مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

آخرين مقالات

فروش الیاف شیشه │ الیاف فولادی │ الیاف پ پ │ الیاف کربن │ الیاف جایگزین میلگرد در قزوین

توضیحات

الیاف پ پ چیست؟

بتن یکی از پر کاربردترین مصالح در صنعت ساختمان می باشد. این ماده از گذشته تا کنون مصارف زیادی داشته است. اما با پیشرفت علم بشر متوجه شد که با افزودنی برخی مواد به بتن، خواص و مقاومت آن افزایش می یابد. در نتیجه می توان از آن برای ساخت سازه های خاص استفاده کرد. الیاف بتن یکی از این مواد افزودنی به بتن می باشد. برای کسب اطلاعات در زمینه خرید و فروش الیاف شیشه ، فولادی ، کربن و جایگزین در میلگرد در قزوین و همچنین قیمت الیاف در ادامه با ما همراه باشید.

این ماده را می توان ترکیبی از مواد پلیمری دانست که بر پایه ی پروپیلن ساخته می شود. الیاف پ پ دارای رشته هایی نازک است و همین رشته های نازک کاری بزرگ انجام می دهند.

بتن در مقابل نیروی فشاری ضعیف عمل می کند و نیروی فشاری باعث ایجاد کشش در ناحیه ی زیرین قسمتی که نیروی فشاری به آن وارد شده است می شود. این الیاف کمک تا مقاومت بتن در برابر کشش افزایش پیدا کنند و بتن در این ناحیه دچار شکستگی نشود. پس می توان گفت الیاف پلی پروپیلن باعث تقویت مقاومت بتن می شوند.

یکی دیگر از ایراداتی که در بتن اتفاق می افتد بروز ترک های عمیق و سطحی در بتن است. حال اگر بخواهیم به علت ایجاد ترک اشاره کنیم باید بگوییم، در زمانی که بتن در حال گیرش است عواملی مانند گرمی هوا سبب می شود آب درون آن با سرعت بالایی تبخیر شود و این از دست دادن سریع آب موجب ایجاد انقباض های شدید در بتن شود و همین انقباض های ایجاد شده ترک را ایجاد می کنند.

اما کاربرد الیاف پ پ در این مرحله است که مشخص می شود، چرا که این الیاف باعث می شوند آب درون بتن دیرتر تبخیر شود و از به وجود آمدن انقباض و در نهایت ایجاد ترک های عمیق و سطحی جلوگیری به عمل آید. در ادامه بیشتر در مورد این الیاف و نحوه ی فروش الیاف پ پ در قزوین صحبت خواهیم کرد. پس اصلی ترین وظیفه ی الیاف پ پ حذف ترک بتن و افزایش مقاومت بتن در برابر نیروهای مختلف است.

خرید الیاف در قزوین
خرید الیاف در قزوین

کاربرد الیاف بتن

یکی از مهم ترین عیوب بتن، خاصیت شکنندگی آن می باشد. به کار بردن الیاف متفاوت در بتن باعث بهبود این عیب در بتن می شود. به عبارت دیگر الیاف نوعی کامپوزیت است. با به کار گرفتن الیاف در تولید بتن، مقاومت کششی و فشاری آن، به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. همچنین الیاف های بتن، قابلیت جذب انرژی بالایی دارند. به عبارت دیگر در مقابل ضربه مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.

انواع الیاف بتن

 • الیاف های فولادی
 • الیاف شیشه ای
 • الیاف پلی پرو پیلن
 • الیاف پلی اتیلن
 • الیاف پلی الفین
 • الیاف پلی وینیل الکل
 • الیاف کربنی
 • الیاف جایگزین میلگرد
 • الیاف قیری
 • الیاف پلی اکریلونیتریل.

خواص الیاف بتن

همانطور که گفته شد، استفاده از الیاف مختلف در مخلوط بتن، خواص بتن را بهبود و تقویت می کند. اما به طور کلی برخی از خواص استفاده از الیاف بتنی عبارتند از:

 • مقاومت زیاد در مقابل تنش ‌های خستگی
 • مقاومت بسیار بالا در مقابل ضربه
 • قابلیت کششی بالا
 • قابلیت باربری زیاد حتی در صورت ترک خوردگی
 • مقاومت کششی بالا
 • مقاومت خمشی مطلوب
 • مقاومت برشی زیاد

فروش الیاف پ پ در قزوین

به منظور بهبود خواص بتن به عنوان یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی افزودنی هایی وجود دارد که یکی از آن ها الیاف پ پ یا الیاف پلی پروپیلن است.

بتن را می توان مهم ترین متریال در ساخت سازه ی ساختمان ها به خصوص ساختمان با اسکلت بتنی دانست. اما همین ماده ی پرکاربرد ضعف هایی دارد که اگر برطرف نشود باعث ایجاد مشکلاتی در ساختمان خواهد شد.

الیاف پ پ افزودنی است که به رفع برخی از ایرادات بتن کمک می کند. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا در مورد موضوعات عنوان شده و همچنین فروش الیاف پ پ در قزوین اطلاعاتی در اختیار شما خوانندگان گرامی قرار دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

الیاف پ پ از نظر شیمیایی

اگر بخواهیم الیاف پ پ را از نظر شیمیایی بررسی کنیم آن را در دسته ی مواد خنثی دسته بندی می کنیم. خنثی به آن دسته از موادی گفته می شود که در ترکیب با مواد دیگر واکنش شیمیایی انجام نمی دهند. بنابراین الیاف پ پ نه تنها در ترکیبات شیمیایی بتن خللی وارد نمی کنند بلکه باعث می شوند بتن در برابر واکنش دادن با مواد دیگر هم از خود مقاومت خوبی نشان دهد. در مواردی مشاهده شده است که بتن در برابر حملات شیمیایی شدید دچار خرابی شده است اما الیاف پ پ همچنان بدون تغییر باقی مانده اند.

همچنین الیاف پ پ به دلیل مقاومت بالایی که در برابر آتش دارد به بتن کمک می کند در آتش سوزی ها بهتر عمل کند.

این ماده به راحتی قابل دسترس است و ما در ادامه ی مطلب در مورد فروش الیاف پ پ در قزوین و سایر شهرها مطالبی را ارائه خواهیم داد.

همچنین این الیاف از نظر شیمیایی خنثی محسوب می شود یعنی با مواد دیگر واکنش شیمیایی انجام نمی دهد، این ویژگی سبب می شود در اختلاط با بتن به آن کمک شود تا کمتر دچار خرابی گردد، مقاومت در برابر واکنش شیمیایی در الیاف پ پ تا اندازه ای بالاست که حتی اگر بتن در مجاورت حملات شیمیایی خیلی شدید خراب شود، این ماده همچنان سالم باقی می ماند.

از دیگر ویژگی های الیاف پ پ که بسیار هم مهم است می توان به مقاومت در برابر آتش و دوام بالا اشاره کرد.

 

الیاف پ پ چگونه باعث حفظ شکل بتن می شود؟

یکی از مشکلاتی که مجریان و کارگران در زمان عمل آوری بتن با آن دست و پنجه نرم می کنند، تغییر شکل بتن در زمان برداشتن قالب است. یعنی پس از آن که بتن برداشته شد، بتن شکل خود را از دست می دهد. اما اگر در بتن از الیاف پ پ استفاده شده باشد این ماده به عنوان استخوان بندی بتن عمل می کند و بتن به خوبی می تواند شکل خود را حفظ کند. البته برای این مورد لازم است که الیاف به خوبی در سراسر بتن پراکنده شده باشند. پس بنابر توضیحاتی که تا اینجای متن در مورد این ماده دادیم می توان گفت بتن را مسلح می کند.

البته لازم به ذکر است که تنها مورد استفاده از این الیاف در بتن نیست بلکه می توان از آن در اجرای بتن، بتن سبک و ملات و گچ هم استفاده کرد.

با ما همراه باشید تا در مورد دسترسی به این ماده و نحوه ی فروش الیاف پ پ در قزوین بیشتر صحبت کنیم.

میزان استفاده از الیاف پ پ

برای استفاده از این ماده مقدار ۰٫۸ تا ۲ کیلوگرم بر متر مکعب در نظر گرفته شده است اما مقدار دقیق آن به عواملی مختلفی از جمله نوع الیاف و هدف از استفاده بستگی دارد. بهتر است برای به دست آوردن میزان دقیق استفاده حتما از کارشناسان این امر کمک بگیریم زیرا فقط در صورت مصرف درست است که می توان از مصرف آن نتایج خوبی گرفت.

برای استفاده از الیاف پ پ باید آن را در آخرین مرحله ی ترکیب به بتن اضافه کنیم و پس از ترکیب شدن لازم است ۴ الی ۵ دقیقه عملیات مخلوط شدن را ادامه دهیم.

نحوه ی فروش الیاف پ پ در قزوین و سایر شهرها باعث می شود این ماده به راحتی در دسترس باشد.

 

بررسی الیاف پ پ از نظر مشخصات فنی

برای بررسی الیاف پ پ یا همان پلی پروپیلن مشخصات زیر را عنوان می کنیم:

 • جنس این ماده از الیاف پلی پروپیلن است.
 • دارای وزن مخصوص ۰٫۹۱ گرم بر سانتی متر مکعب است.
 • در دو رنگ سفید و مشکی وجود دارد.
 • دارای دمای ذوب ۱۶۵ درجه سانتی گراد است.
 • طول آن به میزان %۸۰ افزایش پیدا می کند.
 • دارای مقاومت کششی ۴۰۰ مگاپاسکال است.
 • می توان تا مدت ۳ سال در جای خشک و خنک آن را نگهداری کرد.

 

نکاتی در مورد الیاف پ پ

در دوره های گذشته بیشتر از الیافی مانند الیاف شیشه ای، طبیعی و فولادی استفاده می شده است. اما امروزه با توجه به تحقیقاتی که انجام شده و پیشرفت های زیادی که در زمینه ی پتروشیمی و الیاف پ پ ایجاد شده مصرف این ماده هم افزایش پیدا کرده است.

این ماده بر پایه ی مواد آلی و کربنی به وجود می آید. با وجود تمامی نکات مثبتی که این ماده دارد اما ایراداتی هم دارد که به آن ها اشاره خواهیم کرد. همچنین نحوه ی فروش الیاف پ پ در قزوین را بررسی خواهیم کرد.

قیمت الیاف در قزوین
قیمت الیاف در قزوین

ایرادات الیاف پ پ

همان طور که در بالا اشاره شد الیاف پ پ ایراداتی دارد که البته برای برطرف کردن این ایرادات راه حل هایی هم وجود دارد و ما در این قسمت می خواهیم این راه حل ها را بررسی کنیم. همچنین می توانید برای اطلاع از نحوه ی فروش الیاف پ پ در قزوین تا انتها با ما همراه باشید.

اولین نقص الیاف پ پ این است که با ماتریس اتصال سطحی انجام نمی دهد و همچنین در برابر خزش تحت کشش از خود مقاومت خوبی نشان نمی دهد.

برای رفع این مشکلات می توانید از ماده ای به نام اولئیک اسید استفاده کنید.

 

بررسی الیاف پ پ از نظر اندازه و شکل ظاهری

الیاف پلی پروپیلن دارای اندازه های مختلفی مانند ۶، ۱۲ و ۱۸ میلی متری هستند و هر اندازه کاربرد خاص خود را دارد.

 

مزایای الیاف پ پ

این محصول خاصیت ترموپلاست بالا و وزن بسیار پایینی دارد. همچنین از خاصیت کششی بسیار بالایی برخوردار است و کریستالیزه می شود.

همچنین دسترسی به این محصول به دلیل نحوه ی فروش الیاف پ پ در قزوین و سایر شهرها بسیار راحت است.

 

الیاف پ پ چگونه ایجاد می شود؟

از بسپارش پروپیلن در فشار و گرمای معین، به وجود می آید. این ماده ویژگی های چندین پلیمر را دارا است.

 

کاربردهای مختلف الیاف پ پ

 1. استفاده در تقویت سازه و مقاوم کردن آن در برابر ترک خوردگی
 2. به کار بردن الیاف پ پ در محصولات بهداشتی
 3. می توان از آن در تصفیه ی فاضلاب استفاده کرد.
 4. در صنعت نساجی هم بسیار کاربرد دارد و از آن استفاده های مختلفی می شود.

به دلیل اینکه الیاف پ پ با محیط زیست سازگار است و باعث ایجاد خرابی نمی شود و همچنین بو ندارد از آن در موارد مانند صنایع غذایی، صنایع پزشکی، ماسک و … استفاده می کنند.

 

 

چگونه الیاف پ پ مقاومت کششی بتن را افزایش می دهد؟

همان طور که در بالا اشاره شد بتن در برابر فشار ضعیف عمل می کند و یکی از راه حل های رفع این ایراد استفاده از الیاف پ پ است. زیرا این الیاف باعث پیوستگی بتن می شوند و مانند میلگرد که بتن را مسلح می کند عمل می کنند و از فروپاشی بتن در زمان وارد شدن فشار جلوگیری می کنند.

علاوه بر افزایش مقاومت کششی این ماده باعث افزایش مقاومت خمشی، مقاومت ضربه ای، استحکام کششی و چقرمگی هم می شود.

 

کاربرد الیاف پ پ در محصولات پیش ساخته

از الیاف پ پ می توان در ساخت برخی از محصولات پیش ساخته مانند لوله های بتنی و سیمانی، دال ها ی تو خالی، مخازن سپتیک، نیوجرسی، سنگ پاسیو، اتصالات ریل راه آهن و …. هم بهره برد.

فروش الیاف پ پ در قزوین
فروش الیاف پ پ در قزوین

خرید الیاف پ پ

برای اطلاع از نحوه ی فروش الیاف پ پ در قزوین می توانید به طور مستقیم با تولید کننده و یا نمایندگی ها و مراکز معتبر فروش این محصول در ارتباط باشید.

 

فروش الیاف در قزوین

با هدف جلب رضایت مشتریان عزیز فروش انواع الیاف در قزوین آغاز شده است. شما عزیزان می توانید برای سفارش، خرید و یا اطلاع از قیمت انواع الیاف در قزوین با ما در تماس باشید.

فروش انواع الیاف زیر با قیمت عالی در قزوین :

 • الیاف شیشه
 • الیاف فولادی
 • الیاف کربن
 • الیاف پ پ
 • الیاف جایگزین میلگرد و غیره.

شماره تماس: ۰۹۱۰۷۵۲۱۰۶۰

                                                       گروه ایران بتن، بتن و صنایع وابسته

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فروش الیاف شیشه │ الیاف فولادی │ الیاف پ پ │ الیاف کربن │ الیاف جایگزین میلگرد در قزوین”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به اشتراک گذاری این صفحه در شبکه های اجتماعی
پینترست
لینکدین
واتساپ
ایمیل
تلگرام
چاپ