بتن آماده │ قطعات بتنی پیش ساخته │مشاوره خرید ، فروش و تولید

منو

فروش تاور کرین

Tower Crane از دو واژه انگلیسی tower به معنی برج و crane به معنی جرثقیل تشکیل شده است و در کل به جرثقیل های برجی گفته می شود. از این ماشین آلات که انواع مختلفی نیز دارند در پروژه های ساختمانی، سد سازی و … استفاده می کنند. تاور کرین با بازوهای بلندی که دارد در جابه جایی وسایل ساخت و ساز در ارتفاعات و شعاع مختلف به کار می رود. اگر قرار باشد در ساخت ساختمان های بسیار بلند و برج کارها بدون ماشین آلاتی همچون تاور کرین انجام شود، به اتمام رساندن پروژه بسیار دشوار می شود. از همین رو در برخی پروژه های عظیم که اجاره تاور کرین به صرفه نیست، سازنده اقدام به خرید تاور کرین می کند و ما در این متن در مورد شرایط فروش تاور کرین صحبت خواهیم کرد.  

تاریخچه تاور کرین

در زمان های دور در یونان به وسیله چوب و به کمک نیروی انسانی به عنوان کارگر یا نیروی حیوانات وسیله ای ساخته می شد که کار تاور کرین را انجام می داد (بعدها تاور کرین های جدیدتر با فولاد و چدن ساخته می شدند) ، استفاده از آن ها همچنان ادامه پیدا کرد و با پیشرفته تر شدن ماشین آلات به شکل تاور کرین های امروزی در آمده است.
فروش تاور کرین

فروش تاور کرین

کاربردهای تاور کرین

همان طور که پیشتر عنوان کردیم عمده ترین کاربرد تاور کرین به کارگیری آن برای جایه جایی در تمام زوایا (360 درجه) و محورهای طول و عرض و ارتفاع برای ساخت و ساز است. از دیگر کاربردهای تاور کرین می توان به موارد زیر اشاره نمود (نکته مهم اینکه برای خرید تاور کرین از مراکزی که اقدام به فروش تاور کرین می کنند، راهنمایی بخواهید):
  • در صنعت حمل و نقل و به منظور جابه جا کردن (بارگیری و تخلیه) بارها
  • در کارگاه های تولیدی و برخی از پروژه ها به منظور جابه جایی قطعاتی برای مونتاژ کردن آن ها
  • برای جابه جا نمودن بار در بنادر
  • به منظور ساخت سد، تونل و …
  • برای اطلاع از شرایط فروش تاور کرین می توانید با ما تماس بگیرید.
  پایه عملکرد و ساخت تاور کرین برگرفته از اهرم های تعادلی است. به این شکل که این ماشین از قطعات مختلفی تشکیل شده است و یکی از قطعات آن پایه ای است که برای حفظ تعادل درون زمین یا درون بتن ثابت می شود. راه حل دوم برای ثابت نمودن تاور کرین استفاده از کمربند مخصوص و اتصال آن به سازه ساختمان است که در این صورت می توان به شکل گسترده تری از حرکات بازو در جهات مختلف استفاده نمود.
فروش تاور کرین

پایه عملکرد و ساخت تاور کرین برگرفته از اهرم های تعادلی است

بررسی تاور کرین

به دلیل کاربرد زیاد تاور کرین در ساخت و سازهای امروزی بحث فروش تاور کرین اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. در این بخش این دستگاه را از منظرهای مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد.  

بررسی از نظر باربری

قطعات مختلفی در این وسیله وجود دارند که ساختار و نوع آن ها مشخص کننده میزان قدرت باربری است. قطعاتی که در باربری نقش دارند شامل الکتروموتور، گیربکس، درام  (وینچ)، سیم بکسل، هوک قلاب و … است. از مباحث مهم در مورد ایمنی باربری توسط تاور کرین، بار بیش از حد استاندارد برنداشتن است که این مسئله علاوه بر راننده با کمک فرمان هدایت، توسط یک سری میکروسوئیچ نیز به طور کامل کنترل می شود.  

بررسی از نظر گردش

همان طور که پیشتر گفتیم تاور کرین می تواند اجسام را تحت زاویه 360 درجه و یا در ارتفاعات مختلف و عقب و جلو حرکت دهد. برای کنترل چرخش اضافی نیز از میکروسوئیچ استفاده شده است و عملیات جابه جایی در جهات مختلف با به کارگیری یک یا دو الکتروموتور یا گیربکس انجام می گیرد.  

بررسی از نظر عقب و جلو بردن بار

طریقه حرکت دادن در این جهات به این شکل است که ابتدا بار به وسیله تاور کرین از زمین برداشته می شود و در حرکت بعدی به جلو یا عقب هدایت می گردد و البته لازم به ذکر است که میکروسوئیچ های کنترل کننده از حرکت های اضافی جلوگیری می کنند. معمولا سازنده در پروژه های بسیار بزرگ به مبحث فروش تاور کرین نیاز پیدا می کند و از این جهت آشنایی با خصوصیات تاور کرین می تواند کمک کننده باشد.

بررسی از نظر حرکتی

در قسمت های قبلی در مورد حرکت اجسام در جهات مختلف به کمک تاور کرین صحبت کردیم. موضوع مهم دیگر اینکه به کمک این وسیله امکان جابه جایی اجسام روی زمین و از یک مکان به مکان دیگر نیز وجود دارد و برای این موضوع لازم است از ریل یا زنجیر تانک استفاده گردد. حرکت کلی تاور کرین به کمک الکتروموتور و گیربکس های قدرتمند انجام می گیرد. این گیربکس ها ترمزهای بسیار قوی دارند که به خوبی حرکات را کنترل می کنند. فروش تاور کرین و آشنایی با انواع آن و انتخاب مناسب ترین نوع از مباحث تخصصی است که ما می توانیم در این امر به شما کمک کنیم.  

تغییر ارتفاع در تاور کرین

برای افزایش ارتفاع در تاور کرین باید تغییراتی روی آن اعمال شود. یکی از این تغییرات اضافه نمودن سکشن به دستگاه است که ارتفاع آن را بیشتر می کند و البته بدیهیست که با کم کردن آن ها نیز ارتفاع کمتر می شود. در این مورد نیز مباحث ایمنی و رعایت کردن آن ها به منظور جلوگیری از ایجاد خطر بسیار جدی است و چنانچه قصد دارید ارتفاع را بیش از حد مورد نظر افزایش دهید، به کارگیری کمربند و اتصال آن به سازه ساختمان ضروری است. باید توجه داشته باشد که تمامی مراحل استفاده از تاور کرین باید زیر نظر متخصص، افراد آموزش دیده و ناظر صلاحیت دار انجام گیرد. تاور کرین ها در انواع خود نصب شونده، ثابت، متحرک و بالارونده ساخته می شوند و شناخت آن ها به خرید و فروش تاور کرین کمک می کند.
تاور کرین

تاور کرین ها در انواع خود نصب شونده، ثابت، متحرک و بالارونده ساخته می شوند

سخن پایانی

فروش تاور کرین ، اجاره و استفاده از آن از مباحث مهم و تخصصی به شمار می رود. در این مقاله تا حدودی با کاربرد و طرز کار این وسیله آشنا شدید اما چنانچه به اطلاعات بیشتری نیاز دارید یا می خواهید از شرایط فروش تاور کرین مطلع شوید، همین الان با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید. شماره فروش: 09001887000

     
اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter