نیازمندی های صنعت بتن
توافقی
شماره آگهی: 4524
نیازمندی های صنعت بتن

توضیحات آگهی

پودر اخری هرمز

پودر اخری هرمز با قیمت همکاری به فروش می رسد.
ارسال به همه استان ها

اکسید آهن معدنی به فرمول شیمیایی Fe2O3 که به رنگهای مختلف زرد، نارنجی، قرمز، قهوه‌ای در طبیعت یافت می‌شود و در صنایع رنگ، کف‌پوشهای رنگی، بتون‌های پیش‌ساخته، آجر و آسفالت‌های رنگی مصرف دارد.

آنالیز شیمیایی اخرا
17.70 SiO2
4.00 AL2O3
65.40 Fe2O3
0.09 TiO2
3.47 CaO
0.05 MgO
2.07 Na2O
0.74 K2O
 n.d P2O5
1.50  S
4.96 L.O.I
99.98 Total

مصرف پودر اخری هرمز در رنگ‌سازی و لعابها، لاستیک‌سازی، رنگ آمیزی بتن و مصالح ساختمانی، سرامیک، کاغذسازی،قطعات کامپوزیتى مغز مداد، لوازم آرایشی، کودها و شیشه‌سازی می‌باشد و همچنین به دلیل خلوص بالا و یکنواختی مش بندی در بعضی مصارف صنعتی اعم از الکترود سازی ،لنت سازی و پودر جوش به کار می رود.مصرف عمده خاک سرخ در رنگ‌سازی جهت تهیه و تولید ضد زنگ اخرائی می‌باشد . خاک سرخ معدن هرمز جهت ساخت ضد زنگ از لحاظ خصوصیات طبیعی هیچگونه مشکلی نداشته و واجد اکثریت شرایط و ویژگیهای مطلوب می باشد.

اکسید آهن معدنی یا پودر اخری هرمز یا رنگدانه قزمز پیگمنت  به فرمول شیمیایی Fe2O3 که به رنگهای مختلف زرد، نارنجی، قرمز، قهوه‌ای در طبیعت یافت می‌شود که از مجموعه کانی هاست و محلول در اسید کلریدریک تغلیظ شده و از کانسارهاى مهم آهن است و در صنایع رنگ، کف‌پوشهای رنگی، بتون‌های پیش‌ساخته، آجر و آسفالت‌های رنگی مصرف دارد.

سرزمین ایران در گستره پهناور جغرافیایی خود از وجود لایه ها و رگه های بسیار زیادی از هماتیت بهره می برد و همین امر باعث بوجود آمدن معادن بسیار بزرگ و پراکنده ای از سنگ آهن و خاک سرخ در مناطق جنوبی مرکزی و شرقی کشور شده است که هر کدام از این معادن خواص شیمیایی و فیزیکی مربوط به خود را دارند. اغلب معادن هماتیتی با خلوص حدود 40 تا 50 درصد و رنگ قرمز تیره و مات فاقد کیفیت مطلوب جهت استفاده در صنایعی هستند که نیازمند خلوص و طیف رنگی با درخشش کافی و قدرت رنگ دهی بالا می باشند.

یکی از معروفترین و قدیمی ترین معادن خاک سرخ جهان واقع در جزیره هرمز (پودر اخری هرمز) در خلیج فارس ایران می باشد. این خاک سرخ از نوع درجه یک و در دنیا بی‌نظیر می‌باشد و با خلوص حدود 70 درصد و رنگ قرمز شاد از دیرباز به اقصی نقاط جهان صادر شده است و با توجه به میزان خلوص Fe2O3 و پوشش رنگ در مقیاس سطح و همچنین طیف خون رنگ و جلای زیاد و همچنین ساختار شیمیایی منحصر به فرد خود در جهان خصوصا خاور میانه شناخته شده و پر مصرف می باشد.

متاسفانه بسیاری از معدن داران و یا کارخانجات تولید کننده خاک سرخ، محصول خود را که فاقد کیفیت اخرای هرمز میباشد با نام تجاری اخرای هرمز معرفی میکنند و سعی میکنند با مخلوط نمودن انواع سنگدانه های قرمز رنگ ارزان قیمت به طیف رنگی شبیه به اخرای هرمز برسند. به همین دلیل مصرف کنندگان پس از وارد نمودن این رنگ دانه ها به چرخه تولید خود متوجه اشتباه خود شده و اخرای هرمز را فاقد کیفیت لازم می دانند پس لازم است قبل از مصرف هر خاک سرخ هرمزی نمونه این ماده معدنی تست شود و پس از تایید کیفیت اقدام به خرید شود.

 

لطفا در زمان ارتباط با شرکت بفرمایید از طریق ایران بتن تماس گرفته اید

گروه ایران بتن، مرجع اطلاعات صنعت بتن ایران.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

گروه ایران بتن هیچ‌گونه منفعت و مسئولیتی در قبال معامله شما ندارد.

با مطالعه‌ی راهنمای خرید امن، آسوده‌تر معامله کنید.
گزارش مشکل آگهی