بتن آماده │ قطعات بتنی پیش ساخته │مشاوره خرید ، فروش و تولید

منو

اجاره تاور کرین

ماشین آلات مختلفی در زمینه ساختمان سازی و برخی از پروژه های عمرانی وجود دارند. یکی از انواع این ماشین آلات تاور کرین است و می خواهیم در این بخش با کاربرد آن و شرایط اجاره تاور کرین آشنا شویم.
اجاره تاور کرین

اجاره تاور کرین

 

تاور کرین چیست؟

احتمالا جرثقیل های غول پیکری که در زمان ساخت بناهای بلند مرتبه، اجسام سنگین وزن جابه جا می کنند را دیده اید، این ماشین ها همان تاور کرین هستند. از نظر ارتفاعی، تاور کرین باید از ساختمان بلندتر باشد تا امکان قرارگیری اجسام و برداشتن آن ها از بام نیز میسر شود. تاور کرین یک اهرم بلند دارد که در هر سه جهت طول و عرض و ارتفاع حرکت می کند و حتی قابلیت چرخش 360 درجه دارد و به این شکل می تواند اجسام مورد نیاز در ساخت را به محل مورد نظر تغییر مکان دهد. به دلیل قیمت بالای این ماشین در برخی از پروژه ها که سبک تر هستند راهکار اصلی اجاره تاور کرین است و از این رو موضوع اجاره تاور کرین اهمیت پیدا می کند و ما در این متن، توضیحات لازم را ارائه خواهیم داد.  

موارد استفاده از تاور کرین

از تاور کرین در موارد مختلفی استفاده می شود و این ماشین هم امکان جابه جایی اجسام از نظر سنگین وزن بودن را فراهم می کند و هم مشکل ارتفاع زیاد را به خوبی حل خواهد کرد. چند مورد از مهم ترین کاربردهای تاور کرین شامل موارد زیر است:
 • برای ساخت انواع سد
 • استفاده در بنادر و گمرک ها به منظور حمل بار
 • ساخت برج و ساختمان های بلند مرتبه ( از طریق اجاره تاور کرین می توانید از مزایای آن بهره مند شوید)
 • برای ساخت سیلو
 • در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی به منظور جابه جایی و مونتاژ تجهیزات سنگین
 • در صنایع حمل و نقل و به منظور جابه جایی بارهای سنگین
 • و …

دلیل ایستایی تاور کرین

برای اینکه تعادل تاور کرین حفظ شود لازم است قبل از شروع عملیات پایه های آن درون زمین یا بتن به خوبی تثبیت شود. مورد بعدی که به حفظ تعادل و ثابت ماندن تاور کرین کمک می کند کمربندهای تعادلی است که از سقوط ماشین جلوگیری می کند. در مورد بازوی تاور کرین نیز لازم است بگوییم که حفظ تعادل در این قسمت به کمک وزنه های بتنی انجام می گیرد و به این شکل بین دو طرف اهرم تعادل وزنی حفظ می شود. تمامی مراحل تثبیت و استفاده از تاور کرین باید زیر نظر ناظر ساختمان انجام شود، اجاره تاور کرین نیز شرایطی دارد که ما شما را با آن آشنا می کنیم.  

قسمت های تشکیل دهنده تاور کرین

تاور کرین از سه قسمت اصلی شامل:
 1. قسمتی که در پشت تاور کرین قرار گرفته و به منظور حفظ تعادل در آن بلوک بتنی قرار می دهند.
 2. بازوی تاور کرین که اجسام را جابه جا می کند.
 3. پایه تاور کرین
 

بررسی تاور کرین

این ماشین آلات از نظر ابعاد، شکل نصب شدن و شعاع حرکت آن ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند، نوع و مدل روی اجاره تاور کرین تاثیر گذار است و در این بخش به شرح و بررسی موارد مختلف تاور کرین خواهیم پرداخت.
اجاره تاور کرین

اجاره تاور کرین

بررسی از نظر نوع نصب شدن

این ماشین ها در دو نوع خود نصب شونده و کمک نصب شونده وجود دارند که در نوع اول ماشین بدون آن که به عامل بیرونی نیاز داشته باشد از نظرهای مختلف قابل نصب شدن است به همین دلیل می توان آن را راحت تر و سریع تر از نوع دیگر نصب نمود و مورد استفاده قرار داد. برای نصب کردن تاور کرین مدل دوم باید از لوازم و ماشین آلات دیگر مانند هلی کوپتر یا یک جرثقیل دیگر استفاده نمود. این مدل از تاور کرین در زمان های کاربرد دارد که ارتفاع پروژه بسیار زیاد و یا به قدرت زیادتری نیاز باشد. به همین دلیل در موقع اجاره تاور کرین باید به این موارد دقت کنید.  

بررسی از نظر اندازه

این ماشین آلات از نظر ابعاد به دو دسته بزرگ و کوچک تقسیم می شوند و بدیهی است که ماشین های با ابعاد بزرگتر برای پروژه های بزرگتر و شرایطی که مکان پروژه به گونه ایست که امکان استفاده از تاور کرین بزرگتر وجود دارد، استفاده می شود و این مورد در خصوص تاور کرین های کوچکتر نیز وجود دارد. به عنوان مثال ارتفاع ساختمان تاثیر مستقیمی روی اجاره تاور کرین و انتخاب ابعاد آن دارد و باید از ابعادی برخوردار باشد که جوابگوی ارتفاع بلند ساختمان باشد. در کنار جرثقیل هایی که برای کارهای ساختمانی استفاده می شوند نوع دیگری با نام جرثقیل شناور نیز وجود دارد که در جابه جایی بارهای کشتی ها در بنادر و ساختن مخزن های نفتی کاربرد دارد.  

بررسی از نظر شعاع حرکت

از نظر حرکتی بازوهای تاور کرین در تمامی جهات حرکت می کنند و زوایه چرخش آن ها 360 درجه است. به همین منظور می توان تاور کرین ها را به سه دسته تاور کرین ثابت، تاور کرین متحرک و تاور کرین بالارونده تقسیم نمود.  

تاور کرین چه قطعاتی دارد؟

قطعات تاور کرین به دو دسته فیزیکی و الکترونیکی تقسیم می شوند که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:
 • پایه های ثابت تاور کرین
 • دکل های ارتفاعی
 • بخش گردان (که به کله قندی معروف است)
 • بازوهای تاور کرین
 

خصوصیات تاور کرین بالارونده

این مدل تاور کرین در جهت Z حرکات گسترده ای را پوشش می دهد و چون قابلیت افزایش ارتفاع را دارد برای ساختمان های بلند مرتبه مورد استفاده قرار می گیرد. در زمان اجاره تاور کرین باید برای انتخاب صحیح از مشاور کمک بگیرید. بیشترین کاربرد تاور کرین بالارونده در ساخت برج است.    

بررسی تاور کرین متحرک

حرکت این نوع ماشین بیشتر در جهت Y  و X است  و در انواع جاده ای، ریلی و شناور ساخته می شود.
اجاره تاور کرین

حرکت این نوع ماشین بیشتر در جهت Y  و X است  و در انواع جاده ای، ریلی و شناور ساخته می شود.

خصوصویات تاور کرین ثابت

برای کارهای معمولی مورد استفاده قرار می گیرند و دلیل این اتفاق فراهم نبودن امکان جابه جایی و افزایش دادن ارتفاع آن است.  

کلام آخر

برای گرفتن مشاوره در مورد اجاره تاور کرین از طریق شماره موجود در سایت با ما تماس بگیرید. شماره تماس: 09001887000

       
اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter