مشاوره تکنولوژی بتن و افزودنی های بتن

مقدمه

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص فروش پوشش منعطف قیر امولسیونی اصلاح شده با لاستیک در قزوین ، تهران و کرج با شما صحبت کنیم. بنابراین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت و خرید پوشش منعطف ABA – CBR10 در ادامه با ما همراه باشید.

پوشش منعطف قیر امولسیونی ABA – CBR10 ، یک پوشش تک جزیی اصلاح شده با لاستیک است که برای حفاظت سطوح بتنی، فولادی، بنایی و غیره قابل استفاده می ‌باشد. این پوشش در برابر نفوذ آب، رطوبت و بخار مقاوم می‌ باشد.

 

پوشش منعطف قیر امولسیونی اصلاح شده با لاستیک و کاربرد آن

پوشش ABA – CBR10، یک پوشش منعطف قیر امولسیونی پایه آبی سرد اجرا با خاصیت تیکسوتراپی می ‌باشد که یک لایه ضد آب و منعطف بر روی سطح اعمال شده ایجاد می ‌کند. این پوشش می ‌تواند در برابر حملات ملایم اسیدی خاک، آب شور و سولفاتی استفاده گردد.

به علت بدون حلال بودن و خواصی نظیر بدون بو بودن، چسبندگی مناسب به انواع سطوح، پایداری شیمیایی خوب در محیط خاکی، استفاده آسان و هزینه نسبتا کم، و از همه مهمتر، ایجاد پل منعطف بر روی ترک، استفاده گسترده ‌ای دارد. عمده کاربرد این پوشش برای موارد زیر می باشد:

 • انواع سازه‌ های مدفون در خاک
 • عایق رطوبتی بام
 • عایق سرویس ‌های بهداشتی
 • دیوار های حائل و زیر زمین
 • حفاظت سطوح فولادی
 • لوله‌ ها
 • پوشش ضد آب سطوح بتنی؛ بنایی، چوبی و سیمانی
 • کاهش دهنده اتصال در در زهای بتنی
 • چسب بلوک
 • کفپوش ‌های چوبی
 • و غیره.

مقدار و روش مصرف

برای اعمال لایه نهایی ۱۰۰۰ میکرونی، نیاز به حدود ۷۵/۱ کیلو گرم برای پوشش یک متر مربع می ‌باشد. پیشنهاد می ‌گردد حدود ۱۰ درصد اتلاف مصالح با توجه به زبری سطح و ضایعات، در نظر گرفته شود. پیشنهاد می ‌شود، این پوشش در دو لایه ۳۰۰ تا ۴۰۰ میکرونی (۵/۰ تا ۷/۰ کیلوگرم در مترمربع) اعمال گردد. حداقل ضخامت نهایی این پوشش، ۴۰۰ میکرون توصیه می ‌شود.

برای مصرف این محصول می بایست به این طریق عمل کنید. ابتدا سطح زیرین باید تمیز و عاری از چربی ‌ها، گرد و غبار، ذرات سست، و هر آلودگی دیگر که مانع چسبندگی مناسب است، باشد. سطوح بتنی ترجیحا قبل از اعمال پوشش کمی مرطوب شوند. سطوح بتنی نباید دارای پستی و بلندی و سایر ناهمواری‌ها و یا ترک باشد. قبل از اعمال پوشش، این ناهمواری‌ها با مواد ترمیمی مناسب، اصلاح گردد.

قابلیت اجرا به روش اسپری و یا با قلم‌مو و غلتک، و همچنین برای سطوح افقی با ماله یا تی را دارد. در روش اسپری کردن، در صورت نیاز می‌توان آن را با آب رقیق نمود. در هر صورت قبل از مصرف بخوبی هم زده شود. برای سطوح متخلخل می ‌توان قبل از اعمال پوشش، از آستر ساخته شده با ترکیب ABA – CBR10 و آب به نسبت ۱ به ۲ استفاده نمود.

در صورت نیاز به اعمال پوشش در چند لایه، لایه بعدی زمانی‌که هنوز لایه قبلی کاملا خشک نشده باشد، اعمال گردد. در ضخامت‌های بیش از ۱۰۰۰ میکرون، ترجیحا از لایه تقویت کننده استفاده گردد. حداقل دمای لازم برای اعمال ABA – CBR10، ۵ درجه سانتی‌ گراد است. پوشش خشک شده با حلال مخصوص قابل برداشت می ‌باشد.

نحوه نگهداری

در دمای حداقل ۵ و حداکثر ۳۵ درجه سانتی ‌گراد و دور از تابش مستقیم نور آفتاب نگهداری گردد. تحت شرایط صحیح نگهداری و در بسته‌بندی اولیه، تا ۱۲ ماه پس از تولید نیز قابل مصرف می ‌باشد.

اطلاعات فنی

بسته بندی

سطل ۲۰ کیلوگرمی

ویژگی‌های فنی

نوع محصول: مایع امولسیونی

رنگ: قهوه‌ای تیره

سطح نهایی: مشکی مات

جرم مخصوص (kg/L): 05/1

درصد مواد جامد: ۶۰ درصد

درصد قیر: ۱ ± ۴۹ درصد

درصد لاستیک: ۱ ± ۱۱ درصد

مقاومت چسبندگی: بیش از MPa 5/0

زمان سخت شدن نهایی: ۳ روز (دمای ۲۵ درجه سانتی ‌گراد)

اشتعالد‌پذیری: غیر قابل اشتعال

زمان لازم برای خشک شدن: ۳ ساعت (دمای ۲۵ درجه سانتی ‌گراد)

دمای بهره برداری: ۱۵- تا ۸۰ درجه سانتی ‌گراد

فروش پوشش منعطف قیر امولسیونی اصلاح شده با لاستیک در تهران ، کرج و قزوین

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فروش پوشش منعطف قیر امولسیونی اصلاح شده با لاستیک در تهران ، کرج و قزوین و اطلاع از قیمت خرید و سفارش آن با مشاوران ما در ایران بتن تماس حاصل کنید تا ضمن کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید.