مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

مقدمه

در این مقاله قصد معرفی یکی از محصولات پر کاربرد در صنعت بتن را داریم. الیاف شیشه برای مخلوط‌ های سیمانی ABA – GF10 نام این محصول می باشد که همانطور که از نام آن پیداست برای مخلوط های سیمانی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت و خرید و فروش الیاف شیشه برای مخلوط های سیمانی در قزوین ، تهران و کرج با ما همراه باشید.

الیاف شیشه برای مخلوط‌ های سیمانی ABA – GF10 و کاربرد آن

الیاف ABA – GF10، از جنس شیشه معمولی آمورف (غیر بلوری) با خاصیت ذاتی مقاوم در برابر قلیایی ‌ها، برای استفاده در مخلوط ‌های سیمانی کاربرد گسترده ‌ای دارد. الیاف شیشه ABA – GF10، به علت مقاومت شیمیایی عالی در برابر قلیایی ‌ها و قریب به اتفاق اسید ها، چگالی و خواص حرارتی مشابه سنگدانه، و اتصال مناسب به خمیر سیمان برای استفاده در انواع مخلوط‌ های سیمانی نظیر انواع بتن الیافی، ملات ‌های پایه سیمانی، گروت ‌های پایه سیمانی، دوغاب سیمان و غیره استفاده می ‌گردد. از این الیاف می ‌توان در سایر مخلوط‌ ها نیز استفاده کرد. برای مثال:

  • مخلوط ‌های ژئو پلیمری
  • مخلوط های گچی
  • مخلوط های خاکی
  • مخلوط های رنگ
  • و غیره. 

استفاده از این الیاف می ‌تواند وقوع ترک ‌های ناشی از جمع‌ شدگی و بارگذاری را کنترل کرده و کاهش دهد و تاب خمشی و کششی را افزایش دهد. بنابراین امکان ساخت قطعات با ضخامت کمتر را فراهم می‌ سازد و می ‌تواند جایگزین میلگرد های فولادی برای کنترل ترک ‌های حرارتی گردد.

با توجه به موارد فوق، این الیاف استفاده فراوانی در کف‌ های بتنی، روکش ‌های بتنی، بدنه تونل ‌ها، پوسته ‌ها، قطعات سازه‌ ای و غیر سازه‌ ای معماری، قطعات در معرض ضربه و غیره دارد.

روش مصرف

برای استفاده از این محصول با توجه به نوع مصرف، کاربرد و نحوه اختلاط الیاف در مخلوط، می ‌توان از الیاف شیشه به میزان پیشنهادی ۰۴/۰ تا ۱ درصد حجم بتن استفاده نمود. الیاف شیشه ABA – GF10 به‌گونه ‌ای در بتن یا ملات مخلوط گردد که به‌ طور یکنواخت در کل مخلوط پخش گردد. این امر می‌ تواند با اختلاط کافی و مناسب و یا ترجیحا افزودن الیاف به سنگدانه خشک و هم ‌زدن مناسب آن، انجام گیرد.

همچنین در خصوص نحوه نگهداری این محصول نیز باید اشاره شود که محدودیتی برای شرایط نگهداری وجود ندارد اما ترجیحا در محل خشک و سر پوشیده نگهداری گردد.

مشخصات فنی

بسته بندی

کیسه ۲۰ کیلویی

ویژگی ‌های فنی

نوع محصول: الیاف

رنگ: بی ‌رنگ

قطر (میکرون): ۳ ± ۲۰

طول (میلی‌ متر): ۶ تا ۱۸ (بنا بر سفارش)

جرم مخصوص: ۴۵/۲ تا ۵۰/۲

مقاومت کششی (MPa): بیش از ۲۰۰۰

مدول ارتجاعی (GPa): بیش از ۶۵

کرنش گسیختگی (درصد): بیش از ۴

فروش الیاف شیشه برای مخلوط‌ های سیمانی در تهران کرج و قزوین

در این مقاله به معرفی یکی از انواع مواد مورد استفاده در صنعت ساختمان ، نحوه استفاده، مشخصات فنی و موارد استفاده و کاربرد آن پرداختیم. شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهام در خصوص این محصول و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت خرید و فروش الیاف شیشه برای مخلوط‌ های سیمانی در تهران کرج و قزوین با متخصصین ما در ایران بتن تماس حاصل کنید.