ریز مرطوب به بتن اضافه گردد. قابل ذکر است که مقدار حباب هوای تولید شده به عوامل مختلف محیطی و شرایط ساخت، اجرا، حمل و ریختن بتن وابسته می ‌باشد.

نحوه نگهداری

در خصوص نحوه نگه داری افزودنی حباب زا می بایست به نکات مهمی توجه داشته باشید. برای مثال مهم ترین موارد در خصوص شرایط نگه داری این محصول عبارتند از:

 • در دمای حداقل ۲ و حداکثر ۴۰ درجه سانتی ‌گراد و دور از تابش مستقیم نور آفتاب نگهداری گردد.
 • در صورت یخ‌ زدن، به آرامی گرم گردد و ترجیحا قبل از مصرف، آرام هم‌زده شود و حتما عملکرد آن کنترل گردد.
 • تحت شرایط صحیح نگهداری، تا ۱۲ ماه پس از تولید قابل مصرف می ‌باشد.

 

اطلاعات فنی افزودنی حباب زا

بسته بندی

گالن ۲۰ کیلو گرمی / بشکه ۲۲۰ کیلوگرمی

پشتیبانی فنی

شرکت آرا بتن اروند، در صورت نیاز آماده ارائه خدمات فنی مرتبط در کارگاه می ‌باشد.

سازگاری

در صورت نیاز به مصرف همزمان با سایر افزودنی ‌ها، حتما با بخش پشتیبانی فنی شرکت آرا بتن اروند تماس گرفته شود.

استاندارد

این محصول با استاندارد های ASTM C260 و ISIRI 2930 (جدول ۶) مطابقت دارد.

ویژگی‌های فنی

نوع محصولمایع
رنگبی‌ رنگ تا زرد
جرم‌ مخصوص (kg/L)۰۲/۰ ± ۰۰/۱
pH۱ ± ۵/۸
مقدار کلرید
 
شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات محصول ، قیمت فروش افزودنی حباب زا در قزوین ، تهران و کرج ، مشاوره رایگان در خصوص قیمت فروش افزودنی حباب زا ، سفارش و خرید انواع افزودنی های بتن و موارد دیگر با ما در تماس باشید.